
- •Завдання 2. Аналіз фінансових коефіцієнтів
- •01.03 Поточного року підприємством було отримано кредит у сумі 30 тис. Грн. На шість місяців для закупівлі сировини;
- •Завдання 8. Визначити,яку суму поверне підприємство банку та яку суму буде віднесено до витрат протягом строку кредитування,якщо:
- •Завдання 9. Визначити для наступного за звітним року:
- •Завдання 10. Визначити тривалість операційного циклу торговельного підприємства «Клен» у звітному кварталі,якщо:
- •Завдання 13. Визначити ймовірність банкрутства п/п на основі пятифакторної моделі Альтмана
- •Завдання 15 Визначити, яку суму буде повернено підприємством банку якщо:
- •Завдання 17. Визначити можливий випуск продукції в наступному за звітним роком за незмінним обсягом оборотних коштів та зменшення на 5 днів тривалості одного обороту.
- •Завдання 19 .Визначити норматив оборотних коштів по основних матеріалах на підприємстві зат «Ластівка» за окремим видом продукції на основі даних:
- •Розв'язання:
- •Завдання 27. За даними п-ва слід визначити:
- •Завдання 30. На підставі звітних даних за рік та планових варіантів поліпшення використання оборотних коштів на п/п.
- •Завдання 32. На підставі даних аналізу ліквідності балансу фірми визначити
- •Завдання 34. Оцінка ефективності здійснення проекту реального планування.
- •2. Зменшення залишкової вартості
- •3.Прискореного зменшення залишкової вартості
- •4. Кумулятивний метод
- •5. Виробничий метод
- •Прямолінійний метод
Завдання 9. Визначити для наступного за звітним року:
потребу підприємства «Таврія» в оборотних коштах;
можливе вивільнення оборотних коштів за рахунок планового прискорення їх оборотності;
Приватним підприємством «Таврія» у звітному році:
-реалізовано продукції на загальну суму 1420 тис. грн.;
-середньорічна сума оборотних коштів-440 тис. грн..;
У наступному році на підприємстві передбачається збільшити обсяг продажу продукції на 12%,а коефіцієнт оборотності оборотних коштів збільшити на 20%.
Розв’язання
Зв. Р.:
Ко=1420/440=3,23об.
Од=360/3,23=111,46дн.
Наст.рік:
Реалізовано продукції=1420*1,12=1590,4 тис. грн..;
Ко=3,23*1,2=3,88 об.;
Од=360/3,88=92,78дн.;
Сер. залишок =1590,4/3,88=409,9 тис. грн..;
Сума вивільнення= 1590,4*(111,46-92,78)/360=82,52 тис. грн..
Завдання 10. Визначити тривалість операційного циклу торговельного підприємства «Клен» у звітному кварталі,якщо:
середній обсяг оборотних коштів на підприємстві становив 18000 грн.;
за цей період було реалізовано товарів за цінами придбання на суму 52200 грн.;
Необхідно також розрахувати суму економії капіталу в результаті зміни тривалості операційного циклу,за умови,що підприємство в наступному кварталі вирішило іммобілізувати 20% оборотних коштів за незмінного обсягу реалізації.
Розв’язання
1)Одноденна реалізація=52200/90=580 грн.;
Оц=18000/580=31дн.
2)Сума іммоб.= 0,2*18000=3600 грн.;
3)Об.кошти наст.кв =18000-3600=14400 грн.;
ОЦ наст р.= 14400/580=25 дн.;
Економія=580*(31-25)=3480грн.
Внаслідок іммобілізації частини об. кап тривалість об скоротиться на 6 днів,що призведе до абсолютної економії 3480 грн. об. к.
Завдання 11. Визначити ефективність використання оборотних коштів фірми «Роксолана» та обсяг додаткового їх залучення у звітному році, користуючись наведеними далі вихідними даними:
середньорічна сума оборотних коштів цієї фірми-480 тис. грн..;
виторг від реалізації виробленої продукції – 2880 тис. грн..;
у минулому році коефіцієнт завантаження оборотних коштів становив 0,15 оборотність їх- 52 дні.
Розв’язання
К0 =2880/480=6 об.
Од=360/6=60дней
Кз=480/2880=0,17
Кількість дод. залученних коштів=(0,17-0,15)*2880=57,6 тис. грн.
Завдання 12. Визначити за допомогою системи показників Бівера стан підприємства.
Вихідні дані:
Чистий прибуток підприємства -0,9 тис.грн
Амортизація- 0,9 тис.грн
Всього активів за балансом – 291,8 тис.грн
Довгострокові зобов’язання – відсутні
Короткострокові зобов’язання- 198,1 тис .грн
Власний капітал- 93,7 тис.грн
Обігові кошти—23,4 тис.грн
Розв’язання
Коефіцієнт Бівера= (0,9 +0,9) /198,1 =0,0091
Рентабельність активів= 0,9/291,8= 0,0031( чп/активи)
Фінансовий ліверідж = 198,1/291,8= 0,68 абоо 68 %
Коеф. Покриття активів = 93,7-(291,8- 23,4)/291,8 =-0,6
Коефіцієнт покриття зобов’язань= 23,4/198,1= 0,12
Висновок: розрахунок системи показників показав,що п/п знаходиться за рік до банкрутства