Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Navch_zabez_narodoznavstvo-2013.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
265.22 Кб
Скачать

Семінарське заняття 1.2

Тема: Методика ознайомлення дошкільників з символами України.

Питання для обговорення .

1. Зміст роботи з ознайомлення дітей з державними символами та українськими національними оберегами в програмових документах для ДНЗ.

2. Хліб - особливо шанований символ України

3. Методика ознайомлення дітей з державними символами та українськими національними оберегами в різних вікових групах.

Література основна

1.Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі: Навчальний посібник – К.: Вища школа, - 2002. – 407 с.

2.Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі . Практикум – К.: Вища школа, - 2003.-206 с .

3.Мій рідний край, моя земля: Українське народознавство в дошкільному закладі. Програма та довідковий матеріал вихователям дошкільних закладів. – Одеса, 2005.

4. Стельмахович М.Г. Українська народна педагогіка. – К., 1997.

5. Ляшенко Д. Герби на Україні // Дошкільне виховання. – 1990. - № 10. – С. 30-31.

6. Ляшенко Д. Прапорові барви України // Дошкільне виховання. – 1991.- № 4. – С. 22-23.

Література додаткова :

1. Ковальчук О.В. Українське народознавство. – К., 1994.

2. Лозко Г. Українське народознавство – К., 2005.

3. Жива скарбниця: Посібник з народознавства. Упор. Трубіцина В. Д. /

За ред. А.П. Загнітка. – Донецьк: 2002, - 176 с.

4. Українське дошкілля: Збірник для читання і розповідання дітям старшого дошкільного і молодшого шкільного віку / Упорядник Н. і О. Зінкевичі. Передмова А. Погрібного. – К.: Смолоскип, 2003. – 550с.

Самостійна робота

1. Підібрати прислів’я, вірші, легенди, загадки, перекази про національні символи і записати.

2.Розробити конспекти занять по ознайомленню дошкільників з символами України та вміти їх проводити (завдання виконується за підгрупами) :

А) «Ознайомлення з прапором, тризубом та гімном України»;

Б ) «Український віночок»;

В ) «Хліб – всьому голова»;

Г ) «Без верби та калини нема України»;

Д ) « І на тім рушникові …».

Індивідуальні завдання

1. Скласти картотеку статей з журналів «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Джміль», присвячених українськими символам та оберегам .

2. Написати консультацію для вихователів: «Український віночок», «Символи та обереги українського народу».

Методичні вказівки.

Готуючись до семінарського заняття студенти повинні опрацювати вказану літературу, щоб прийняти участь в обговоренні питань.

До індивідуальних завдань (написання консультацій) рекомендується самостійно підібрати літературу.

Конспект заняття побудуйте за такою структурою:

  1. Тема:

  2. Програмовий зміст визначте, опираючись на вимоги програми.

  3. Підготовка вихователя.

  4. Підготовка дітей.

  5. Наочний матеріал.

  6. Хід заняття:

Вступна частина: (мета, якими методами, прийомами буде досягнена).

Основна частина (етапи, з яких вона складається, методи, прийоми).

Заключна частина.(мета, шляхи досягнення)

Запитання для повторення

  1. Що належить до державних символів?

  2. Коли з′явився тризуб? Чий це родовий знак?

  3. Назвіть історичні віхи становлення державного прапора.

  4. Назвіть види віночків.

  5. Яке символічне значення квітів та стрічок у віночку?

  6. Які квіти вплітали в перший (другий, третій, четвертий) віночок?

  7. Назвіть види рушників.

  8. Які візерунки на рушниках вашого регіону?

  9. Назвіть рослинні символи України.

  10. Які тваринні символи в Україні?

Самостійна робота до змістового модулю І «Теоретичні основи методики ознайомлення дошкільників з українським народознавством. Українська фольклористика».

Історія розвитку етнопедагогіки.

Написання рефератів

1. Народознавчі ідеї ХIХ ст.

2. Ідеї народного виховання у творчості українських письменників.

3. Етнопедагогіка ХХ ст.

Для написання рефератів рекомендується самостійно підібрати літературу.

Малі жанри українського фольклору.

  1. Розробити сценарій літературного вечора для дітей середнього або старшого дошкільного віку «Український фольклор у дошкільному закладі».

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]