Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Navch_zabez_narodoznavstvo-2013.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
265.22 Кб
Скачать

Література додаткова

1.Ковальчук О.В. Українське народознавство. – К., 1994.

2.Лозко Г. Українське народознавство. – К., 2005.

3.Жива скарбниця: Посібник з народознавства. Упор. Трубі цина В. Д. /

За ред. А.П. Загнітка. – Донецьк, 2002. - 176 с.

4.Українське дошкілля: Збірник для читання і розповідання дітям старшого дошкільного і молодшого шкільного віку / Упорядник Н. і О. Зінкевичі. Передмова А. Погрібного. – К.: Смолоскип, 2003. – 550с

Семінарське заняття 6.2. Тема: Зміст та форми роботи з ознайомлення дітей з народними промислами та ремеслами. Питання для обговорення

1. Ознайомлення дошкільників з витинанками.

2. Особливості ознайомлення з писанкарством.

3. Особливості ознайомлення дошкільників з дерев`яними, металевими, керамічними та плетеними виробами народних умільців.

Література основна.

1.Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі: Навчальний посібник – К.: Вища школа, 2002. – 407 с.

2.Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі. Практикум. – К.: Вища школа, 2003.-206 с.

3.Мій рідний край, моя земля: Українське народознавство в дошкільному закладі. Програма та довідковий матеріал вихователям дошкільних закладів. – Одеса, 2005.

4. Калуська Л.В. Дивокрай. Вибрані дидактико-методичні матеріали у 2-х книгах для працівників дошкільних закладів. Книга 1/Л.В. Калуська. – Тернопіль: Мандрівець, 2008.

5. Калуська Л.В. Ознайомлення дошкільнят із народними промислами та ремеслами / Л.В. Калуська – Івано-Франківськ, 1993.

Література додаткова

1.Ковальчук О.В. Українське народознавство. – К., 1994.

2.Лозко Г. Українське народознавство – К., 2005.

3.Жива скарбниця: Посібник з народознавства. Упор. Трубі цина В. Д. /

За ред. А.П. Загнітка. – Донецьк, 2002, - 176 с.

4. Данилюк А.Г. Українська хата. - К, 1991.

Самостійна робота

  1. Скласти тлумачний словник термінів народних ремесел України.

  2. Розробити конспект занять «Паперове дерево», «Розмалюю писанку, розмалюю», «Вишита сорочка», «Чарівний світ писанки»,та інші ( за підгрупами).

  3. Підібрати або скласти вірші, приказки про вишивку, папір, ножиці, глиняні іграшки тощо.

Індивідуальні завдання

1.Написання рефератів: «Історія виникнення українських витинанок».

2.Написання консультації для батьків за темами: «Виготовлення писанок разом з дітьми», «Виготовлення витинанок разом з дітьми».

Методичні вказівки

Готуючись до семінарського заняття студенти повинні опрацювати вказану літературу, щоб прийняти участь в обговоренні питань.

Конспект заняття побудуйте за такою структурою:

1.Тема:

2.Програмовий зміст визначте, опираючись на вимоги програми.

3.Підготовка вихователя.

4..Підготовка дітей.

5..Наочний матеріал.

6..Хід заняття:

7.Вступна частина: (мета, якими методами, прийомами буде досягнена).

8.Основна частина (етапи, з яких вона складається, методи, прийоми).

9.Заключна частина (мета, шляхи досягнення).

До індивідуальних завдань (написання консультацій) рекомендується самостійно підібрати літературу.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]