Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Navch_zabez_narodoznavstvo-2013.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
265.22 Кб
Скачать

Лабораторне заняття 5 Тема: Ознайомлення дошкільників з українською національною іграшкою.

Мета: розширити знання студентів про особливості проведення занять з ознайомлення дошкільників з українською національною іграшкою в різних вікових групах. Вчити складати конспект заняття з народознавства. Вдосконалювати вміння аналізувати програмові завдання заняття і їх реалізацію у форматі заняття.

Питання для обговорення

1. Образна своєрідність, функціональні особливості національної іграшки.. 2. Запишіть у зошиті характерні особливості української іграшки стосовно регіонів України: Косовська та Кутська іграшка; Яворівська іграшка; Петриківська іграшка; Опішнянська та Хомутетцька іграшка.

3.Методика ознайомлення дошкільників з національною іграшкою. Розробити конспект заняття з ознайомлення дошкільників з національною іграшкою.

Література основна

1.Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі: Навчальний посібник – К.: Вища школа, 2002. – 407 с.

2.Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі. Практикум – К.: Вища школа, 2003.-206 с.

3.Мій рідний край, моя земля: Українське народознавство в дошкільному закладі. Програма та довідковий матеріал вихователям дошкільних закладів. – Одеса, 2005.

4. Калуська Л.В. Дивокрай. Вибрані дидактико-методичні матеріали у 2-х книгах для працівників дошкільних закладів. Книга 1/Л.В. Калуська. – Тернопіль: Мандрівець, 2008.

5. Калуська Л.В. Ознайомлення дошкільнят із народними промислами та ремеслами / Л.В. Калуська – Івано-Франківськ, 1993.

6. Найден О.С. Українська народна іграшка: Історія. Семантика. Образна своєрідність. Функціональні особливості/О.С. Найден. – К., 1999. – 256с.

Література додаткова

1.Ковальчук О.В. Українське народознавство. – К., 1994.

2.Лозко Г. Українське народознавство. – К., 2005.

3.Жива скарбниця: Посібник з народознавства. Упор. Трубі цина В. Д. /

За ред. А.П. Загнітка. – Донецьк, 2002, - 176 с.

Методичні вказівки

Готуючись до заняття студенти повинні опрацювати вказану літературу, щоб прийняти участь в обговоренні питань. Необхідно звернути увагу на регіональні особливості української іграшки, визначити їх та записати у зошиті. Розглядаючи третє питання треба визначити методи та прийоми ознайомлення дошкільників з національною іграшкою, які використовує вихователь у різних вікових групах». Конспект заняття побудуйте за такою структурою: Тема:

  1. Програмовий зміст визначте, опираючись на вимоги програми.

  2. Підготовка вихователя.

  3. Підготовка дітей.

  4. Наочний матеріал.

  5. Хід заняття:

  6. Вступна частина: (мета, якими методами, прийомами буде досягнена).

  7. Основна частина (етапи, з яких вона складається, методи, прийоми).

  8. Заключна частина.(мета, шляхи досягнення).

Лекція 6.1

. Народні промисли та ремесла України

План

    1. Народні промисли та ремесла, їх регіональна характеристика.

    2. Форми, методи і прийоми ознайомлення дітей з народними промислами та ремеслами.

3. Залучення дітей до народних ремесел.

Література основна:

1.Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі: Навчальний посібник – К.: Вища школа, 2002. – 407 с.

2.Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі. Практикум. – К.: Вища школа, 2003.-206 с.

3.Мій рідний край, моя земля: Українське народознавство в дошкільному закладі. Програма та довідковий матеріал вихователям дошкільних закладів. – Одеса, 1993.

4. Калуська Л.В. Дивокрай. Вибрані дидактико-методичні матеріали у 2-х книгах для працівників дошкільних закладів. Книга 1/Л.В. Калуська. – Тернопіль: Мандрівець, 2008.

5. Калуська Л.В. Ознайомлення дошкільнят із народними промислами та ремеслами / Л.В. Калуська – Івано-Франківськ, 1993.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]