
- •Задача 1
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8
- •2. Рентабельність:
- •Задача 9
- •3) Очікуваний випуск готової продукції у 4 кварталі звітного року:
- •Задача 10
- •Задача 11
- •Задача 12
- •Задача 13
- •Задача 14
- •Задача 15
- •Задача 16
- •Задача 17
- •Задача 18
- •Задача 19
- •Задача 20
- •Задача 21
- •Задача 22
- •Задача 23
- •Задача 25
- •Задача 24
Задача 21
Нарахувати амортизаційні відрахування прямолінійним методом.
Вихідні дані: первісна вартість об'єкта ОЗ - 20 000грн, ліквідаційна вартість - 2000 грн, очікуваний строк корисного використання - 4 роки. Визначити:
Вартість, яка амортизується; Річну суму амортизації; Річну норму амортизації; Щомісячну суму амортизації.
Розв’язок:
Нарахувати амортизаційні відрахування прямолінійним методом.
Вихідні дані: первісна вартість(ПВ) об'єкта ОЗ - 20 000грн, ліквідаційна вартість(ЛВ) - 2000 грн, очікуваний строк корисного використання - 4 роки. Визначити:
а)вартість, яка амортизується = ПВ-ЛВ= 20 000-2 000= 18 000
б)річну суму амортизації = (ПВ-ЛВ) / строк корисного використання =18 000/4 =4 500,00
в)Річну норму амортизації= ? (4500/18000)*100 = 25%
г) Щомісячну суму амортизації= Річна сума амортизації \12 = 4500/12=375
Задача 22
Нарахувати амортизацію методом зменшення залишкової вартості. Вихідні дані: первісна вартість об'єкта ОЗ - 12500 грн, ліквідаційна вартість - 1350 грн, строк корисного використання - 7 років.
Визначити: річну норму амортизації; річну суму амортизації по роках; щомісячну суму амортизації.
Розв’язок:
Амортизація,
за методом зменшення залишкової
вартості, нараховується за формулою:
Ар=залишк.в-ть об’єкта на поч. року або
на дату нарахування аморт. * номуаморт-ї=
ЗВ*(1-
).
На=(1-
)*100=27%.
Ар1=12500*0,27=3375; Ам1=3375/12= 281,25.
Ар2=9125*0,27=2463,75; Ам2=2463,75/12=205,3.
Ар3= 6661,25*0,27=1798; Ам3=1798/12=149,8.
Ар4=4863,25*0,27=1313; Ам4= 1313/12=109,4.
Ар5=3550,25*0,27=959; Ам5=959/12=79,9.
Ар6=2591,25*0,27=699,7; Ам6=699,7/12=58,3.
Ар7=1891,3*0,27=510,7; Ам7=510,7/12=42,5.
Задача 23
Нарахувати ам-цію методом приск. зменшення зал. вартості ОЗ. Вихідні дані: перв. в-ть об'єкта - 10000грн., лікв. в-ть - 778 грн, строк корисної експл-ї - 5 р. Визначити: річну норму аморт-ї; річну суму амор-ї; щомісячну суму амор-ї.
Розв’язок: Ам-ція за методом приск. зменшення зал. вартості, нараховується за формулою: Ар=зал. В-ть об’єкта на поч. року або на дату нарах-ня аморт. * Норму аморт-ї = ЗВ*((100%/строк корисного використання)*2).
Ар = ЗВ*На; На = 100%/n*2.
На= 100/5*2=40%(0,4).
Ар1=10000*0,4=4000; Ам1= 4000/12=333,3.
Ар2=6000*0,4=2400; Ам2= 200.
Ар3= 3600*0,4=1440; Ам3 = 120.
Ар4= 2160*0,4=864; Ам4= 72.
Ар5=1298*0,4=518,4; Ам5=43,2.
Задача 25
Нарахувати амортизацію виробничим методом. Вихідні дані:
Перв. в-ть авт-лів: КАМАЗ (№1) - 40 000 грн, КАМАЗ (№2) - 35000грн, ліквід. вартість авт-лів: №1 -15000 грн, №2 - 10 000 грн;
По плану передбачений обсяг вик-ня робіт:№1 - 48 000 тис. т. км, №2 - 45 000 тис.т.км; факт. обсяг вик-ня робіт у травні місяці становить: №1 - 3000тис.т.км, №2 - 3500 тис.т.км.
Розв’язок:
Для того,щоб нарахувати ам-цію вир. методом, викор-ть формулу:
Міс. сума ам-ї = Факт. міс. обсяг прод-ї (р.,п-г)*Вир. ставка амор-ї (Ор*ВС );
ВС = Вартість,що амор-ся /Заг. обсяг прод-ї (роб.,посл), який п-во очікує виробити(виконати)з викор-ням об’єкта ОЗ.(ВС = Ва : Оз)
Ва=Перв. в-ть – Лікв. в-ть
1)Визначаємо вартість,що амортизується:
Ор1=3000тис.т.км.
Ор2=3500тис.т.км.
Ва1=40000-15000 = 25000
Ва2=35000-10000 = 25000
2)Визначаємо виробничу ставку:
ВС1=(40000-15000):48000=0,52
ВС2=(35000-10000):45000=0,56
3)Визначаємо місячну суму амортизації
Ам1=3000*0,52=1660
Ам2=3500*0,56=1960