
- •Задача 1
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8
- •2. Рентабельність:
- •Задача 9
- •3) Очікуваний випуск готової продукції у 4 кварталі звітного року:
- •Задача 10
- •Задача 11
- •Задача 12
- •Задача 13
- •Задача 14
- •Задача 15
- •Задача 16
- •Задача 17
- •Задача 18
- •Задача 19
- •Задача 20
- •Задача 21
- •Задача 22
- •Задача 23
- •Задача 25
- •Задача 24
Задача 15
Розрахувати сукупний норматив обігових коштів у грошовому виразі і визначити суму його приросту на плановий рік для промислового підприємства на основі даних:
1) На п-ві заст-ся норми обігових коштів у слідуючих розмірах: - по сировині і матеріалах - 40 днів;
- по допоміж. матеріалах – 60; - по паливу - 110;
2) Норматив вл. обігових коштів на кінець план. р. розрахований і складає: - по МШП - 300тис.грн ;
- по Незав. Вир-ву -700тис.грн; - по ГП - 650тис.грн.
3) Згідно кошторису витрат на в-во у 4 кварталі план. року витрати МЦ-тей становитимуть:
- по сировині і основних матеріалах - 3500тис.грн;
- по допоміжних матеріалах - 500тис, -по паливу - 1000тис.грн;
Сукупний норматив обігових коштів на початок планового року - 4100тис.грн.
Розв’язок:
N=Нд*Вд (N - норматив обігових коштів, Нд – норма запасу в днях, Вд – витрати обігових коштів за 1 день)
Nсировина і матеріали = 40днів*(3500тис.грн/90днів у кварталі) = 1555,6 (тис.грн)
Nдомоміжні матеріали = 60днів*(500тис.грн/90днів) = 333,3 (тис.грн)
Nпаливо = 110днів*(1000тис.грн/90днів) = 1222,2 (тис.грн)
Nзагальний=1555,6+333,3+1222,2+300 (по МШП) +700(по Незав. В-ву) +650(по ГП) = 4761,1 (тис.грн)
Приріст = 4761,1 – 4100 (на початок планового року) = 661,1 (тис.грн)
Задача 16
Визначити норму запасу в днях і вирахувати у грош. виразі норматив по основних матеріалах. Дані:
1) потреба заводу в основних матеріалах, що поступають від постачальників у плановому році:
Пост-ки |
В-ть, грн |
А |
4000 |
Б |
2000 |
С |
2500 |
Д |
800 |
4000+2000+2500+800=9300
Виробнича потреба 4кв планового року складає 28% річної поставки. Час пробігу вантажів і платіжних документів у середньому складає (в днях):
Пост-ки |
Час доставки від пост-ка до заводу |
Час пробігу і оплати плат. док-тів |
А |
5 |
3 |
Б |
4 |
3 |
С |
6 |
4 |
д |
10 |
6 |
На приймання та складування сировини і матеріалів, що поступили на завод в середньому потрібно 0,5 дня. На основі договорів середній інтервал поставки по постачальникам: А - 20днів; В - 50 днів; С - 80 днів; Д - 40 днів.
Розв’язок:
Норма зап. в днях= трансп. запас +технолог. запас +поточний(склад.) запас + страх. Запас + час необх длі розміщення і провед лабораторного аналізу
Транс. запас=( 2 * 4000 + 1 *2000 + 2*2500 + 4 * 800 ) / 9300 = 1,95 днів
Поточ. запас А = 20 *0,5 =10
Поточ запас Б = 50 *0,5 =25
Поточ запас С = 80 * 0,5 = 40
Поточ запас Д = 40 * 0,5 = 20
Поточ запас = 10 * 4000 + 25 * 2000 + 40 * 2500 + 20 * 800 / 9300= 22,15 днів
Страх запас = 0,5 * Поточний запас = 0,5 *22,15 = 11,07 днів
Норма зап в днях Нд= 1,95 + 22,15 +11,07 +0,5 = 35,67 днів
Вд одноденні витрати = 9300 * 0,28 / 90 = 28,9 грн
N = Вд * Нд = 28,9 *35,67 = 1030,863 грн