
- •«Колобок»
- •Хід заняття
- •Iіi. Заключна частина
- •«Котики»
- •II. Основна частина
- •«У зоопарку буде свято запросили й нас, малята»
- •Хід заняття
- •«Домашні птахи»
- •Хід заняття:
- •III Заключна частина
- •«Дружні хлопці»
- •Хід заняття
- •II Основна частина Основні види руху
- •III Заключна частина
- •«Подорож у квітник»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •«Мандрівка до лісу»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Веселі зайченята»
- •Хід заняття
- •II. Основна частина
- •«Подорож до лісу»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Звірята»
- •Хід заняття
- •III Заключна частина
- •«Пригоди Буратіно»
- •Хід заняття
- •II. Основна частина
- •«Веселі моряки»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Лисиця та Журавель»
- •Хід заняття
- •II. Основна частина
- •«Спорцмени»
- •Хід заняття
- •«В гості до ляльки Каті»
- •Хід заняття:
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«До нас цирк приїхав»
- •Хід заняття:
- •II Основна частина
- •«У гості до сонечка»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Спорцмени»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Допомога папузі»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •9. "Дожени хвостик".
- •Фізкультурне заняття на тему: «Мавпочки»
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: "Дельфінчики»
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: «у пошуках Восьминіжки»
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: «На лісовому болоті»
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: "Подорож пташечки "(за змістом казки р.Кіплінга "Рікі-Тікі-Таві")
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: «Фруктовий сад»
- •Хід заняття
«Домашні птахи»
Мета:Викликати інтерес до фізичних вправ, рухливих ігор та вправ з елементами спорту. Виховувати наполегливість, витримку, бажання виконувати рухові дії правильно та гарно, діставати від цього задоволення. Сприяти руховій активності, самостійності та творчості в процесі організації рухової діяльності. Сприяти встановленню дружніх взаємин з однолітками, виявленню чуйності, товариськість, уважність, доброзичливості. Викликати емоційний відгук на фізкультурний заняття, бажання виконувати фізичне вправи.
Удосконалювати вміння дітей підлазити під мотузку боком, ходити між предметами, розташованими врозтіч, не зачіпаючи їх. Закріплювати вміння дітей прокатувати малі кулі в прямому напрямку. Удосконалювати і уточнювати уявлення дітей про домашніх птахів, спонукати до називання їх.
Тренувати в звуконаслідуванні, в умінні змінювати тембр голосу: високий - низький, тихий - гучний.
Обладнання: лялька Оленка; іграшки: курка в гнізді, півник, гуска, качка; різнокольорові дерев'яні кульки (діаметр 5 см); маска кота; кубики, шнур для підлізання; дрібні іграшки, що зображують домашніх птахів.
Хід заняття:
І Вступна частина
Вихователь: Здравствуйте, хлопці! Сьогодні до вас у гості прийшла лялька Оленка. Вона запрошує нас до себе в гості.
Давайте встанемо один за одним і
підемо за Оленка по доріжці.
Рушили ніжки: топ-топ-топ!
Прямо по доріжці: топ-топ-топ!
(Ходьбо звичайним кроком один за одним) 10с
А тепер підемо швидше:
Топ-топ-топ-топ-топ-топ-топ!
Ну, крокуйте веселіше:
Топ-топ-топ-топ-топ-топ-топ!
(Ходьба з прискоренням «топа кроком»)20с
За Оленкою побігли,
Але анітрохи не втомилися!
(Біг один за одним) 25с
Ось ми і прийшли в гості до Оленці, встаньте в коло і візьміться за руки, щоб усім було добре видно і чутно. (Діти беруться за руки)
Ми прийшли в гості до Олени, вона хоче показати нам, хто в неї живе. У неї в пташнику живуть домашні птахи. Яких домашніх пташок ви можете назвати?
(Діти перераховують домашніх птахів.)
Зараз ми з вами пограємо в пташок.
Вихователь: (показує дітям іграшку-курочку). Хто це?
Діти: Курочка.
Вихователь: Курочка - форель
У Оленці живе,
Курочка-форель
Яєчка несе.
Діти стоять рівно, руки вздовж тулуба. Підйоми рук в сторони до рівня плечей з пружинистими присіданнями. Одночасно з цим діти промовляють: «Ко-ко-ко». (Повторити 5 рази.)
Вихователь: Як курочка розмовляє?
Діти: Ко-ко-ко.
Вихователь: (показує дітям іграшку-півника). Хто це?
Діти: Півник.
Вихователь: Поруч ходить з курочкою півник.
У Петі на голівоньці червоний гребінець.
Гребінчик червоний - краса!
Чути Петін голос з самого ранку.
Діти стоять, злегка розставивши ноги. Ходьба на місці з високим підніманням коліна і повтором голови вправо-вліво. Вимовляють: «Ку-ка-рі- ку».
(Повторити по три рази.)
Вихователь: Як кричить півник?
Діти: Ку-ка-рі-ку.
Вихователь: (показує дітям іграшку-качечку). Хто ще живе на пташиному дворі?
Діти: Качки.
Вихователь: Як розмовляє мама-качка?
Діти: Кря-кря-кря.
Вихователь: Мама-качечка співає,
Всіх каченят гуляти кличе.
Діти стоять прямо, злегка розставивши ноги, руки тримають на колінах. Ходьба на місці, перевалюючись з ноги на ногу. Вимовляють низьким голосом: «Кря-кря-кря».
Вихователь: А як називаються дітки качки?
Діти: Каченята.
Вихователь: Правильно, каченята. Вони теж кажуть «кря-кря-кря», тільки тоненьким голоском. Зобразіть маленьких каченят. (Діти зображують каченят.)
А каченята почули,
Відразу до мами підбігли.
Присісти, обійняти коліна, сказати «кря-кря-кря» тоненьким голосом. (Повторити б рази.)
Вихователь: Хто ж залишився у Оленки на пташиному дворі? (Показують іграшкового гусака) Хто це?
Діти: Гусак.
Вихователь: Правильно, це гусак
Він каже: «Га-га-га».
Любить плавати він у воді.
І іуляє у дворі.
У сараю ходить важливо
на всіх шипить відважно.
Діти стоять, руки вздовж тулуба, ноги на ширині плечей. Роблять нахил вперед, руки відводять назад, промовляють: «Га-га-га». (Повторити 3 рази.)
Вихователь: Ось скільки різних пташок у дворі в Оленки: курочка з півником, качка з каченятами, гусак. Вийшли вони на подвір'я, подивилися на сонечко, зраділи і застрибали.
Діти роблять 12 стрибків, чергуючи їх з ходьбою. (4 повтори)
ІІ. Основна частина
Вихователь: Подивіться, курочка сидить в гніздечку. Давайте підемо і подивимося, що ж у неї там. Що це?
Діти: Яєчка.
Вихователь: Правильно, хлопці, це яєчка. Вони тендітні, можуть розбитися.
Візьміть акуратно кожен по одному яєчку. (Діти беруть маленькі кульки.)
Подивіться, всі яєчка різнокольорові. Якого вони кольору? (Діти називають кольору.) А тепер спробуйте покатати яєчка, а ми з Оленкою подивимося, як це у вас вийде.
Діти стають по одному в бік залу і котять кульки вперед.
Вихователь хвалить дітей за спритність.
Вправу повторити 3 рази.
Вихователь: А тепер треба повернути курочку яєчка, адже з них повинні вилупитися курчата. Хлопці, а які бувають курчата?
Діти: Малі, жовті.
Вихователь: Не будемо заважати курочку, нехай вона сидить в гніздечку. А ми зараз з вами пограємо в півників і курочок.
Півники і курочки люблять гуляти у дворі, розгрібати землю, клювати зернятка. Зараз хлопчики будуть півниками, а дівчинки - курочками. Ви будете гуляти у дворі, змахувати крильцями. Гуляйте обережно, не зачіпайте камінчики, подивіться, скільки їх у дворі, а наша Оленка буде чекати вас. Коли вона покличе: «Ціп-ціп-ціп», ви відразу поспішайте до неї. Тільки, щоб увійти на пташиний, треба нахилитися, бо прохід дуже низький.
Діти ходять по половині залу, відгородженій мотузкою (висота від підлоги 60см), між кубиками, не зачіпаючи їх.
Оленка: Ціп-ціп-ціп, мої курочки і півники, біжіть до мене!
Діти підлізають під мотузку, «заходять» на пташиний двір. Оленка відпускає їх знову гуляти. (Гра повторюється 3 рази.)
Вихователь: Подивіться, пташки гуляли по двору і все загубилися. Давайте допоможемо маленьким качатам зустрітися з мамою-качкою, а курчатам з мамою-курочкою.
Діти допомагають качатам і курчатам знайти своїх мам.
Вихователь: Тепер ми з вами пограємо в гру «Курчата і кіт». Ви будете маленькими курчатками і спочатку будете стрибати вперед і клювати зернятка. Коли прийде кіт Васька, біжіть до своєї мами-курочку. Я буду мамою-курочкою. А кота ми зараз оберемо. (Вихователь вибирає, хто буде котом.)
Ідіть, курчатка, гуляйте.
Курчата по двору гуляли,
Курчата зернятка шукали.
Стрибки на двох ногах з просуванням вперед.
Клю-клю-клю, клю-клю-клю -
Так я зернятка клюю.
Присідають, стукають пальчиками по підлозі.
А як вийде Васька - кіт,
Лапкою мордочку втре.
«Кіт» виконує руху по тексту.
Розбігаються хто куди,
А то пташок чекає біда!
Діти тікають до мами-курочку.
(Повторити гру 2 рази)
Вихователь: Молодці, курчатка, втекли від кота. Щоб він не повернувся, носиками вдихнемо, погрозивши йому, скажімо: «У-у-у».
Мама-курочка любить своїх курчат, всіх обіймає, зігріває під своїм крильцем.
(Обіймає дітей, гладить їх по головах.) Жовті курчатка, Славні хлопці, Сплять у мами під крилом Як затишно в тім домі!
Присядьте, курчатка, з мамою-курочкою поряд. (Діти опускаються на коліна.) Добре курчатам з курочкою, тепло! Але раптом налетів холодний вітер - всім стало холодно-холодно. (Стискується в грудочку, руки схрещують на грудях.) А тепер виглянуло сонечко, стало тепло-тепло. (Розслабляються, обмахуються.) (Повторити 4 рази.)