
- •«Колобок»
- •Хід заняття
- •Iіi. Заключна частина
- •«Котики»
- •II. Основна частина
- •«У зоопарку буде свято запросили й нас, малята»
- •Хід заняття
- •«Домашні птахи»
- •Хід заняття:
- •III Заключна частина
- •«Дружні хлопці»
- •Хід заняття
- •II Основна частина Основні види руху
- •III Заключна частина
- •«Подорож у квітник»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •«Мандрівка до лісу»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Веселі зайченята»
- •Хід заняття
- •II. Основна частина
- •«Подорож до лісу»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Звірята»
- •Хід заняття
- •III Заключна частина
- •«Пригоди Буратіно»
- •Хід заняття
- •II. Основна частина
- •«Веселі моряки»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Лисиця та Журавель»
- •Хід заняття
- •II. Основна частина
- •«Спорцмени»
- •Хід заняття
- •«В гості до ляльки Каті»
- •Хід заняття:
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«До нас цирк приїхав»
- •Хід заняття:
- •II Основна частина
- •«У гості до сонечка»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Спорцмени»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Допомога папузі»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •9. "Дожени хвостик".
- •Фізкультурне заняття на тему: «Мавпочки»
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: "Дельфінчики»
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: «у пошуках Восьминіжки»
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: «На лісовому болоті»
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: "Подорож пташечки "(за змістом казки р.Кіплінга "Рікі-Тікі-Таві")
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: «Фруктовий сад»
- •Хід заняття
Фізкультурне заняття на тему: "Подорож пташечки "(за змістом казки р.Кіплінга "Рікі-Тікі-Таві")
Мета: створити ігрові умови для ефективної рухової діяльності дітей у позах лежачи, поповзом,"на чотирьох", сидячи і в ході.
Хід заняття
Сталася щ історія в тропічних джунглях. У гніздечку на високому дереві лежало яєчко. А в ньому дрімало маленьке пташеня. Набридло йому в його тісному будиночку і вирішило воно вийти на вулицю.
Вправа 1 «Яєчко»
В. п.: лежачи на правому боці в "позі ембріона". Перевороти на лівий £ бік, потім на правий з витягуванням рук та ніг.
Д: 8-10 р.
Обережно пташеня проклюнуло отвір і висунуло голівку. Озирнулося г
направо, наліво. Як гарно навкруги!
Вправа 2. " Вилупилася голівка".
В. п.: лежачи на спині. Повороти голови вправо і вліво.
Д: 8-10 р.
Захотілося пташеняті вилізти і воно почало розгойдувати свою шкаралупку.
Вправа 3. "Тісна шкаралупка".
В. п.: лежачи на спині. Виконувати погойдування. Д: 8-10 р.
Пташеня звільнило крильця і почало їх розправляти.
Вправа 4. "Розправимо крильця".
В. п.: лежачи на спині. Розведення рук в сторони, вгору, вниз. Д: 8-10 р.
Після крилець пташеня вивільнило хвостика і теж почало його розправляти.
Вправа 5. "Розправимо хвостика".
В. п.: лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах, стопи на підлозі. Переступати ногами, розвертаючи у такий спосіб тулуб. Д: 8-10 р.
Запрацювало пташеня ланками і скинуло шкаралупку. А після цього почало розминати лапки.
Вправа 6."Розімнемо лапки".
В. п.: лежачи на спині, руки врізнобіч, ноги, зігнуті в колінах, стоять на підлозі. Підняти зігнуті ноги, випростати вперед на висоті кілька сантиметрів над підлогою. Зімкнути, випростати, зігнути, поставити на підлогу. Рухи ногами повторюють з відведенням їх вправо і вліво. Д: 8-10 р.
Пташечка так розвеселилася, що випала з гнізда. А на землі, серед трави, побачила пташечка змію, яка грілася на сонечку.
Вправа 7. "Зустріч зі змією".
В. п.: лежачи на животі Пересування вперед-назад за допомогою рук. Д: 8-10 р.
Змія почула шурхіт, піднялася, побачила пташечку і почала підкрадатися.
Вправа 8. "Змія підкрадагться".
В. п.: стати на коліна, спершись на підлогу передпліччями. Переступаючи на ліктях, перейти у положення лежачи. Д: 8-10 р.
Злякалася пташечка, подумала, що вже смерть її близько. Але неподалік пробігав мангуст, побачив змію, що хотіла напасти на пташечку, і розсердився.
Вправа 9 "Мангуст сердиться".
В. п.: стати з опорою на коліна і лікті. Розгинаючи руки, вигнути спину
дугою.
Д:8-10р.
Мангуст сердився і почав готуватися до стрибка на змію.
Вправа 10 " Маніуст готується до стрибка".
В. п.: стоячи з упором на коліна та кисті рук. Зігнути руки, одночасно піднімаючи трохи зігнуту ногу, повернутися у в. п. Д: 8-10 р.
Наш сміливий мангуст стрибнув на змію і почав її душити.
Вправа 11. "Мангуст стрибнув на змію".
В. п.: одна дитина стає навкарачки. друга легко сідає їй на поперек. Плавні погойдування того, хто сидить зверху. Виконавши кілька секунд, діти міняються місцями.
Розправившись зі змією, мангуст озирнувся, чи немає більше ніякої
небезпеки, і почав радіти своїй перемозі.
Вправ 12 "Мангуст оглядається чи немає небезпеки ".
В. п.: стоячи з опорою на руки та півзігнуті ноги (високі навкарачки).
Виконати:
різні рухи головою (вправо-вліво),
напівзгинання рук з одночасним махом ноги назад (спершу нога півзігнута, потім—пряма).
Д: 8-10 р
Пташечка була дуже вдячна мангуетові за те, що він її врятував, і вони стали добрими друзями.
Вправа 13 "Пташечка і мангуст подружилися".
В. п.: сидячи, згрупувавшись. Одночасно розвести в сторони прямі руки, ноги, ніби хочеш торкнутися товариша, повернутись у в. п. Д: 8-10 р Чутка про перемогу мангуста швидко рознеслася по джунглях, і поздоровити переможця прийшла жабка.
Вправа 14. "Прискакала жабка".
В. п.: стати навпочіпки, обпершись руками об підлогу. Пересування по підлозі, підвівши голову.
А наш мангуст загордився, розповідає про свій подвиг, хвалиться своєю перемогою.
Вправа 15. "Мангуст хвалиться"
В. п.: те саме. Пересуватися вправо, роблячи глибокий випад ногою, потім—випад у ліво.^ Д: 8-10 р.
Жабка у захваті від мангуста, вона аплодує, і хвалить його сміливий вчинок.
Вправа 16. "Жабка хвалить мангуста".
В. п.: стоячи навкарачки, піднімати руки в сторони, вгору. Д: 8-10 р.
Жабка покликала своїх подружок, і вони станцювали для мангуста
чудовий танок.
Вправа 17. "Танок жабок".
В. п.: стоячи зігнутими тісно один за одними, руки покласти на корпус дитини, яка попереду. Повільне пересування.
Звірята веселилися і не помітили як настав вечір. Коли стемніло, вони попрощалися і домовилися обов'язково зустрітися наступного дня.
Вправа 18. "Додому".
Діти підводяться, переходять на спокійну ходьбу. Один за одним виходять із зали.
Фізкультурне заняття на тему: «В гостях у кота Леапольда»
Мета : вдосконалення рухів дітей на основі знайомства з героями мультфільмів та пригодами з ними;навчати метати у вертикальну ціль способом - двома руками від грудей;закріпити вміння метати у горизонтальну ціль різними способами;розвивати силу і витривалість м'язів плечового поясу і рук, вдосконалювати точність координації рухів та орієнтацію в просторі;виховувати взаємодопомогу, сміливість, спритність гумор;
Обладнання: килимове покриття, лава, м'ячі, ціль("замок"), кубики, мотузка, наочний матеріал (річка, "сонечко" на листочках, маски (мишей, кота), конверт з планом.
Хід заняття
Діти граються в групі. Раптом вбігає листоноша:
Добрий день, діти! Я приніс вам листа із чарівної країни Мультляндії. Розпишіться будь ласка.
Вихователь: - Спасибі тобі, листоноша, до побачення! {листоноша вибігає).
Діти, від кого ж цей лист? Ага, тут написано:" від кота Леопольда". Що ж він пише? (читає лист).
"Добрий день, любі малята! Пишу вам із чарівної країни Мультляндії. Прошу вас мені допомогти! Я ходив до лісу, збирав гриби, побачив лісову хатинку і зайшов туди відпочити. Та раптом двері зачинилися і на них повис замок. Через вікно я побачив, що це вчинили капосні мишенята. Благаю, прийдіть мені на допомогу! Чекаю вас!
(кіт Леопольд)."
Ну, що , діти, допоможемо Леопольду? Ніхто не боїться вирушати у чарівну країну? Всі сміливі і сильні? Добре. Але як же нам потрапити туди? Ага, ось
у кінці листа написані чарівні слова, які допоможуть нам опинитися в країні Мультляндії. Заплющте очі, я промовляю чарівні слова: "чари - бари - растабари, ку-ку-рі - ку, фука!" (діти розплющують очі, перед ними таблиця з написом - "ТУТ МЕШКАЮТЬ МИШЕНЯТА")
Діти, ми знаходимося перед будинком мишенят, які зачинили кота. Ой, подивіться, мишенята сплять, от ледарі! Спробуємо розбудити їх, але марно, їм , напевно, сняться солодкі сни. Ви теж не хочете прокидатися, коли вам сняться солодкі сни! Давайте ляжемо і почекаємо поки прокинуться мишенята.
(через деякий час мишенята прокидаються. Діти імітують їх рухи):
Вправа 1. «Мишенята потягуються».
В. п.: лежачи на спині, руки вздовж тулуба. Піднімання рук вгору - вниз. Д: 8р.
Вправа 2. «Мишенята розминають лапки» В.п.: лежачи на животі,руки спереду.
- помахати руками і ногами. ,
- опустити руки і ноги.
Д; 8р.
Вправа 3. «Мишенята розминаються» В.п.: лежачи на животі,руки спереду. Перевертання тулоба зі спини на живіт. Д: 8р.
Вправа 4. «Миші виглядають у віконце» В.п.: сидячи на колінах з опорою на руки. Повзання на низьких четвереньках. Д: 15 с.
Вправа 5.«Мишенята потирають очі, потягуються до носочків» В.п.: сидячи на підлозі, ноги вперед з опорою на руки.
1 - потягнутись до носочків 2- повернутись у вихідне положення
Вправа 6. — «Одягання носочків і взування тапочок» В.п.: o.с.
По чергове піднімання ніг.
підняти ліву ногу - опустити ; підняти праву ногу - опустити . Д: 8р.
Вихователь супроводжує рухи словами, робить вказівки. - Діти, щоб врятувати кота Леопольда, нам потрібно пройти нелегкі випробування (діти виконують різні завдання):
Ходьба змійкою: f Червоні "сонечка " гріються на сонці». Ми тихенько тут пройдем," сонечок " всіх обійдем Щ
Ходьба по лаві: " По колоді ми пройдем, у багнюку не впадем ".(ширина лави 25 см, висота - ЗО см)
Підлізання під мотузку: " Кущ зелений нахилився» не пускає далі нас. Ми швиденько тут підлізем, це ж для нас не в 1-ий раз .'"(висота 40 -50см) Біг до річки. Д:15с.
Стрибки в довжину: и Розлилась велика річка» тут ніяк нам не пройти. Ми її перестрибнемо, треба ж далі нам іти. "(80см)
Метання в горизонтальну ціль: "їжак яблука збирав, у корзину їх складав ". (відстань між дитиною і цілю 3 м)
Тут подув вітерець і перевернув корзину, всі яблука розсипались. Вихователь: - Діти, давайте допоможемо їжачку їх позбирати. А ось і останнє завдання.
Метання у вертикальну ціль способом - двома руками від грудей, (вихователь показує вправу, коментує дії, пояснює, потім виконують діти.). Діти
повторюють вправу 5 раз. Вихователь робить вказівки, заохочує. Після цього замок відчиняється і виходить кіт Леопольд.
Кіт Леопольд: - Добрий день, любі малята! Я нас чекав і знав, що ви допоможете мені. Дуже велике вам спасибі
Кіт Леопольд: - Діти, давайте разом пограємо в мою улюблену гру "Кіт і миші".
Проводиться рухлива гра "Кіт і миші".
Миші стають у ряд один за одним і тримаються за пояс. Кіт стоїть попереду. Кіт: Багато тут мишей? Миші: Багато!
Кіт: А не бояться вони кота? Миші: Ні!!! Кіт ловить останню мишу в ряду. А тепер я запрошую вас усіх до мене в гості. (Всі йдуть звичайною ходьбою.)
Ось ми вже і вдома. Сідайте на килимок і трошки відпочиньте, а я вас пригощу яблучками. Вихователь: Такі смачні яблучка.
Діти, давайте подякуємо коту Леопольду за його гостинність. Діти: - Дякуємо.
Вихователь: - А зараз час прощатися. Ми обов'язково ще не раз зустрінемося з цими чудовими жителями країни Мультляндії. Діти прощаються і повертаються в групову кімнату.