
- •«Колобок»
- •Хід заняття
- •Iіi. Заключна частина
- •«Котики»
- •II. Основна частина
- •«У зоопарку буде свято запросили й нас, малята»
- •Хід заняття
- •«Домашні птахи»
- •Хід заняття:
- •III Заключна частина
- •«Дружні хлопці»
- •Хід заняття
- •II Основна частина Основні види руху
- •III Заключна частина
- •«Подорож у квітник»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •«Мандрівка до лісу»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Веселі зайченята»
- •Хід заняття
- •II. Основна частина
- •«Подорож до лісу»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Звірята»
- •Хід заняття
- •III Заключна частина
- •«Пригоди Буратіно»
- •Хід заняття
- •II. Основна частина
- •«Веселі моряки»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Лисиця та Журавель»
- •Хід заняття
- •II. Основна частина
- •«Спорцмени»
- •Хід заняття
- •«В гості до ляльки Каті»
- •Хід заняття:
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«До нас цирк приїхав»
- •Хід заняття:
- •II Основна частина
- •«У гості до сонечка»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Спорцмени»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •«Допомога папузі»
- •Хід заняття
- •II Основна частина
- •III Заключна частина
- •9. "Дожени хвостик".
- •Фізкультурне заняття на тему: «Мавпочки»
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: "Дельфінчики»
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: «у пошуках Восьминіжки»
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: «На лісовому болоті»
- •Хід заняття
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: "Подорож пташечки "(за змістом казки р.Кіплінга "Рікі-Тікі-Таві")
- •Хід заняття
- •Фізкультурне заняття на тему: «Фруктовий сад»
- •Хід заняття
III Заключна частина
Гра «Коник-стрибунець». Психогімнастика «Чарівні квіти».
«Допомога папузі»
Мета: Виховувати звичку доводити розпочату справу до кінця, отримувати кінцевий результат своїх трудових зусиль, долати труднощі на шляху до мети; учити домагатися високого результату якості, контролювати проміжні та кінцевий результати, виправляти помилки, вносити корективи; спонукати до творчої активності, збалансувати тенденції до споживання і творення. Збагачувати знання дітей про власний організм та здоров'я; формувати потребу дбати про своє здоров'я та здоров'я людей, що навколо, систематично займатися фізкультурою, спортом, загартовуватися; дбайливо ставитися до свого тіла та організму, вміти його доглядати; сприяти усвідомленню зв'язків, що існують ц природі, їхньої ролі у житті людини, закономірностей змін у її організмі; формувати міцні рухові навички та забезпечувати якість її виконання; розвивати рухові якості - швидкість, спритність, загальну витривалість, гнучкість і силу, сміливість та винахідливість, спонукати до їх виявлень; поліпшувати орієнтацію у просторі, відчуття рівноваги, вміння утримувати рівну поставу. Навчати перешикування в пари, у колону по двоє; удосконалювати навичок повзання, пролізання, підлізання різними способами по гімнастичній драбині та канату; розвивати силу, спритність, витривалість; виховувати почуття підтримки одне одного.
Обладнання: колода; гімнастична лава; дуги заввишки 45 см; драбина; драбинка-гойдалка.
Хід заняття
І Вступна частина
Вихователь (звертається до дітей, привертаючи їх увагу) Добрий день, малята! День такий завзятий. Мабуть, час пограти У моряків і піратів.
З'являється: «папуга». (Роль «папуги» може виконувати дорослий або дитина. Можна використати іграшку та ввімкнути аудіозапис.)
Папуга. Р-р-рятуйте, р-р-рятуйте, я загубив карту! Вихователь. Яку карту?
Папуга. Карта, де позначено заховані скарби. Р-р-рятуйте або и помру! Вихователь (жаліє папугу). Діти, допоможемо папузі? Діти. Так!
Папуга. Я дуже важкий шлях! Діти не витримають! Виховате ль. Діти, ви сміливі? Діти. Так!
Вихователь. Діти, ви спритні? Діти. Так!
Вихователь. Діти, ви терплячі? Діти. Так!
Вихователь. Тоді ми обов'язково допоможемо папузі на допомогу. Діти. Так!
Вихователь. Зачекайте! Куди ми підемо, якщо не знаємо дороги? Папуга. Я загубив карту! Швидше за мною! (Показує напрямок.)
Домовимось: не поспішайте, На носках переступайте. Карту шоб не розірвати,
Випадково не пом'яти. (Ходьба на носках із поворотом голови ліворуч-праворуч, протягом ЗО—40 с.)
II Основна частина
Вихователь Карти ніде не знайшли, може її вітром кудись занесло? Далі повзтимемо по вузенькій колоді.
Рух за рухом, повзи, не дмухай! Обережно!
Вказівки слухай. Через місток переповземо,
Папузі карту ми знайдемо. (Повзання по похилій дошці,
спираючись на неї колінами та руками. Для цього лягти на лаву, ноги видовживши, руки завести вперед перед собою, узятись за край лави з обох боків, перетягнути тіло, згинаючи руки. На кінці лави с повіти з лави і сісти навпочіпки з опорою на руки. Повторити 3— 4рази.) У траві карту ви шукайте, Сідниці від долу не відривайте. Обережно між камінцями!
Обповзайте калюжі та ями. (Повзання протягом 50 с між кубиками, що розташовані на відстані 50 см один від одного. Для цього слід, лежачи на животі з опорою на лікті, підтягувати почергово зігнуті в колінах ноги, не відриваючи їх від підлоги та переносячи тіло вперед.)
Папуга
Бачу кар-р-р-ту он там, де пеньок. У човник сідаймо, пливемо через ставок. (Пересування на сідницях — «плавання на човнику» — підтягування тіла з опорою на руки без відриву сідниць від підлоги впродовж 45-50 с.)
Вихователь
Карта старенька, малюнки чудові. Знайдемо з нею скарби ми казкові. (Вихователь разом із дітьми розглядають карту, лежачи на животі, зігнуті в ліктях руки перед собою, голова на долонях, ноги зігнуті в колінах. Рухи ногами вниз і вгору.)
Папуга
Досить вже вам відпочивати, Підемо разом скарб ми шукати. Треба в тунель нам усім проповзти,
Потім щоб далі могли ми іти. (Підлізання під дуги в упорі на кисті та коліна. Повторити б—8разів.)
Вихователь
Перші перепони ми подолали, Але скарбів не відшукали. Далі з малими ми вирушаємо, Разом папузі допомагаємо. Ми на ліанах будемо гойдатися,
Щоб швидше до скелі дітям дістатися. (Лазіння по канату довільним способом на доступну висоту.) Папуга Ось і скеля, за скелею — скарби. Часу не гаємо, мерщій усі туди!
Вихователь
Уважно по сходинках, діти, ступайте,
Одне одному не заважайте! (Лазіння по гімнастичній стіни, однойменним способом. Повторити 4—5разів. Папуга. Благаю! У хащах мій скарб відшукайте, Хутчіше мені ви його віддавайте. (Підлізання правим і лівим боком під драбину-гойдалку або під мотузку, що натягнута між двома стойками. Одночасно виконують 8- 10 дітей.)
Діти дістають зі схованки маленьку скриньку, усередині якої лежать вівсяні зернятка. Вони розглядають зернятка, сидячи навколішках. Вихователь ненавмисно розсипає зерна зі скриньки.
Ой, лихо, р-р-рятуйте, ви що наробили? Мене обібрали, голодним лишили!
Вихователь
Нетреба плакати, голосно кричати, Ми можемо з дітками зерня тка зібрати!
Гра «Збери зернятка».
Мета : розвивати вміння пересуватися навколішках; удосконалювати дрібну моторику пальців; виховувати увагу, спритність, зосередженість.
У середині кола знаходиться скринька. На відстані 2—2,5 м від неї
розсипані зернятка. Необхідно якомога швидше зібрати зернятка, не залишивши жодного на підлозі.
Ускладнення: проводити, утворивши команди із розподілом зон для кожної команди.
Вихователь (повертає папузі зерно)
Ти заспокоївся — дуже я рада! Час нам з дітьми повертатись до садка. Якщо бажаєш — підемо з нами, Грати і жити в садку з малюками.
Папуга
Я з задоволенням піду до вас. Може, і житиму деякий час. Кашею, супом мене пригощайте
І політати мені дозволяйте. (Ходьба протягом 40— 50 с з поступовим уповільненням темпу.) Потанцюємо ще трішки,
Щоб не хворіли ручки й ніжки. (В. П. — руки на поясі. Почергове відставлення ніг на п 'яту з тупанням ніжками. Повторити 5—6 разів.)