Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Praktika_Df_III_Ilchenko (1).doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
412.16 Кб
Скачать

Третій день практики

Мета: Ознайомлення з основними загальними та спеціальними принципами корекційного навчання дітей із ЗПР, методами психокорекції; установлення спільного та відмінного в різних формах організації психокорекційної роботи; розвиток у майбутніх дефектологів аналітичних здібностей; виховання моральних якостей майбутнього корекційного педагога, професійної етики.

Практичні завдання:

    1. Відвідування уроків математики, читання, української мови та ін.

    2. Проаналізувати роботу педагога-дефектолога за схемою:

  • клас, час відвідування уроку, П.І.Б. вчителя;

  • тема уроку;

  • мета уроку (корекційно-навчальна, корекційно-виховна, корекційно-розвивальна);

  • обладнання уроку;

  • хід уроку;

Діяльність учителя

Діяльність учня

Психолого-педагогічні спостереження

    1. Визначити ефективність уроків та записати в таблицю:

Вимоги до діяльності педагога-дефектолога

Вимоги до

діяльності учнів

організаторської

навчальної

виховної

корекційної

Визначити та занотувати особливості уроку в спеціальній ЗНЗ.

Індивідуальна робота:

Консультації: Підготовка до спостереження та аналізу уроків.

Теми для читання й конспектування першоджерел:

  1. Психолого-педагогічні особливості навчання і виховання дітей із ЗПР.

  2. Організація навчально-виховного процесу в школі.

  3. Законспектувати основні групи методів, виділених Ю. Бабанським.

  4. Законспектувати типи уроків у спеціальній школі за І. Єременко.

Самостійна робота:

Опрацювання основної літератури :

  1. Сак Т.В. Психолого-педагогічні основи управління учбовою діяльністю учнів із затримкою психічного розвитку у школі інтенсивної педагогічної корекції. – К.: Актуальна освіта, 2005. – 246 с.

  2. Бабанський Ю.К. Організація навчально-виховного процесу. – К., 1982.

  3. Трофимова Н.М., Дуванова С.П., Трофимова Н.Б., Пушкина Т.Ф. Основы специальной педагогики и психологии. – СПб.: Питер, 2005. – 304 с.

Опрацювання додаткової літератури:

  1. Бурлака Я.І., Вихрущ В.О. Про форми організації навчальної діяльності школярів. – К., 1999.

  2. Спеціальна педагогіка: Понятійно-термінологічний словник / За редакцією академіка В.І. Бондаря. – Луганськ: Альма-матер, 2003. – 436 с.

  3. Тарасун В.В. Науково-методичні основи формування знань, умінь та навичок у дітей з труднощами у навчанні. Науково-метод. посіб. – К., 1999.

  4. Яковлев Н.М., Сохор А.М. Методика и техника урока в школе. – М., 1985.

Робота в інформаційних мережах.

www.ikpp.npu.edu.ua — сайт Інституту корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П. Драгоманова

www.specialneeds.ru — (діти з особливостями розвитку)

www.defectolog.ru — (дефектолог.ру)

Четвертий день практики

Мета: закріплення студентами основних понять: "корекція", "компенсація", "розвиток"; з'ясування сутності корекційно-виховної роботи та корекційно-розвивального навчання, комплексного психолого-педагогічного корекційного впливу на дитину з порушеннями розвитку; формування в студентів гностичних умінь; виховання в майбутніх корекційних педагогів почуття обов’язку, відповідальності.

Практичні завдання:

  1. Відвідання уроків вчителя-дефектолога, робити записи в щоденнику психолого-педагогічних спостережень за поданим зразком. Дослідження вербальної взаємодії вчителя та учнів (Додаток 2. Завдання № 2).

  2. Аналіз корекційного матеріалу для проведення індивідуальної й групової психокорекції.

  3. Підібрати психотехнічні прийоми (вправи) корекції уваги у дітей із ЗПР (до 5 завдань).

  4. Підібрати психотехнічні прийоми (вправи) корекції пам'яті у дітей із ЗПР (до 5 завдань).

  5. Підібрати психотехнічні прийоми (вправи) корекції мисленнєвих операцій у дітей із ЗПР (до 5 завдань).

  6. Скласти план-конспект корекційного заняття. Провести корекційне заняття (індивідуальне чи групове) з використанням психокорекційних прийомів.

Індивідуальна робота:

Консультації: Підготовка до спостереження та аналізу уроків.

Теми для читання й конспектування першоджерел:

  1. Розкрийте сутність корекційно-навчальної, корекційно-виховної роботи та корекційно-розвивального навчання з дітьми із ЗПР.

  2. Основні напрями і завдання психокорекції дітей із різними формами ЗПР?

Самостійна робота:

Опрацювання основної літератури :

1. Діти з особливими потребами у початковій школі: поради батькам: Книга 3 / Л.С. Вавіна, А.М. Висоцька, В.В. Жук та ін..: За ред.: В.І. Бондаря, В.В. Засенка. – К.: Наук. світ, 2006. – 212 с.

  1. Мамайчук И.И. Психокоррекционные технологии для детей с проблемами в развитии. – СПб.: Речь, 2006. – 400 с.

Опрацювання додаткової літератури:

  1. Нижник Л., Сагірова О. Допомога дітям з особливими потребами. – К.: Ред. загальнопед. газ., 2004. – 120 с.

  2. Підготовка до школи дітей з особливими потребами в умовах сім'ї: поради батькам / В.І. Бондар, В.І. Берзінь, Л.С. Вавіна та інші; За ред.: В.І. Брондаря, В.В. Засенка. – К.: Наук. світ, 2005. – 256 с.

  3. Опрацювання теми за матеріалами газети „Дефектолог” „Шкільний світ” за 2007-2010 роки.

Робота в інформаційних мережах.

www.ikpp.npu.edu.ua — сайт Інституту корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П. Драгоманова

www.specialneeds.ru — (діти з особливостями розвитку)

www.defectolog.ru — (дефектолог.ру)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]