Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки Мод7.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
14.01.2020
Размер:
3.06 Mб
Скачать

Урок 7.2 « концентричні кола»

ОГЛЯД:

На уроці учні будуть моделювати ринкову економіку, виконуючи ролі домогосподарств і фірм, які на ринку ресурсів і ринку товарів та послуг обмінюються, відповідно, ресурсами і товарами та послугами.

ЦІЛІ УРОКУ:

  • Охарактеризувати ринок і ринкову економіку;

  • Пояснити механізм кругообігу товарів, послуг, ресурсів і грошей у ринковій економіці;

  • Проаналізувати роль домогосподарств і фірм у кругообігу;

  • Порівняти поняття: доход, виручка від реалізації і прибуток.

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ:

Товари, послуги, ресурси, споживачі, виробники, ринок, доход, виручка від реалізації (виторг), прибуток, витрати.

НЕОБХІДНИЙ ЧАС: 1 урок

МАТЕРІАЛИ:

  • Завдання 1: гра «Концентричні кола» (Додаток 2);

  • Завдання 2: «Модель кругообігу» (Додаток 3);

  • Клубок ниток;

  • Значки учасників (Додаток 1):

  • 2 значки для «ведучих» (білого кольору);

  • 2 значки для «домогосподарств» (жовтого кольору);

  • 2 значки для «фірм» (коричневого кольору);

  • 2 значки для «виробничих ресурсів» (блакитного кольору);

  • 2 значки для «товарів і послуг» (жовтогарячого кольору);

  • 4 значки для «грошей» (зеленого кольору).

ТЕОРІЯ:

Ринок – це така організація життя суспільства, коли люди купують і продають товари та послуги, а також ресурси. Ринкова економіка – це економічна система, у якій більшість товарів, послуг і ресурсів є предметом обміну між домогосподарствами та фірмами. Ціни визначаються покупцями і продавцями, які здійснюють обмін на приватних ринках. Американці живуть в економіці, орієнтованій на ринок.

Домогосподарства – це індивіди та родини, які продають або здають в оренду свої виробничі ресурси фірмам і одержують за це доход. Домогосподарства, як споживачі, купують товари і послуги у фірм.

Фірми – це приватні організації, які, як виробники, купують виробничі ресурси у домогосподарств для виробництва товарів і послуг, а потім продають ці товари і послуги домогосподарствам з метою одержання прибутку. Платежі, які фірми здійснюють для покупки ресурсів, є витратами на виробництво (витратами виробництва). Різниця між виручкою від реалізації, яку фірми одержують від продажу товарів і послуг, і витратами виробництва, називається прибутком.

Модель кругообігу, яка представлена в цьому уроці, показує взаємодію між домогосподарствами та фірмами на ринку товарів і послуг (верхня частина схеми) і на ринку ресурсів (нижня частина схеми). І фірми, і домогосподарства грають двоякі ролі. В одних випадках вони виступають як покупці, в іншіх – як продавці, залежно від ринку, на якому вони здійснюють обмін.

ПІДГОТОВКА УРОКУ:

Примітка: наведені розрахунки забезпечують ролі для 14 учнів, які беруть участь у грі.

  1. Підготувати місце біля дошки для проведення гри;

  2. Підготувати копії завдань 1 і 2 для кожного учня;

  3. Розподілити ролі;

  4. Підготувати картки учасників (рольові таблички), прив'язавши нитку достатньої довжини до різнобарвних, відповідно підписаних, карток.

ХІД УРОКУ:

ВСТУП:

Поясніть учням, що наша економіка називається ринковою. Ринок – це така організація життя суспільства, при якій люди можуть купувати або продавати товари, послуги або ресурси. Люди, які виробляють або продають товари чи послуги, називаються виробниками. Люди, які задовольняють свої бажання, купуючи товари або послуги, називаються споживачами. Плата, яку люди одержують за продаж або здачу в оренду своїх виробничих ресурсів, називається доходом. У Сполучених Штатах більшість товарів і послуг продається на приватних ринках. (Уряд безпосередньо не задіяний у процесі обміну). Подумайте про відвідування бакалійного магазина як про приклад, що ілюструє роботу ринкової системи.

Обговоріть наступні питання:

1) Які товари люди хочуть придбати в бакалійному магазині? (Фруктовий сік, хліб, м'ясо, паперові рушники, салат-латук).

2) Звідки люди одержують гроші для покупки цих товарів? (Грошова допомога, подаровані гроші, заробітна плата, отримана за місцем роботи).

3) Що хоче продати хазяїн бакалійного магазина? (Фруктовий сік, хліб, м'ясо, паперові рушники, салат-латук).

Поясніть учням, що хазяїн бакалійного магазину одержує гроші для покупки товарів, виставлених на вітринах, за допомогою продажу інших товарів. Економісти називають це грошовим виторгом (виручкою від реалізації). Поясніть учням, що фірма отримує прибуток, якщо виручка від реалізації (виторг) перевищує витрати на виробництво та продаж товарів.

Поясніть учням, що люди в домогосподарствах одержують доход від своєї праці.

ЗАВДАННЯ

  1. Поясніть учням, що вони будуть моделювати нашу ринкову економіку. Гра буде проведена двічі, щоразу у ній буде брати участь половина класу, а інші учні будуть глядачами. Розподіліть ролі між учнями та роздайте рольові значки (Додаток 1). Ролі такі: ведучі, домогосподарства, фірми, виробничі ресурси, товари, послуги й гроші. Роздайте копії завдання 1 (Додаток 2).

  2. Попросіть ведучих вийти вперед і стати так, начебто вони диригують оркестром. Учні грають свої ролі, а потім повертаються на місця.

  3. За допомогою рольових карток побудуйте модель кругообігу на дошці. Вона повинна мати такий вигляд, як на наведеній нижче схемі:

$ Гроші $

РИНОК ТОВАРІВ І ПОСЛУГ

Товари і послуги

Виробничі ресурси

РИНОК ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ

$ Гроші $

ВИСНОВКИ:

  1. Роздайте копії завдання 2 (Додаток 3) і дайте учням час ознайомитися з ним. Звертаючись до завдання 2 або до моделі кругообігу на дошці, задайте учням наступні питання:

  • Що купують домогосподарства і що вони використовують для оплати? (Домогосподарства купують товари і послуги за гроші).

  • Звідки домогосподарства одержують гроші, які використовують для покупки товарів і послуг? (Домогосподарства одержують гроші з доходу, який вони заробляють).

  • Що купують фірми і що вони використовують як оплату? (Фірми купують за гроші необхідні виробничі ресурси).

  • Звідки фірми одержують гроші на придбання ресурсів? (Фірми отримують гроші з виторгу(виручки від реалізації) або беруть гроші в борг).

  • Що продають фірми і що вони одержують від продажу? (Фірми продають свої товари та послуги для одержання виторгу (виручки від реалізації) і прибутку).

  1. Тепер повторіть гру для другої частини класу.

  2. Розвиток критичного мислення. Після того, як учні зрозуміють, як працюють разом всі частини моделі кругообігу, попросіть їх проаналізувати ситуацію, при якій відбувається щось, що порушує нормальну роботу моделі. (Наприклад, фірма припиняє виробництво товарів у Тайвані, або лісові пожежі знищують одну третю частину лісових ресурсів країни).

РОЗВИТОК ТЕМИ

Робота біля дошки. Попросіть учнів намалювати зображення домогосподарств, фірм, товарів, послуг, ресурсів для того, щоб зробити модель кругообігу на дошці більш наочною.

Сімейний куточок. Проведіть опитування в класі і з'ясуйте, які товари та послуги купує звичайна типова родина в їхньому районі.

ДОДАТОК 1

ЗНАЧКИ УЧАСНИКІВ

(приколювати на одяг)

ЗАВДАННЯ 1 ДОДАТОК 2

ГРА «КОНЦЕНТРИЧНІ КОЛА»

Л

Ведучий 1:

Ведучий 2:

Домогосподарства:

Ведучий 1:

Фірми:

аскаво просимо в нашу ринкову економіку. Те, що ви побачите, може вас здивувати. Ми будемо будувати модель нашої ринкової економіки прямо у вас на очах. Пані та панове, будь ласка, уважно стежте за тим, що відбувається, тому що наприкінці цього дійства ми можемо перевірити вас.

Давайте почнемо. Домогосподарства, будь ласка, зберіться ліворуч від мене. (Почекайте, поки вони займуть свої місця). Добрий день всім Домогосподарствам. Будь ласка, розкажіть нашій аудиторії про себе.

(Читають по черзі) Домогосподарства складаються з індивідів і родин. Ми – споживачі в ринковій економіці, коли ми купуємо товари та послуги.

Ми витрачаємо наш доход на товари і послуги, які ми хочемо одержати. Доход – це гроші, які ми заробляємо, продаючи наші ресурси фірмам.

Спасибі вам, домогосподарства. Наступна важлива частина нашої ринкової економіки – це фірми. Фірми, будь ласка, станьте праворуч від мене. (Почекайте, поки вони займуть свої місця). Розкажіть нам, будь ласка, про себе.

(Читають по черзі). Фірми – це виробники, які випускають і продають товари та послуги. Виторг (або виручка від реалізації) – це гроші, які ми заробляємо від продажу товарів і послуг на ринку.

Ми також купуємо ресурси у домогосподарств, щоб мати можливість виробляти товари та послуги.

Спасибі вам, фірми. Тепер споживачі товарів і послуг (попросіть домогосподарства помахати руками) і виробники товарів і послуг (попросіть фірми помахати руками) зустрічаються на ринку, щоб купити і продати товари та послуги. Повторюю ще раз. Споживачі товарів та послуг і виробники зустрічаються на ринку, купуючи і продаючи товари та послуги. Гроші використовуються для обміну, коли споживачі, або домогосподарства купують товари і послуги у виробників, або фірм.

Т

Ведучий 2:

Ведучий 1:

Товари і

послуги:

Ведучий 2:

Виробничі

ресурси:

епер ми познайомимося з товарами та послугами. Товари та послуги, зберіться в центрі, між домогосподарствами і фірмами. (Почекайте, поки вони займуть свої місця). Привіт, товари й послуги. Будь ласка, розкажіть про себе.

(Читають по черзі). Товари і послуги – це те, що купують споживачі для задоволення своїх потреб. Телевізори і автомобілі – це товари. Послуги – це види діяльності, які одна людина виконує для кого-небудь іншого, як, наприклад, ремонт зламаної пральної машини або стрижка газону.

Фірми (показують на фірми) продають товари та послуги домогосподарствам (показують на домогосподарства), які хочуть купити їх і готові платити за них.

Спасибі вам, товари і послуги. Зараз ми послухаємо виробничі ресурси. Виробничі ресурси, станьте напроти товарів і послуг, між домогосподарствами і фірмами. (Почекайте, поки вони стануть на свої місця). Будь ласка, виробничі ресурси, розкажіть про себе.

(Читають по черзі). Виробничі ресурси – це природні, людські та капітальні ресурси, які використовуються у виробництві товарів і послуг. Фірми (показують на фірми) купують виробничі ресурси у домогосподарств для виробництва товарів і послуг. Домогосподарства (показують на домогосподарства) продають свої виробничі ресурси фірмам з метою одержання доходів, на які вони купують товари та послуги.

С

Ведучий 1:

Ведучий 2:

Ведучий 1:

пасибі. Гроші беруть участь у процесі обміну, коли домогосподарства купують товари та послуги у фірм. Гроші також беруть участь в обміні, коли фірми купують виробничі ресурси у домогосподарств. Будь ласка, двоє учнів з табличками «Гроші» і двоє учнів з табличками «Виробничі ресурси», станьте поруч із домогосподарствами. Ще двоє учнів з табличками «Гроші» і двоє учнів з табличками «Товари і послуги», станьте поруч із фірмами.

Ця картина нашої ринкової економіки називається «кругообіг». Це означає, що вона має форму кола. Домогосподарства продають виробничі ресурси фірмам для того, щоб заробити гроші. (Виробничі ресурси рухаються по півколу від домогосподарств до фірм, у той час як двоє учнів з табличками «Гроші» рухаються по півколу від фірм до домогосподарств). Зверніть увагу, що виробничі ресурси і гроші беруть участь в обміні, коли домогосподарства продають свої виробничі ресурси фірмам.

Домогосподарства купують товари і послуги у фірм в обмін на гроші. (Товари і послуги рухаються по півколу від фірм до домогосподарств, у той час як двоє учнів з табличками «Гроші» рухаються по півколу від домогосподарств до фірм). Зверніть увагу, що товари, послуги і гроші беруть участь в обміні, коли фірми продають свої товари споживачам. Гроші використовуються як фірмами, так і домогосподарствами для придбання ресурсів або товарів та послуг, які кожний з них хоче мати.

ЗАВДАННЯ 2 ДОДАТОК 3

МОДЕЛЬ КРУГООБІГУ

$ Гроші $

РИНОК ТОВАРІВ І ПОСЛУГ

Т овари і послуги

Виробничі ресурси

РИНОК ВИРОБНИЧИХ РЕСУРСІВ

$ Гроші $

УРОК 7.3

« КРУГООБІГ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»

(ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ)

ЕКОНОМІКА:

Кругообіг економічної діяльності являє собою спрощену макроекономічну модель основних відносин в умовах ринкової економіки. Ця модель допоможе слухачам у загальному виді уявити, яким чином домашні господарства, бізнес-фірми та державні органи взаємодіють на ринках, обмінюючи товари і послуги, виробничі ресурси (фактори виробництва) і гроші.

АРГУМЕНТАЦІЯ:

Люди реагують на стимули. У домашніх господарств є стимули надавати ресурси бізнес-фірмам, одержуючи за продаж ресурсів доходи. Потім у них є стимули використати отримані доходи для покупки товарів і послуг з метою задоволення своїх потреб. У бізнес-фірм є стимули заробляти прибуток, виробляючи для цього ті товари, які хочуть одержати споживачі. Для того, щоб виробити товари та послуги, бізнес-фірмам необхідно купувати у домашніх господарств ресурси. Модель кругового потоку та моделююча вправа із цього уроку демонструють ці важливі взаємозв'язки.

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ:

Кругообіг товарів, послуг, виробничих ресурсів і грошових платежів; взаємозалежність; виробничі ресурси (природні, трудові, капітальні); плата за ресурси (заробітна плата, рента, відсоток, прибуток).

ЗМІСТОВНІ СТАНДАРТИ:

1. Ринок існує тоді, коли існує взаємодія між покупцями і продавцями. Ця взаємодія визначає ринкові ціни і тим самим розподіляє обмежені товари та послуги.

2. У ринковій економіці держава втручається в економічну діяльність щоразу, коли вигода від державної політики перевищує витрати на її здійснення. До функцій держави відноситься забезпечення національної оборони, вирішення проблем охорони навколишнього середовища, визначення та захист прав власності і прагнення зробити ринок більш конкурентним. Багато дій державної політики пов'язані також з перерозподілом доходів.

3. Загальнонаціональні рівні доходу, зайнятості і цін визначаються взаємодією рішень про виробництво та витрати, які приймаються всіма домашніми господарствами, фірмами, державними установами та іншими учасниками економічної діяльності.

ЦІЛІ УРОКУ:

  • Визначити і охарактеризувати види виробничих ресурсів (факторів виробництва) і форму, у якій власник кожного із цих видів ресурсів одержує доход;

  • Аналізувати економічні взаємини між домашніми господарствами і бізнес-фірмами в ринковій економіці.

  • Використовувати діаграму кругового потоку для ілюстрації економічних взаємин між домашніми господарствами, бізнес-фірмами і державою.

НЕОБХІДНИЙ ЧАС: 2 уроки

ОПИС УРОКУ:

У ході цього уроку учні отримують інформацію про взаємодію на ринку та беруть участь у моделюючій вправі «Еконоленд». У грі «Еконоленд» здійснюються угоди між бізнес-фірмами та домашніми господарствами на ринках двох видів – ринку продуктів і ринку ресурсів (факторів виробництва). Учні обговорюють, як у цю модель вписується держава, і переносять свої висновки на діаграму кругового потоку.

МАТЕРІАЛИ:

Примітка: Матеріали для проведення моделюючої вправи варто приготувати заздалегідь. Необхідно розрізати картки, розміщені в Додатках 2, 3 і підготувати для учнів комплекти матеріалів.

1. Інструкції по проведенню гри (Додаток 1А-Б) –для кожного учня;

2. Достатня кількість комплектів «Картки підприємця» (Додаток 2) – по одному Значку підприємця та по 10 стодоларовых банкнот для кожного учня з однієї половини класу. Ці учні будуть виконувати роль бізнес-фірм.

3. Достатня кількість комплектів «Картки домашніх господарств» (Додаток 3) – по п'ять карток трудових ресурсів, п'ять карток природних ресурсів і п'ять карток капітальних ресурсів для кожного учня із другої частини класу. Ці учні будуть грати роль домашніх господарств. Перемішайте картки так, щоб вони розподілилися між учнями нерівномірно: наприклад, один набір може містити 15 карток «Природних ресурсів», а інший набір – 10 карток «Трудових ресурсів» плюс 5 карток «Капітальних ресурсів». Необхідно лише, щоб у кожному наборі було рівно 15 карток ресурсів.

4. Достатня кількість екземплярів карток «Еконо» (Додаток 2). Вам необхідно буде вирізати ці картки, однак з них не треба складати набори. «Еконо» будуть видаватися по ходу проведення гри, тому ви можете помістити їх у конверт або коробку таким чином, щоб їх було легко видавати.

5. Великий аркуш паперу, на якому треба заздалегідь написати «Фабрика Еконо».

6. Липка стрічка або шпильки, щоб учні могли прикріпити до одягу Значки підприємця.

7. Слайд схеми кругообігу (Додаток 4).

8. Два невеликих призи (за бажанням вчителя).

ПРОЦЕДУРА ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ

1. Поясніть учням, що люди беруть участь в економічній діяльності у різних формах. При покупці товарів і послуг люди приймають рішення, будучи споживачами. Вони приймають рішення як виробники, коли продають свої трудові чи природні ресурси бізнес-фірмам або коли їхні заощадження дають можливість фірмам брати кредити для інвестицій у капітальні ресурси. Вони також приймають рішення як громадяни, насамперед, як виборці, які впливають на економічні рішення, прийняті колективно.

2. Поясніть, що учні візьмуть участь у моделюючій грі під назвою «Еконоленд», щоб довідатися про взаємодії між домашніми господарствами та бізнес-фірмами в ринковій економіці.

3. Видайте кожному учневі по екземпляру Додатку 1А. Прочитайте розділ «Загальний огляд». Обговоріть з ними ролі, які виконуватимуть домашні господарства, три категорії виробничих ресурсів і роль бізнес-фірм. Відповідайте на будь-які питання відносно розглянутих понять.

4. Об’єднайте клас у дві групи. Учні з однієї групи будуть представляти бізнес-фірми, а учні з іншої групи будуть представляти домашні господарства. Видайте кожній бізнес-фірмі по десять банкнот по $100 кожна, а також Значок підприємця, щоб носити його під час гри. Нехай кожний учень із цієї групи прикріпить свій значок до одягу за допомогою липкої стрічки або шпильки. Кожне з домашніх господарств повинне одержати по 15 карток з ресурсами.

5. Роздайте учням копії Додатку 1Б. Прочитайте інструкції до гри «Еконоленд» (Додаток 1Б). Переконайтеся в тому, що домашні господарства зрозуміли, що вони повинні продавати свої картки за гроші і потім використати ці гроші для покупки «Еконо», які символізують різні види продукції. Переконайтеся, що бізнес-фірми розуміють, що вони повинні платити гроші за картки виробничих ресурсів, а потім продавати «Еконо» домашнім господарствам.

6. Прикріпіть знак «ФАБРИКА ЭКОНО» на тому місці в класі, де бізнес-фірми будуть обмінювати набори із трьох видів карток – одна картка природних ресурсів, одна картка трудових ресурсів і одна картка капітальних ресурсів – на один «Еконо». Нагадайте учням, що «Еконо» являють собою товари та послуги, які бізнес-фірми продають домашнім господарствам. Штат «Фабрики Эконо» може складатися з учителя або одного з учнів.

7. Повторіть пояснення до гри «Еконоленд» і дайте відповідь на запитання, які виникли в учнів. Нагадайте учням, що мета кожної фірми – мати наприкінці гри якнайбільше грошей. При цьому фірмам необхідно буде платити гроші за придбання карток з виробничими ресурсами.

Ціль кожного домашнього господарства – мати наприкінці гри як можна більшу кількість «Еконо». Домашнім господарствам необхідно буде продавати свої ресурси за гроші, а потім купувати на ці гроші «Еконо».

8. Проведіть гру. Учням можна надати до 20 хвилин на здійснення обмінів (зазвичай їм потрібно для цього 15 хвилин або навіть менше). Коли ви помітите, що приблизно половина домашніх господарств продала всі свої картки, оголосіть, що через п'ять хвилин всі обмінні операції будуть припинені. Учні повинні заздалегідь знати, коли закінчиться час, відведений на обміни, щоб мати змогу спланувати порядок продажу виробничих ресурсів і «Еконо», які в них ще залишилися.

Деякі домогосподарства можуть спробувати перескочити стадію обміну з фірмами і прямо принести свої ресурси на «Фабрику Еконо». Поясніть, що в них відсутній Значок підприємця і тому вони не можуть отримати «Еконо». Якщо роль «Фабрики Еконо» виконує хтось із учнів, переконаєтеся в тому, що цей учень усвідомлює таку можливість і знає, як на неї реагувати.

9. Після закінчення гри, коли учні повернуться на свої місця, обговоріть результати їхніх дій, та проаналізуйте, наскільки успішно вони виступили:

А) Яке домашнє господарство зуміло придбати найбільше товарів і послуг (карток «Еконо») у ході гри?

Б) Яка бізнес-фірма має найбільше грошей?

Видайте невеликий приз домашньому господарству з найбільшою кількістю карток «Еконо» та фірмі, що отримала найбільшу суму грошей (за бажанням вчителя).

10. Покажіть слайд із схемою кругообігу (Додаток 4). Поясніть, що схема показує кругообіг виробничих ресурсів (факторів виробництва), товарів та послуг (продукції) і грошових платежів. Попросіть учнів пов'язати схему кругового потоку, представлену на слайді, із проведеною грою «Еконоленд».

Учні, що грали роль бізнес-фірм, купували виробничі ресурси (картки трудових, природних і капітальних ресурсів) у домашніх господарств на Ринку Ресурсів в обмін на виплату грошових доходів. Потім фірми обміняли картки ресурсів на «Еконо», які являли собою товари й послуги. Потім фірми продали «Еконо» домашнім господарствам на Ринку Товарів і Послуг в обмін на грошові платежі.

11. Обговоріть з учнями:

А) На яких ринках бізнес-фірми виплачували грошові доходи домашнім господарствам в обмін на виробничі ресурси, що належали їм? (На ринках ресурсів).

Б) На яких ринках домашні господарства здійснювали грошові платежі фірмам в обмін на товари та послуги? (На ринках продукції).

В) Що являли собою картки «Еконо» в ході гри? (Товари і послуги, які фірми продавали домашнім господарствам).

Г) Наведіть приклад виробничого ресурсу, який домашніми господарствами продаються державі. (Відповіді будуть різними – наприклад, учителі, що працюють у державних школах).

Д) Наведіть приклад товару або послуги, які бізнес-фірми продають державі. (Відповіді будуть різними – наприклад, бухгалтерські послуги, комп'ютери, засоби зв'язку, літаки).

Е) Наведіть приклад товару або послуги, які держава надає домашнім господарствам в обмін на грошові платежі, здіснені переважно у вигляді податків. (Відповіді будуть різними – наприклад, школи, поліція, пожежна охорона, дороги й бібліотеки).

Ж) Наведіть приклад товару або послуги, які держава надає бізнес-фірмам в обмін на грошові платежі. (Відповіді будуть різними – наприклад, поліція, автостради, послуги з контролю авіаперельотів і ліквідація наслідків природних катаклізмів).

Примітка: Трансфертні платежі – це державні виплати, одержувачі яких не надають в обмін виробничі послуги. Основні види трансферних платежів у США включають: виплати по соціальному страхуванню, медичним програмам «Medicare» і «Medicaid», пенсії колишнім державним службовцям, допомоги по безробіттю і програми допомоги незаможним, такі як талони на харчування.

ВИСНОВКИ:

Поясніть учням, що економіка США організована на основі системи приватних ринків, на яких ціни на товари та послуги визначаються в результаті взаємодії покупців і продавців. Така форма економічної діяльності породжує взаємозалежність між людьми, що представляють собою як домашні господарства, так і бізнес-фірми. Обговоріть наступні питання:

1. Яким чином окремі люди і родини, що представляють собою домашні господарства, залежать від людей, що представляють собою бізнес-фірми? (Домашні господарства отримують необхідні їм товари у фірм. Вони продають фірмам виробничі ресурси, заробляючи свої доходи).

2. Яким чином люди, що представляють собою бізнес-фірми, залежать від окремих людей і родин, що представляють собою домашні господарства? (Фірми продають товари і послуги домашнім господарствам, прагнучи одержати виторг (виручку від реалізації) і отримати прибуток. Вони купують у домашніх господарств виробничі ресурси для виробництва необхідних споживачам товарів і послуг).

3. Яка роль держави в круговому потоці економічної діяльності? (Держава визначає рівень податку для бізнес-фірм і домашніх господарств. За рахунок цих надходжень вона оплачує виробничі ресурси, які використовуються для надання певних видів суспільних товарів і послуг домашнім господарствам і фірмам).

ДОДАТОК 1-А

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]