- •Урок 3.1 «було виготовлено... Для цього знадобилось...»
- •Висновки:
- •Назви та намалюй
- •Назви та намалюй
- •Урок 3.2 «галерея мистецьких шедеврів»
- •«Лист родині»
- •Для виробництва _____________________________________________
- •Варіант оформлення виставки
- •Урок 3.3 «що нам потрібно, щоб нагодувати гостей варениками»
- •Хід уроку:
- •Додаток 3 «завдання – головоломка»
- •Урок 3.4 « вдала ідея для готелю „подих моря”»
- •Готель „подих моря”
- •Урок 3.5 «із багатьох – одне, з одного - багато»
- •Урок 3.6 «такі різні професії: впізнай мене!»
- •Зразок «маски лікаря»
- •Інструкція для виготовлення «маски»
- •Питання для гри «впізнай мене»
Урок 3.6 «такі різні професії: впізнай мене!»
ОГЛЯД:
Учні виконують завдання в групах, грають у гру «Впізнай мене», обговорюють різноманітні професії і аналізують, які виробничі ресурси необхідні для виробництва товарів і послуг представникам розглянутих професій.
ЦІЛІ УРОКУ:
Ідентифікувати товари і послуги, які виробляються представниками певних професій;
Довести важливість якісної професійної освіти для виробництва якісних товарів і послуг;
Визначати, які виробничі ресурси необхідні для здійснення певної професійної діяльності.
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ:
Товари і послуги; природні, капітальні й трудові ресурси; проміжні товари.
НЕОБХІДНИЙ ЧАС: 1 урок
МАТЕРІАЛИ ДО УРОКУ:
«маска лікаря» (Додаток 1);
Інструкція з виготовлення «маски» (Додаток 2);
Зразки «масок» різних професій (Додаток 3А-Е);
Питання для гри «Впізнай мене» (Додаток 4);
Невеличкі призи для переможців (за бажанням).
ХІД УРОКУ:
1. Запропонуйте учням зіграти в гру «Впізнай мене».
Об’єднайте клас в групи по 4-5 учнів. Попросіть учнів виділити по одному представнику від групи для проведення гри.
2. Поясніть правила проведення гри.
Перед класом обличчям до учнів стають учні (по одному представнику від кожної групи). На голову їм одягаються «маски» із зображенням різних професій (музикант, перукар, лікар, кондитер, учитель, слюсар та інші). Приклад готової «маски» подано в Додатку 1. Інструкція з виготовлення «маски» наведена в Додатку 2. Можливі варіанти «масок» різних професій наведено в Додатку 3А–Е.
Учні не бачать зображення на «масках», які на них надіті.
Завдання для учнів: визначити, хто зображений на його «масці». Із цією метою учні в «масках» по черзі задають будь-які запитання своїй групі. Ці запитання і відповіді на них повинні допомогти учням визначити, «маска» якої професії надіта на них. Орієнтовний перелік запитань запропонований в Додатку 4. Необхідно попередити учнів, що забороняється запитувати «Хто я за професією?», а у відповідях забороняється називати професію. У випадку неправильної відповіді поправити може учень іншої групи. За кожну правильну відповідь група одержує бали, жетони тощо.
3. Після того, як представники кожної групи за допомогою заданих запитань здогадаються, хто зображений на їхніх масках, підведіть підсумок гри, підраховуючи кількість отриманих групами балів (жетонів). Визначте групу-переможця. Можна нагородити переможців невеличкими призами.
4. Під час обговорення зверніть особливу увагу на те, які спеціальні знання та навички потрібні представникам названих професій. Прокоментуйте випадки, коли мова йде про необхідність спеціальної освіти. Підкресліть важливість освіти і обговоріть користь, яку вона приносить. Обсудіть, чому все більше випускників шкіл вступають в інститути, університети чи академії. Зверніть увагу учнів на те, що навчання в школі, відношення до навчання буде важливим фактором успіху в їхньому подальшому житті.
5. Відзначте особливо активних учнів. Подякуєте лідерам груп і учням, які задавали запитання.
6. Організуйте змагання в групах на знання різних професій (10 хвилин). За допомогою кубиків з уроку «У кубики граємо – потреби вивчаємо», визначте для кожної групи букву, на яку вона буде складати список професій. Повторіть вправу декілька разів з різними буквами. Виконуючи цю вправу, учні познайомляться з більшою кількістю професій, про які вони будуть розповідати один одному в групі. Обговоріть, які саме потреби задовольняють товари та послуги, вироблені представниками названих професій.
ВИСНОВКИ:
Представники різних професій – це трудові ресурси. Для виробництва товарів і послуг необхідні також капітальні, природні ресурси і проміжні товари;
У сучасних умовах існує дуже багато різноманітних професій. Потреби людей постійно зростають і стають більш різноманітними, а це приводить до появи нових професій;
Кожна із професій дуже важлива, тому що її представники виробляють особливі товари й послуги, які необхідні для задоволення наших різноманітних потреб;
Щоб бути професіоналом, майстром своєї справи, кваліфікованим спеціалістом – треба отримати професійну освіту, спеціальні знання та навички.
ОЦІНЮВАННЯ:
1. Обговоріть:
А) Що спільного між усіма професіями? (Представники кожної професії займаються виробництвом товарів і послуг, які задовольняють потреби людей).
Б) Чому існує так багато різноманітних професій? Чому постійно виникають все нові й нові професії? (Тому що люди мають багато потреб, вони різноманітні і постійно зростають. Задовольнити ці потреби можуть представники різних професій).
В) Що спільного в ресурсах, які використовуються у виробництві представниками будь-яких професій? (У будь-якому виробництві необхідні всі види ресурсів).
2. Попросіть учнів назвати і дати характеристику всіх видів ресурсів, необхідних для діяльності представника конкретної професії.
ДОДАТОК 1
