
- •Урок 3.1 «було виготовлено... Для цього знадобилось...»
- •Висновки:
- •Назви та намалюй
- •Назви та намалюй
- •Урок 3.2 «галерея мистецьких шедеврів»
- •«Лист родині»
- •Для виробництва _____________________________________________
- •Варіант оформлення виставки
- •Урок 3.3 «що нам потрібно, щоб нагодувати гостей варениками»
- •Хід уроку:
- •Додаток 3 «завдання – головоломка»
- •Урок 3.4 « вдала ідея для готелю „подих моря”»
- •Готель „подих моря”
- •Урок 3.5 «із багатьох – одне, з одного - багато»
- •Урок 3.6 «такі різні професії: впізнай мене!»
- •Зразок «маски лікаря»
- •Інструкція для виготовлення «маски»
- •Питання для гри «впізнай мене»
Назви та намалюй
товарИ чи ПОСЛУГИ, які можна виробити із даного ресурсу
або ресурсИ, які необхідно використати для виробництва даного товару
Ресурси |
Товари й послуги |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
х |
|
|
Таблиця для оцінювання ДОДАТОК 3
Назви та намалюй
товарИ чи ПОСЛУГИ, які можна виробити із даного ресурсу
або ресурсИ, які необхідно використати для виробництва даного товару
Ресурси |
Товари й послуги |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Урок 3.2 «галерея мистецьких шедеврів»
Із основної економічної програми: Стратегії викладання, К-2. Сopyright 1993. Національна рада США з економічної освіти, Нью-Йорк. Усі права захищені.
ОГЛЯД:
Учні приносять в клас ресурси, необхідні для виробництва товарів і послуг, класифікують ці ресурси, організовують виробництво «витворів мистецтва» та їх виставку в класі.
ЦІЛІ УРОКУ:
Пояснити, що ті, хто використовує ресурси для виробництва товару, є виробниками;
Класифікувати ресурси на природні, трудові та капітальні.
ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ:
Виробник, ресурси, природні ресурси, трудові ресурси, капітальні ресурси
НЕОБХІДНИЙ ЧАС: 1 урок
МАТЕРІАЛИ:
різноманітні предмети: кольоровий і білий папір, пластикові пляшки, картки, газети, деревина, тканина, пряжа, матеріали для упаковки подарунків тощо;
природні ресурси: жолуді, листя з дерев, лоза, соснові шишки та інше;
капітальні ресурси: ножиці, фломастери або маркери, картонний ящик або пластмасова коробка тощо;
«Лист родині» (Додаток 1);
«таблиця ресурсів» (Додаток 2);
картки розміром 8х13 см - по одній для кожного учня.
ТЕОРІЯ:
Існує три основні категорії виробничих ресурсів: Природні, Капітальні, Трудові ресурси. Природні ресурси, які ще називають «земля», є «дарами природи». Вони існують без втручання людини і незалежно від неї. Капітальні ресурси – це товари, виготовлені людьми, які неодноразово використовуються ними для виробництва інших товарів і послуг. Трудові ресурси, які називаються також робочою силою, являють собою кількість і якість людських зусиль, спрямованих на виробництво товарів і послуг.
Підприємці поєднують робочу силу, природні та капітальні ресурси для виробництва необхідних товарів і послуг.
ПІДГОТОВКА ДО УРОКУ:
За два тижні до початку цього заняття розмножте для кожного учня «Лист родині», підпишіть його і передайте учнем для його батьків (Додаток 1).
Підготуйте місце для виставки.
У класі на видному місці поставте коробку для збору принесених предметів.
Створіть «Ресурсний центр» із різних предметів, які приносять учні: картону, паперу для малювання, кольорового паперу, мотузок, стрічок, ґудзиків, каштанів, жолудів, клею тощо.
Для кожного учня зробіть по екземпляру «Таблиці ресурсів» (Додаток 2).
За день до початку виробничої діяльності повідомте учням, що завтра вони всі будуть митцями, будуть використовувати необхідні ресурси для створення «шедеврів мистецтва», і що вони повинні будуть продемонструвати свої шедеври в класній галереї.
Дайте завдання учням спільно придумати назву галереї. Для назви виріжте букви з подарункового або звичайного паперу.
Нагадайте учням, що вони мають останню можливість принести предмети, необхідні для завтрашньої роботи.
ХІД УРОКУ:
Нагадайте учням, що для створення шедеврів мистецтва вони повинні використати природні, трудові й капітальні ресурси. Поясніть, що самі учні будуть виробниками, тому представляють трудові ресурси; ножиці, маркери і інші подібні предмети є капітальними ресурсами, а камінчики, черепашки, жолуді, насіння та інше є природними ресурсами.
Дайте завдання учням створити «шедеври», використовуючи матеріали з «Ресурсного центра». Роздайте всім учням по одному екземпляру «Таблиці ресурсів» (Додаток 2). Покажіть їм, як вести облік використаних у виробництві ресурсів, малюючи їх зображення або записуючи назви ресурсів у відповідному розділі. У разі необхідності дозвольте учням виготовляти свої «шедеври» протягом декількох днів.
Дайте кожному учневі картку розміром 8х13 см. Попросіть учнів дати назви своїм «шедеврам» і записати їх у картки над своїм прізвищем.
Розмістіть продукцію учнів разом з картками на дошці оголошень, що служить картинною галереєю, або на столі, над яким знаходиться дошка (див. Додаток 3).
Можливий варіант. Якщо учні вміють писати, попросіть їх підготувати коротке запрошення батькам відвідати виставку. Нехай Ваші учні перепишуть це запрошення члену родини:
Шановна (ий)______________________________________________________,
Запрошуємо Вас на відкриття нашої картинної галереї ____________________ о ____________________. Ми покажемо Вам наші вироби і розповімо про те, як ми вивчаємо економіку.
З повагою, ___________________________.
Розішліть запрошення по домівках.
ДОДАТОК 1
ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я