Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки Мод2.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.89 Mб
Скачать

М одуль 2. Товари та послуги. Виробники та споживачі

Урок 2.1 «виставка товарів та послуг»

ОГЛЯД:

Учні працюють у групах, роблячи малюнки товарів або послуг, а потім беруть участь у виставці, в процесі якої визначають відмінність між товарами й послугами, а також формують буклети з рекламою товарів і послуг за матеріалами місцевої преси.

ЦІЛІ УРОКУ:

  • Визначити, хто такі споживачі;

  • Охарактеризувати товари та послуги;

  • Проаналізувати, чим відрізняються товари від послуг.

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ:

Товари, послуги, виробники, споживачі.

НЕОБХІДНИЙ ЧАС: 1 урок

МАТЕРІАЛИ:

  • аркуші паперу формату А4 з малюнком й написом назви товару чи послуги - один для кожної групи із чотирьох осіб (Додаток 1А и 1Б);

  • картка з написом ТОВАРИ й картка з написом ПОСЛУГИ (зроблені у формі «будиночка», щоб можна було поставити на парту);

  • кольорові олівці (фломастери) - для кожної групи;

  • скотч;

  • ножиці, клей - для кожної групи;

  • таблиця для виконання завдання «Де товари? Де послуги?»(Додаток 2) – для кожного учня.

ХІД УРОКУ:

  1. Поставте запитання, а чи знають учні, що означає слово СПОЖИВАЧ? Вислухайте відповіді. Зробіть висновок, що Споживач - це той, хто задовольняє свої потреби за допомогою товарів і послуг.

Запитайте, як багато споживачів діти знають (це кожна людина, яку вони коли-небудь зустрічали. Це також самі учні).

  1. Поясніть, що ТОВАРИ - це речі, які люди споживають для задоволення своїх потреб. До них можна доторкнутися, їх можна відчути. Наприклад, книга, ручка, тістечко, кроссовки, комп'ютер - це товари. Коли ми заходимо в будь-який магазин, ми відразу ж бачимо безліч товарів, які очікують своїх споживачів.

  2. Скажіть, що ПОСЛУГА- це дія, діяльність одних людей для задоволення потреб інших. Наприклад, робота перукаря, касира в супермаркеті, листоноші, водія автобуса - їхня діяльність спрямована на задоволення наших з Вами потреб.

  3. Скажіть учням, що сьогодні вони будуть працювати в групах по четверо у кожній. Видайте кожній групі по одній копії Додатка 1А або 1Б.

  4. Поясніть завдання групам, яким дісталися листки з написом «товари» (Додаток 1А). Попросіть учнів кожної групи намалювати товари, які в них є сьогодні із собою і які не відносяться до їхнього навчання (можливі варіанти – марки, шоколадка, яблуко, фотографія, іграшки).

  5. Поясніть завдання групам, яким дісталися листки з написом «послуги» (Додаток 1Б). Запропонуйте учням кожної групи зробити малюнки 2-3 послуг, якими їм або членам їхньої родини доводилося користуватися останнім часом. Зверніть увагу, що вони повинні всією групою спочатку обговорити приклади кожного із членів групи, і домовитися, що саме вони хочуть зобразити на малюнку. Виділіть 10 хвилин на виконання завдання.

  6. Проведіть аналіз результатів роботи груп, які виконували завдання, пов”язані з товарами. Для цього прикріпіть листки з товарами кожної із груп скотчем на дошці. Вибірково проаналізуйте деякі з намальованих товарів, зробивши акцент на тому, яку потребу вони задовольняють. Зверніть увагу, які різноманітні товари представлені. Надпишіть під ними ТОВАРИ.

  7. Аналогічний аналіз здійсніть для послуг. Переконайтеся, що всі зображені малюнки дійсно демонструють послуги. Також зробіть напис ПОСЛУГИ під прикріпленими на дошці малюнками.

  8. Поставте на один стіл табличку з написом – ТОВАРИ, а на інший – ПОСЛУГИ. Оголосіть, що ви збираєтесь організувати виставку товарів і послуг. Запропонуйте кожній групі виділити один товар і послугу (тимчасово) для виставки. Запевніть, що відразу після завершення виставки ви повернете всі експонати їхнім власникам.

  9. Почніть облаштовувати «секцію» ТОВАРИ. Нехай від кожної групи, що виконувала завдання по товарах, підійде один представник з товаром до столу з табличкою ТОВАРИ. Задайте запитання: Звідки у власника дана річ/товар? (Була куплена або подарована кимось, хто придбав цю річ). Навіщо нам потрібні товари? (Для задоволення наших різноманітних потреб).

  10. Тепер перейдіть до облаштованості «секції» ПОСЛУГИ. Запропонуйте представникам груп, які обговорювали послуги, також дати експонати для виставки. Будьте готові до того, що діти, які повинні представити «послуги» для виставки будуть певний час збентежені, спантеличені. Дозвольте учням самим усвідомити, а потім пояснити, що відбувається. Запитайте, чому ж стіл з табличкою ПОСЛУГИ залишається порожнім, хіба що малюнок послуги чи напис назви послуги можна туди покласти. Вислухайте відповіді, при необхідності допомагаючи учням прийти до необхідного висновку. (Послуги неможливо перенести, до них неможливо доторкнутися, оскільки послуги - це діяльність. Цим послуги відрізняються від товарів, до яких можна доторкнутися, їх можна перенести). Часто учні потребують додаткового пояснення відмінності між товаром та послугою. Підкресліть, що надавати послугу можна за допомогою певних товарів: так, вчитель навчає за допомогою крейди, дошки, підручника, таблиці тощо. Отже, навчання як послуга – це дія, а те, що допомагає надати цю послугу – крейда, дошка, підручник і т.п. – це товари, речі. До них можна доторкнутися, а от до навчання як процесу доторкнутися не можна, бо це певна дія.

  11. Як називають тих, хто використовує товари й послуги для задоволення своїх потреб? (Споживачі). Напишіть слово СПОЖИВАЧІ на дошці над малюнками товарів і послуг.

  12. Поясніть, що тих, завдяки кому ми одержуємо товари й послуги, тих, хто їх створює називають ВИРОБНИКИ. Напишіть це поняття на дошці поруч зі словом СПОЖИВАЧІ. Обсудіть разом з учнями:

А) Чи знають учні когось із виробників? (Більшість дорослих людей працюють і виробляють різні товари й послуги).

Б) Ті люди, які мають роботу, працюють - вони тільки виробники? (Ні, вони також є споживачами).

  1. Поясніть, що товари й послуги споживаються не тільки окремими людьми або родинами. Вони потрібні також і у виробничій діяльності. Так, наприклад, борошно споживається при виробництві хліба. При цьому не заглиблюйтесь в аналіз виробництва, оскільки це - предмет розгляду наступного модуля.

ВИСНОВКИ:

Узагальнюючи побачене й обговорене на уроці, підкресліть наступні моменти:

  • Потреби людей задовольняються за допомогою товарів і послуг.

  • Ті, хто задовольняють свої потреби за допомогою товарів і послуг - споживачі, а ті, хто створюють товари й послуги - виробники.

  • Товари й послуги мають суттєві відмінності. Товари - це речі, які люди споживають для задоволення своїх потреб. Послуги - це дії, діяльність одних людей для задоволення потреб інших.

ОЦІНЮВАННЯ:

  1. Запропонуйте учням виконати завдання з робочого зошита

Закінчи фразу:

  • Ми задовольняємо наші потреби за допомогою ________________________

  • Діяльність однієї людини для задоволення потреб іншої людини, називається _____________________________________________.

  • Наведи приклади:

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

  • Ті, хто споживають товари й послуги називаються _________________________

  • Ті, хто виробляють товари й послуги називаються ________________________

______________________________________________________________________

2. Підготуйте матеріали з місцевих газет з рекламою товарів і послуг. Попросіть учнів у групах зробити вирізки реклами й класифікувати їх відповідно до того, що рекламується – товари або послуги. Запропонуйте вклеїти їх вирізки у відповідні графи таблиці «Де товари? Де послуги?» (Додаток 2).

ДОДАТОК 1А

ТОВАРИ

ДОДАТОК 1Б

ПОСЛУГИ

ДОДАТОК 2

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]