Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки Мод1.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
6.11 Mб
Скачать

Урок 1.2 «у кубики граємо – потреби вивчаємо»

ОГЛЯД:

Учні індивідуально або в групах виготовляють кубики з буквами алфавіту, а потім ідентифікують потреби, назви яких починаються на відповідні букви, малюють їх і аналізують.

ЦІЛІ УРОКУ:

  • Показати різноманітність потреб;

  • Визначити, які потреби відносяться до економічних або до неекономічних потреб;

  • Пояснити, чому потреби безмежні.

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ:

Потреби, різноманітність потреб, економічні та неекономічні потреби, безмежність потреб.

НЕОБХІДНИЙ ЧАС: 1-2 уроки

МАТЕРІАЛИ:

  • копії викрійок кубиків для 5-ти груп або для кожного учня (Додатки 1А-Д);

  • кольорові олівці (фломастери) для 5-ти груп або для кожного учня;

  • клей і ножиці для 5-ти груп або для кожного учня.

ХІД УРОКУ:

  1. Обговоріть з учнями:

  • Що таке потреба? (Необхідність у чомусь, бажання мати щось).

  • Чи багато у нас потреб? (Так).

Скажіть учням, що сьогодні, граючи в кубики, вони побачать, як багато у кожного з нас потреб. Напишіть на дошці: «У КУБИКИ ГРАЄМО – ПОТРЕБИ ВИВЧАЄМО!»

  1. Об’єднайте учнів у 5 груп. Роздайте кожній групі викрійки кубиків з буквами алфавіту.

Щоб діти в групі могли працювати з усіма буквами алфавіту, роздайте кожній групі весь набір викрійок кубиків з 30-ма буквами алфавіту (п'ять викрійок у наборі).

Якщо Ви плануєте індивідуальну роботу учнів на уроці, роздайте кожному по одній копії викрійки. При цьому виявиться, що у деяких дітей будуть викрійки з однаковим набором букв. Простежите, щоб у кожній групі (або в кожного учня) були кольорові олівці або фломастери, ножиці й клей.

  1. Поясніть учням, що на кожній грані кубика, біля відповідної букви, вони повинні намалювати потребу, назва якої починається із цієї букви. Попросіть учнів не тільки намалювати відповідні картинки, але й підписати їх, а також підкреслити та виділити в назві букву, зображену на даній грані кубика.

  2. Підкресліть, що спочатку треба намалювати картинки на гранях кубиків, потім підписати їх і виділити (підкреслити) відповідні букви. Тільки після цього можна вирізати викрійку по суцільних лініях, зігнути по пунктирних лініях і акуратно склеїти. Дайте дітям 20-25 хвилин для виконання цієї роботи.

  3. Зберіть готові кубики й розкладіть їх на столі. Якщо кожна група працювала тільки з одним кубиком, то у вас виявиться 5 кубиків з 30-ма буквами алфавіту (всі букви, крім ь, и). Якщо ж кожна дитина працювала з одним кубиком, або кожна група з 5-ма кубиками, то на столі буде по декілька екземплярів однакових кубиків.

  4. Обговоріть кожну букву алфавіту, використовуючи кубики:

А) Яка потреба зображена на грані кубика з відповідною буквою? (Якщо однакових кубиків декілька, розглянете всі запропоновані учнями варіанти).

Б) Чи є названа потреба основною або неосновною? (Відповіді будуть різними). Підкресліть, що розподіл потреб на основні і неосновні залежить від конкретних умов і уподобань конкретної людини.

В) Чи є дана потреба ЕКОНОМІЧНОЮ або НЕЕКОНОМІЧНОЮ? (Відповіді будуть різними). Уточніть, які потреби відносяться до економічних. (ті, для задоволення яких необхідні товари й послуги, створені людиною).

Г) Які ще потреби, назва яких починається на дану букву або включає дану букву, ви можете назвати? (Відповіді будуть різними).

  1. Попросіть дітей уявити, що в клас залетіла Чарівна Фея, що може задовольнити будь-яку потребу, намальовану дітьми на гранях кубиків. Отже, все, що намалювали діти, стало реальністю, і зображення на кубиках зникли. Чи означає це, що на гранях кубиків ніхто із дітей нічого більше не буде малювати, що ніхто нічого більше не захоче, тому що абсолютно всі їхні потреби задоволені? (Ні, замість задоволених потреб виникають інші. Потреби безмежні).

ВИСНОВКИ:

На завершення уроку підкресліть ще раз наступні моменти:

  • Наші потреби дуже різноманітні.

  • Ці потреби можуть бути основними й неосновними, економічними й неекономічними.

  • У кожної людини свої потреби.

  • Всі потреби задовольнити неможливо. Потреби безмежні.

ОЦІНЮВАННЯ:

Запитайте в учнів:

  • Що таке потреба? (необхідність у чому-небудь, бажання мати що-небудь).

  • У чи всіх потреби однакові? (Ні). Наведіть приклади

  • Чи є потреби обмеженими і чому? (Ні. Вони постійно зростають).

  • Чи можна задовольнити всі потреби? (Ні. Потреби безмежні).

ПОДАЛЬШЕ ВИКОРИСТАННЯ КУБИКІВ:

Зображення на гранях кубиків можна використовувати при вивченні:

  • модуля 2 «Товари і послуги. Виробники та споживачі» – при вивченні класифікації товарів та послуг визначати, товари чи послуги зображено на гранях кубика;

  • модуля 3 «Виробничі ресурси та обмеженість» – визначати:

– які ресурси необхідні для виготовлення зображених товарів чи послуг, а якщо на грані кубика зображено ресурс, тоді визначити для виробництва якого товару його можна використати;

– назви професій, представники яких виробляють певний товар чи послугу;

– букву, з якої починаються назви професій, список яких необхідно скласти учням.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]