Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Praktichna_chastina_V82_28.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
281.09 Кб
Скачать

Практична частина Задача 1

Надати оцінку економічної ефективності двох альтернативних варіантів інвестиційного проекту за традиційним та сучасним підходом. Зробити вибір варіанта з обґрунтуванням у висновках доцільності прийняття рішень.

Витрати, наведені в таблиці 1., складаються з капіталовкладень, що здійснюють на початку періоду інвестування – у 0-му році, та поточних витрат , які утворюються з моменту початку експлуатації об`єкта – з 1-го року, та враховують амортизацію основних засобів. Надходження являють собою доходи отримані від комерційної експлуатації об`єкта.

Таблиця 1.1.

Вихідні дані для оцінки економічної ефективності інвестиційного проекту (тис. Грн)

Варіант

Показник

Рік

0

1

2

3

4

5

6

1(2)

Витрати

800

550

700

950

950

1000

1000

в т. ч. амортизація

130

130

130

130

130

130

Надходження

500

700

1000

1100

1350

1600

2(4)

Витрати

750

600

600

900

950

1000

1000

в т. ч. амортизація

125

125

125

125

125

125

Надходження

600

650

950

1100

1300

1550

Коефіцієнт дисконтування при R=15%

0,870

0,756

0,658

0,572

0,497

0,432

Рішення

Загальноекономічна ефективність оцінюється за допомогою двох показників: коефіцієнта загально економічної ефективності (Ееф(заг)) та загальноекономічного терміну окупності капіталовкладень (Ток(заг)). Вони розраховуються за формулами:

еф(заг)= ;

Ток(заг)= ,

де Пріч - середньорічний прибуток (до сплати податків); К – капіталовкладення.

Отже, перш ніж розрахувати рівень показників,слід визначити розмір Пріч.. За проектами прибуток дорівнює:

проект 1:

1-го року – П=500-550= -50 тис. грн;

2-го року – П=700-700=0 тис. грн;

3-го року – П=1000-950=50 тис. грн;

4-го року – П=1100-950=150 тис. грн;

5-го року – П=1350-1000=350 тис. грн;

6-го року – П=1600-1000=600 тис. грн;

середньорічний – П1річ= тис. грн.

проект 2:

1-го року – П=600-600= 0 тис. грн;

2-го року – П=650-600= 50 тис. грн;

3-го року – П=950-900=50 тис. грн;

4-го року – П=1100-950=150 тис. грн;

5-го року – П=1300-1000=300 тис. грн;

6-го року – П=1550-1000=550 тис. грн;

середньорічний – П2річ= тис. грн.

Таким чином, по проектах величина показників загальноекономічної ефективності становить:

проект 1:

Е1еф(заг)= 0,228 або 22,8%;

Т1ок(заг)= 4,37 або 4 роки і 4,4 міс.

проект 2:

Е2еф(заг)= 0,244 або 24,4%;

Т2ок(заг)= 4,1 або 4 роки і 1 міс.

Госпрозрахункова економічна ефективність оцінюється за допомогою двох показників: коефіцієнта госпрозрахункової економічної ефективності (Ееф(госп)) та госпрозрахункового терміну окупності капіталовкладень (Ток(госп)). Вони розраховуються за формулами:

еф(госп)= ;

Ток(госп)= ,

де ЧПріч - середньорічний чистий прибуток (після сплати податків);Аріч – середньорічна сума амортизації за проектом; К – капіталовкладення; (ЧПрічріч) – госпрозрахунковий дохід підприємства.

Отже, перш ніж розрахувати рівень показників,слід визначити розмір ЧПріч. Та Аріч. За проектами чистий прибуток, виходячи із ставки податку на прибуток – 20%, дорівнює:

проект 1:

1-го року – ЧП=(500-550)= -50 тис. грн (тому що фінансовим результатам 1-го року є збитки);

2-го року – ЧП=(700-700)*( 1-0,21)=0 тис. грн;

3-го року – ЧП=(1000-950)*( 1-0,21)=39,5 тис. грн;

4-го року – ЧП=(1100-950)*( 1-0,21)=118,5 тис. грн;

5-го року – ЧП=(1350-1000)*( 1-0,21)=276,5 тис. грн;

6-го року – ЧП=(1600-1000)*( 1-0,21)=474 тис. грн;

середньорічний – ЧП1річ= тис. грн.

проект 2:

1-го року – ЧП=(600-600)= 0 тис. грн;

2-го року – ЧП=(650-600)*( 1-0,21)= 39,5 тис. грн;

3-го року – ЧП=(950-900)*( 1-0,21)=39,5 тис. грн;

4-го року – ЧП=(1100-950)*( 1-0,21)=118,5тис. грн;

5-го року – ЧП=(1300-1100)*( 1-0,21)=158 тис. грн;

6-го року – ЧП=(1550-1000)*( 1-0,21)=434,5 тис. грн;

середньорічний – ЧП2річ= тис. грн.

Середньорічна амортизація:

проект 1:

А1річ= тис. грн;

проект 2:

А2річ= тис. грн.

Таким чином, по проектах величина показників загальноекономічної ефективності становить:

проект 1:

Е1еф(госп)= 0,34 або 34%;

Т1ок(госп)= 2,93 або 2 роки і 11,2 міс;

проект 2:

Е2еф(госп)= 0,34 або 34%;

Т2ок(госп)= 2,92 або 2 роки і 11,4 міс.

Результати розрахунків зводимо у таблицю 1.2.

Таблиця 1.2.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]