
- •Інтегрований позакласний захід для учнів 5 – 6 класів (англійська мова і світова література) Що за диво ці казки!
- •Хід виховного заходу. Procedure.
- •Організаційна частина. Introduction (2 хвилини)
- •1.1. Мотивація. Motivation. (Warming-up).
- •1.2. Вступна бесіда. Introductory Talk.
- •Основна частина. Main Part (38 хвилин)
- •Якою є будова казки?
- •Основний конфлікт казки.
- •Які казки називають народними, а які літературними?
- •Яких авторів-збирачів народних казок ви знаєте?
- •2.3. Перевірка випереджаючого завдання (Сенкан «Казка» українською та англійською мовою). Presentation of pupils’ verses about fairy tales. (Звертається увага на Слайд 8)
- •2.4. Ігри, конкурси, завдання… Games, contests, tasks…
- •Впізнай письменника. (Звертається увага на Слайд 9). What country is the writer from? Give some examples of his works. (2 хвилини)
- •Конкурс “Найуважніший читач» за казкою «Снігова королева» (1 хвилина)
- •Look at the list of book titles and say who their authors are and when they wrote those books. (1 хвилина)
- •Конкурс «так» чи «ні»? – сигнальні картки (за казкою «Пані Метелиця»). (Звертається увага на Слайд 12) (1 хвилина)
- •7. «Звукооператор» (дітям треба озвучити фрагмент мультфільму) (Звертається увага на Слайд 15) (4 хвилини)
- •Упізнай героя та казку. (Звертається увага на Слайд 16) (1 хвилина)
- •8. Конкурс модельєрів «Фантастична сукня для …». Робота по групах (Звертається увага на Слайд 17) (1 хвилина) (Видається завдання)
- •10. Відгук на казку, яка найбільше сподобалась. Tell your friends about the book you have just read. (Звертається увага на Слайд 18) (2 хвилини)
- •Листівка без підпису. A card without a signature (Звертається увага на Слайд 30) (2 хвилини)
- •Робота по групах. Пазли – встанови відповідність. Game “Jumbled Sentences.
- •Робота по групах. Пазли – встанови відповідність. Game “Jumbled Sentences.
- •Узагальнення. Generalizing. (1 хвилина) (Звертається увага на Слайд 32)
- •3. Заключна частина. Summing-up. (5 хвилин)
- •3.5. Прощання. Parting. (Звертається увага на Слайд 34) (0,5 хвилини)
Інтегрований позакласний захід для учнів 5 – 6 класів (англійська мова і світова література) Що за диво ці казки!
The Magic World of Fairy Tales
Мета:
узагальнити та систематизувати знання учнів за темою «Казка»;
розвивати уміння застосовувати набуті знання,
розвивати усне зв'язне мовлення;
сприяти морально-етичному вихованню школярів,
виховувати інтерес до вивчення літератури.
Обладнання:
виставка казок народів світу;
ілюстрації до казок;
презентація;
листівки від казкових героїв;
вислови про казку;
елементи костюмів казкових героїв;
кросворд;
оцінювальні картки;
творчі роботи учнів «Сенкан»;
Сигнальні картки.
Objectives
Practical:
to widen students' knowledge on the topic;
to develop students’ speaking skills;
to incorporate group work and practice listening;
to develop communicative skills using the method “Microphone”
Educational:
to develop a creative way of thinking;
to develop pupils' logical thinking and imagination;
to motivate learners to analyzing situations
Equipment:
pupils’ projects
a computer;
books and illustrations of tales ;
presentation (Power Point);
quotations about tales;
elements of characters’ costumes;
crossword;
thematic pictures;
counters;
video-film (a fragment)
Хід виховного заходу. Procedure.
Організаційна частина. Introduction (2 хвилини)
1.1. Мотивація. Motivation. (Warming-up).
Любі діти!
Вчитись жити вам не рік, не два,
Ви візьміть з казок сьогодні
Мудрість, ніжність і тепло,
Хай в житті у вас як в казці,
Переможе лиш добро.
The world of books is wonderful,
The world of books is rich,
It can take your thoughts away
To the places you can't reach,
It can make your dreams come true
Or make magic real for you.
1.2. Вступна бесіда. Introductory Talk.
Вчитель української мови: Пропонуємо вам здійснити подорож у чарівний світ казок, вивчених вами на минулих уроках. Наш сьогоднішній захід має назву «Що за диво ці казки!» (Звертається увага на Слайд 1)
An English Teacher: Our pupils have a very nice programme in foreign literature. They’ve already read lots of fairy tales and fables. We invite you and our gests to travel into the magic world of fairy tales you learnt from your previous classes. I think you will like it very much. There are two teams of students in our classroom. The first one is from Ukraine; the second group represents English-speaking children.
Основна частина. Main Part (38 хвилин)
2.1. Повторення теоретичних відомостей про казку. (1 хвилина)
Вчитель української мови: Казка виникла дуже давно. Це один з найстаріших жанрів фольклору. Казка не лише забавляла людей, але й давала їм прихований урок життєвої мудрості.
An English Teacher: Fairy tales are stories either created or strongly influenced by oral traditions. Sometimes fairy tales are simply miraculous entertainments, but often they are disguised morality tales. Throughout the history of mankind people tried to answer the question what a fairy tale is.
Вчитель української мови: До нас у гості сьогодні прийшла Королева Казок, яка хоче задати вам декілька питань і визначитися, як ви знаєте казки. Передаючи мікрофон одне одному дайте, будь ласка, відповіді на запитання.
An English Teacher: Today a Fairy Queen has come to us to ask some questions and find out your knowledge about fairy tales. Welcome to our meeting, dear Fairy Queen! Dear pupils! Try to sum up your ideas using our microphone.
2.2. Експрес-опитування (Використовується прийом «Мікрофон» + Презентація.)
(5 хвилин)
Checking theoretical knowledge about tales. (Use the interactive method “Microphone” + Presentation). Speaking about fairy tales use the interactive method “Microphone” + Presentation. (Проводить Королева Казок. Питання задаються по черзі кожній команді. За вірні відповіді надаються фігурки казкових героїв)
Fairy Queen:
Що таке казка?
(Відповіді учнів:
Казка — один з основних жанрів усної народної творчості (фольклору)
Казка — розповідний твір про вигадані, здебільшого фантастичні події, які сприймаються і переживаються як реальні.)
What is a fairy tale or a folk tale? What kinds of plots, characters, and settings do we expect to find in these stories?
(Pupils’ answers:
a fairy tale is a story, either told to children or as if told to children, concerning the adventures of mythical characters such as fairies, goblins, elves, trolls, giants and others.
The fairy tale is a sub-class of the folktale.
Fairytale is a story about fairies.
A fairy tale is told to amuse children but the original fairy tales were for adults who believed in fairies)
(Звертається увага на Слайд 2)
Які види казок вам відомі?
(Відповіді учнів:
За змістом казки поділяються на три головних види (групи): про тварин; героїчно-фантастичні (чарівні); побутові.
Казки про тварин — найдавніший вид казок, що бере початок ще з часів віри у тварину — «прародительку» конкретного роду чи племені (наприклад: «сини великої ведмедиці», «син вовка»).
Героїко-фантастичні (чарівні) казки первісно мали логічне призначення. Типові мотиви — боротьба зі Змієм, Кощієм, Бабою-Ягою, добування та використання чудодійних предметів (живої та мертвої води, чарівних яблук, меча-кладенця, чобіт-скороходів тощо). Герої цих казок наділені надзвичайною силою, розумом, сміливістю, кмітливістю, які допомагають їм подолати перешкоди на шляху до мети.
Побутові казки присвячені описові повсякденного життя людей. Героями цих казок є кмітливий солдат, мудра селянська дівчина, сварлива дружина та ін. Часто в них виступають уособлені персонажі: Правда, Кривда, Горе, Щастя тощо.)