
- •Хід уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань
- •3. Мотивація навчальної діяльності
- •Глухар і журавель (Карельська народна казка)
- •4. Оголошення теми й завдань уроку
- •5. Вивчення нового матеріалу
- •6. Практична робота
- •7. Підбиття підсумків уроку
- •8. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Оголошення теми й завдань уроку
- •4. Вивчення нового матеріалу
- •5. Практична робота
- •6. Підбиття підсумків уроку
- •7. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань
- •3. Мотивація навчальної діяльності
- •4. Оголошення теми й завдань уроку
- •5. Вивчення нового матеріалу
- •6. Практична робота
- •7. Підбиття підсумків уроку
- •8. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань
- •3. Мотивація навчальної діяльності
- •4. Оголошення теми й завдань уроку
- •5. Вивчення нового матеріалу
- •6. Практична робота
- •7. Підбиття підсумків уроку
- •8. Домашнє завдання
5. Практична робота
Виконання фігурки кота. Ліплення.
а) Візьміть шматок коричневого пластиліну в руки і злегка розімніть. Потім розділіть його на три частини: голову, тулуб, хвіст. (Прийом відщипування.)
б) Зробіть тулуб. Скачайте велику кульку, а з неї зробіть ковбаску. Один край ковбаски защипніть з двох сторін і витягніть.
в) Зліпіть голову. Скачайте кульку, меншу за розміром, і защипніть два краї трикутниками (вушка). Стекою позначте деталі мордочки.
г) Зробіть хвіст. Скачайте кульку, а з неї — довгу ковбаску.
д) Виліпіть лапи. Скачайте чотири маленькі ковбаски однакової довжини.
е) З’єднайте всі деталі. Приліпіть очі, ніс, щічки. Стекою зробіть рот способом продавлювання.
Інших тварин діти ліплять самостійно.
6. Підбиття підсумків уроку
Організація виставки дитячих робіт.
Гра «Закінчи речення».
— На уроці я дізнався…
— Мене здивувало…
— Мені сподобалося…
7. Домашнє завдання
Принести ножиці, кольоровий папір, клей ПВА, лічильні палички, аркуш цупкого паперу, тонованого фіолетовим кольором, фломастери.
Тема. Поняття про будову фігури людини. Порівняння форми й розміру частин тіла. Виконання аплікації «Космонавт»
Мета: вчити учнів створювати малюнок людини в силуеті; ознайомити з будовою фігури людини; розвивати спостережливість, зорову пам’ять, образне мислення, уяву, моторику рук; виховувати естетичне сприйняття витворів мистецтва, охайність під час роботи з ножицями; активізувати творчу ініціативу учнів; виховувати інтерес до людей різних професій.
Обладнання й матеріали: кольоровий папір, ножиці, клей ПВА, аркуш цупкого паперу, тонований фіолетовим кольором, лічильні палички, фломастери, круги з паперу (діаметр дорівнює половині висоти лічильної палички; репродукції картин.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1. Організаційний момент
2. Актуалізація опорних знань
Бесіда.
— З яких частин складається фігура птаха? А тварини?
— З якими геометричними формами можна порівняти частини фігури птаха?
3. Мотивація навчальної діяльності
3.1. Бесіда.
— Сьогодні ви виконаєте аплікацію на тему «Космонавт».
— Хто такі космонавти? Чим вони займаються?
— На чому вони літають у космос?
— Як називається одяг космонавтів?
— Послухайте вірш про космічну подорож. Уявіть собі космонавта на Місяці.
3.2. Читання вірша.
Місяцехід
На Місяць сів місяцеліт. В нім прилетів місяцехід. Пішов по кратерах, по лунках, Щоб через довгі сотні літ Його привабливі малюнки Знайшов наступний зореліт. Отож залишив назавжди Місяцехід свої сліди.
В. Берестов
4. Оголошення теми й завдань уроку
5. Вивчення нового матеріалу
5.1. Слово вчителя.
— Щоб правильно зробити аплікацію із зображенням фігури космонавта, треба ознайомитися, з чого складається людське тіло. Подивіться на картини із зображенням людини. Зверніть увагу, як художники передають живописними засобами фігуру людини, положення її тіла, позу. Для того щоб правильно зобразити людину, необхідно мати уявлення про складові частини її тіла. Якщо подумки провести посередині фігури людини вертикальну лінію, то можна побачити, що вона ділить тіло навпіл на дві однакові частини.
Висновок: У людській фігурі руки, ноги, плечі, коліна, лікті, кисті рук і ступні ніг симетричні.
5.2. Виконання тренувальної вправи. Робота з лічильними паличками.
— Спробуйте скласти схематичну фігуру людини з лічильних паличок і паперового круга.
а) Покладіть перед собою круг. Це буде голова людини.
б) Під кругом розмістіть горизонтально лічильну паличку — це плечі людини.
в) Потім покладіть другу лічильну паличку вертикально відносно першої — це тулуб.
г) Справа і зліва від плечей розмістіть ще по одній паличці — це руки.
д) Униз від палички-тулуба покладіть наступні дві вертикальні палички — це ноги.
У вас утворилася схема фігури людини. Пограйтеся з моделлю, порухайте її руки й ноги.
5.3. Фізкультхвилинка.