Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
26-29 обр. мист..doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
67.07 Кб
Скачать

7. Підбиття підсумків уроку

Демонстрація кращих робіт учнів.

Слово вчителя.

Ми з вами зробили птаха — символ добра, миру, любові. Дбайливо візьміть його в руки та уявіть, що ви тримаєте справжнього птаха щастя. Яке бажання ви б загадали?

А моє побажання таке: нехай вам щастить, хай у вас виростуть і розправляться крила, як у нашого птаха.

Сьогодні ми створили диво. Ми робили однакових птахів, але у всіх вони утворилися різні.

8. Домашнє завдання

Принести кольоровий пластилін, дощечки для ліплення, стеки.

Тема. Зображення в об’ємі птахів, тварин з урахуванням пропорцій тіла. Практична робота «Домашні улюбленці»

Мета: вчити учнів аналізувати особливості будови й ураховувати пропорції тіла тварини або птаха, зображуючи їх в об’ємі; актуалізувати навички роботи з пластиліном; розвивати зорову пам’ять, спостережливість, тактильне сприйняття; виховувати естетичне ставлення до витворів мистецтва.

Обладнання й матеріали: кольоровий пластилін, дощечки для ліплення, стеки; ілюстрації із зображеннями домашніх тварин.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Мотивація навчальної діяльності

2.1. Слово вчителя.

— Сьогодні ми вирушимо в село Простоквашине в гості до Дядька Федора. У нього багато домашніх улюбленців.

2.2. Відгадування загадок.

Гладиш — лащиться, Дражниш — кусається. (Собака.)

Біля печі зігрівається, Без водиці умивається. (Кішка.)

Попереду п’ятачок, позаду гачок, Посередині спинка, а на ній щетинка. (Свиня.)

Посеред двору стоїть копа. Попереду — вила, позаду — мітла. (Корова.)

Не коваль, не тесляр, не рільник, А в селі головний робітник. (Кінь.)

— Згадайте мультфільм «Троє з Простоквашино». Які тварини жили в Дядька Федора.

2.3. Дидактична гра «Один — багато».

Мета: розвиток мовлення, пам’яті, уваги, слухового сприйняття.

— У Дядька Федора на подвір’ї по одній домашній тварині. А в селі Простоквашиному в кожного хазяїна багато тварин. Ось є в Дядька Федора одна корова, а в його сусідів — три корови. (Діти називають будь-яке число і правильну форму іменника.) У Дядька Федора є теля, а в сусідів… У Дядька Федора є кінь, а в сусідів… У Дядька Федора є кіт, а в сусідів… У Дядька Федора є свиня, а в сусідів…

2.4. Фізкультхвилинка.

3. Оголошення теми й завдань уроку

4. Вивчення нового матеріалу

Слово вчителя.

(Розповідь супроводжується демонстрацією відповідних ілюстрацій.)

— Тема тварин у мистецтві чи не найдавніша. Ще первісні люди зображували на стінах печер фрагменти полювання на антилоп, бізонів, коней, ведмедів. Художники всіх часів цікавилися тваринним світом. Так з’явився анімалістичний (від англ. енімал — тварина) жанр в образотворчому мистецтві. Анімалісти зображують різними художніми засобами тварин, птахів, комах, ліплять їхні фігурки, ілюструють книги про природу. Вони добре знають звички, спосіб життя і зовнішній вигляд тварин.

Зображення тварини може бути не лише плоским, але й об’ємним. Найлегше передати форму тіла тварини, виліпивши її фігурку з глини або кольорового пластиліну.

Сьогодні кожен із вас виготовить кілька фігурок домашніх тварин. Ви можете виліпити своїх домашніх улюбленців або тих тварин, які вам подобаються.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]