
- •Хід уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань
- •3. Мотивація навчальної діяльності
- •Глухар і журавель (Карельська народна казка)
- •4. Оголошення теми й завдань уроку
- •5. Вивчення нового матеріалу
- •6. Практична робота
- •7. Підбиття підсумків уроку
- •8. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Мотивація навчальної діяльності
- •3. Оголошення теми й завдань уроку
- •4. Вивчення нового матеріалу
- •5. Практична робота
- •6. Підбиття підсумків уроку
- •7. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань
- •3. Мотивація навчальної діяльності
- •4. Оголошення теми й завдань уроку
- •5. Вивчення нового матеріалу
- •6. Практична робота
- •7. Підбиття підсумків уроку
- •8. Домашнє завдання
- •Хід уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань
- •3. Мотивація навчальної діяльності
- •4. Оголошення теми й завдань уроку
- •5. Вивчення нового матеріалу
- •6. Практична робота
- •7. Підбиття підсумків уроку
- •8. Домашнє завдання
Тема. Цілісність форми. Особливості створення складної форми на основі простих форм. Об’ємна композиція «Дивовижний птах»
Мета: ознайомити учнів із елементарною будовою птахів, навчати узгоджувати основну форму з елементами декору; розвивати образне мислення, фантазію, моторику рук; формувати вміння створювати складну форму на основі простих форм в об’ємі, працювати в техніці паперової пластики; активізувати творчу ініціативу учнів; виховувати бережнее ставлення до птахів.
Обладнання й матеріали: ножиці, кольоровий папір, клей ПВА, сурова нитка; ілюстрації із зображеннями птахів (справжніх і фантастичних) у реалістичній і декоративній манері.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
1. Організаційний момент
2. Актуалізація опорних знань
Бесіда.
— Які природні форми мають симетричну будову?
— Що допомагає нам зробити симетричну деталь?
— Відносно якої лінії ми визначаємо, чи симетрична форма?
3. Мотивація навчальної діяльності
Читання казки вчителем.
Глухар і журавель (Карельська народна казка)
Коли прийшла холодна осінь і зграї птахів потягнулися на південь, став журавель умовляти глухаря летіти разом із ним у далекі південні країни.
Не хотілося глухарю товариша ображати, і погодився він летіти з ним.
Долетіли журавель із глухарем до синього моря та всілися на березі відпочивати. Раптом глухар і говорить:
— Ні, не полечу я далі, не залишу свій рідний край! Хвоєю харчуватися буду, у снігу холодні зимові ночі проводитиму, тільки не проміняю батьківщину на чужі країни. Лети, журавлику, один.
Як не вмовляв журавель, не полетів із ним глухар.
Шкода було журавлю рідні болота покидати, шкода з глухарем розставатися. Піднявся він у повітря і сумно закурликав.
Так кожної зими глухар залишається у своїх рідних краях, а журавель відлітає на далекий південь і, розлучаючись із батьківщиною і друзями, співає прощальну пісню.
Бесіда за текстом казки.
— Чому глухар не схотів летіти до теплих країв?
— Які ще птахи не відлітають зимувати до жарких країн? Чим вони живляться на батьківщині взимку?
4. Оголошення теми й завдань уроку
— Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з дивовижним птахом. Він теж не відлетить узимку до теплих країв, адже кожен із вас зробить цього птаха власноруч та зможе залишити вдома
5. Вивчення нового матеріалу
5.1. Слово вчителя з елементами бесіди.
— Щорічно 1 квітня весь світ справляє Міжнародний день птахів. Саме цього дня в 1906 році було підписано Міжнародну конвенцію про охорону птахів. Із 1924 року День птахів святкують і в нашій країні. Цього дня ми згадуємо про вірних друзів і помічників, готуємо їм нові житла.
Птахи — справжні друзі весни, її передвісники. Природа в цю пору року прокидається від зимового сну. І птахи першими нагадують нам про це. Веселим гомоном і переливчастими піснями вітають вони пробудження природи.
(Демонстрація ілюстрацій із зображеннями птахів.)
— Яких птахів ви знаєте? Які з них — перелітні? Чому вони так називаються?
— Діти, погляньте уважно на малюнок із зображенням птаха . З яких частин складається птах? Зверніть увагу, що кожна частина тіла птаха нагадує геометричну фігуру: тулуб — овал або круг; голова — дещо менший круг; шия — витягнутий овал; дзьоб, хвіст і крила — трикутники. Ноги в кожного виду птахів різні — довгі, короткі,— залежно від житла і способу життя.
5.2. Виконання тренувальної вправи.
— Подивіться на птахів. Чим вони відрізняються? Який птах справжній, а який — фантастичний?
5.3. Фізкультхвилинка.
6. Практична робота
6.1. Проведення інструктажу з техніки безпечного поводження з ножицями.
6.2. Виконання об’ємної композиції «Дивовижний птах».
а) Зробіть тулуб. Складіть аркуш кольорового паперу навпіл. По лінії згину виріжте фігуру, що нагадує половину вісімки.
б) Зробіть крила. Намалюйте овал, виріжте його і зробіть надрізи з одного боку до половини овала, склейте внапуск. Утвориться об’ємна форма крила. Зробіть друге крило.
в) Зробіть хвіст. Складіть аркуш паперу іншого кольору навпіл. Виріжте трикутник. Наріжте один край, імітуючи бахрому. Смужки загніть ножицями чи намотайте на олівець.
г) Зробіть дзьоб. Складіть аркуш навпіл, біля лінії згину виріжте невеличкий трикутник.
д) Приклейте всі деталі до тулуба. Прикріпіть нитку до пташки і повісьте її на «гілку».