
- •(Музична виразність)
- •Іі. Повідомлення теми й мети уроку
- •Квиток на Планету Барвистої Музики
- •Щоб одержати “ відмінно ”
- •10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0 Пуск! Поїхали!
- •Правила співу:
- •Виконання поспівок “Йшла лисичка”, “Диби, диби”, “Ходить квочка”
- •Бо нам весело усім!
- •До, ре, мі, фа, соль, ля, сі
- •Тема (іменник) Нота
- •Пісня “Ой минула вже зима”
- •V. Вивчення нової пісні.
- •“ Мікрофон”
(Музична виразність)
2 клас
НВК с. Жван
Тема: Подорож на Планету Барвистої Музики
Музична виразність
Мета: Відтворювати навички вокально-хорового співу в поспівках та піснях, практичне інтонування, ритмічні рухи, вивчення нової пісні; закріпити поняття почуттів і думки, знання нотної грамоти, розвивати музичний слух, голос, пам’ять, уяву, мислення; виховувати любов до рідної землі, українського народу, його музики.
Обладнання: диски для прослуховування музичних творів, малюнки, корони ключів, ноти, будиночок для нот.
Тип уроку: комбінований урок повторення вивченого матеріалу та
засвоєння нових знань.
Форма проведення: нестандартна (Урок – подорож)
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Звучить музика “Если весело шагать”
(Під музику учні заходять до класу)
На мелодію пісні “Я на солнышке лежу” виконують вітання
Урок музики у нас,
Запросив усіх у клас,
Привітаймо дружно всіх:
- До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!
Учні сідають.
(Учитель звертає увагу на правильну поставу під час виконання пісні сидячи.)
На мелодію української народної пісні “ Ой єсть в лісі калина ”
виконують пісеньку для організації роботи на уроці.
Урок музики почався, (3 р.)
Кожен з нас приготувався.
Ми готові же співати, (3р.)
Будем грати й танцювати.
Іі. Повідомлення теми й мети уроку
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися розуміти мову музики; знати, що музика виражає різні почуття; розвивати музичний ритмічний слух; виховувати любов до рідної землі, до українського народу, його музики, виховувати бережливе ставлення до природи.
Звучить музика. Заходить королева Музика.
Мій юний друже! В добрий час
заходиш ти у світлий клас.
Ми підемо в руці рука
У світ, що зветься МУЗИКА.
Вчитель.(Веде діалог з музикою)
Музика - чарівне диво!
Звідки ти така грайлива?
Чи надовго?
Назавжди!
Чи не зникнеш ти куди?
Завітала я до хати,
Щоб в ній завжди панувати
У садку, на ганку білім
І у вашім серці милім,
Щоб лунало на весь світ:
“Здрастуй, Музико!”
“Привіт!” (Всі)
Учитель. Дорогі діти!Сьогодні у нас урок незвичайний, а чарівний, казковий! Музика запропонувала нам полетіти на казковому зорельоті на дивну планету, її батьківщину – Планету Барвистої Музики. Хочете помандрувати?
Музика. Якщо розфарбуєш дугу веселкову,
Одержиш квиток на планету чудову.
Вона свого старту чекає давно,
Бажаєш – її розфарбуй заодно
(Музика роздає малюнки з райдугами та казковим зорельотом.
Діти розмальовують, повторюючи гаму кольорів. Створюють веселку.)
Музика. По струнах і по клавішах...
Казковий таємничий шлях:
в долини, де мелодії
кружляють хороводами,
де пісня лине в небеса
і дощ танцює у лісах,
де навіть в шепоті сосни
спів клавіш чути і струни.
(Музика роздає квитки на Планету Барвистої Музики)
Квиток на Планету Барвистої Музики
Якщо візьмешся за справу –
То виконуй все на славу.
Завдання роби сумлінно.