
- •І. Опорні стрибки
- •1. Вскок в упор присівши і зіскок прогнувшись з козла, висота 90...100 см.
- •2. Стрибок ноги нарізно через козла в ширину висотою 90...100 см.
- •3. Стрибок зігнувши ноги через козла в ширину
- •II. Акробатичні вправи
- •1. Перекид вперед
- •2. Перекид назад
- •3. Стійка на лопатках
- •4. Стійка на голові
- •5. Стійка на руках
- •6. Переворот убік
- •Гімнастичні вправи на приладах для хлопчиків
- •1. Переворот в упор на перекладині (низькій)
- •2. Зіскок із упора з поворотом на 90°
- •4. Підйом махом вперед
- •5. Стійка на плечах і із стійки на плечах перекид вперед у сід ноги нарізно.
- •6. Підйом розгином
- •Гімнастичні вправи на приладах для дівчаток Вправи на колоді.
- •1. Вистрибування перемахом правою в упор
- •2. Зіскок прогнувшись ноги нарізно
- •3. Розходження при зустрічі вдвох на колоді, або на гімнастичній лаві
- •Вправи на різновисоких брусах.
- •4. Із вису присівши на нижній жердині (н/ж) махом однієї і поштовхом другої ноги підйом переворотом в упор на верхню жердину (в/ж)
Навчальне заняття №
Лекція №
Тема: Техніка, методика, помилки, страхування та допомога при виконанні гімнастичних вправ шкільної програми..
Мета: 1. Ознайомити з технікою, методикою, помилками, страхуванням та допомогою при виконання гімнастичних вправ за шкільною програмою.
2. Розвивати логічне мислення студентів, сприяти створенню практичних навичок при усвідомленні необхідності вивчення матеріалу для подальшої роботи.
3. Сприяти формуванню світогляду.
Тип заняття: лекція.
Дидактичні засоби навчання:
Література: Гімнастика / Под ред. Жалея А.А. и Палыги В. Д. ~ Издательское объединение: Вища школа,1975, Худолій О. М., Основи методики викладання гімнастики: Навч. посібник. В 2-х частинах. - 3-є вид., випр.. і доп. - Харків: « ОВС », 2004.- Ч.1.
Наочність: презентація.
Хід заняття
1.Організаційна частина.
Виявлення готовності аудиторії до роботи на лекціях.
2. Ввідно-підготовчий план
1.Обгрунтувати необхідність вивчення нового матеріалу.
2.План лекції.
3.Література по темі.
3. Навчально-програмний етап.
Вивчення нового матеріалу.
План.
Техніка виконання та методика навчання опорним стрибкам шкільної програми;
Техніка виконання та методика навчання акробатичним вправам шкільної програми;
Техніка виконання та методика навчання гімнастичним вправа на приладах для дівчат;
Техніка виконання та методика навчання гімнастичним вправа на приладах для хлопців.
4. Зворотній зв'язок.
Етапи розучування рухової дії.
Етапи формування рухової навички.
5. Заключний етап.
Видача рекомендацій з підготовки до наступного уроку.
1.Підведення підсумків роботи на лекції.
2.Рекомендації по вивченню лекційного матеріалу.
3.Рекомендації з самостійної роботи.
Домашнє завдання:опанувати теоретичний матеріал, підготовка до семінару.
Тема: Техніка, методика, помилки, страхування та допомога при виконанні гімнастичних вправ шкільної програми.
План.
Техніка виконання та методика навчання опорним стрибкам шкільної програми;
Техніка виконання та методика навчання акробатичним вправам шкільної програми;
Техніка виконання та методика навчання гімнастичним вправа на приладах для дівчат;
Техніка виконання та методика навчання гімнастичним вправа на приладах для хлопців.
І. Опорні стрибки
1. Вскок в упор присівши і зіскок прогнувшись з козла, висота 90...100 см.
Техніка виконання: з невеликого розбігу (6...8 кроків) вистрибнути на місток, і відштовхнувшись ногами прийняти упор присівши на коні, випрямляючись, з одночасним махом рук вперед-вгору, зіскочити вперед прогнувшись. При приземленні злегка зігнути ноги, руки винести вперед - у сторони.
Послідовність навчання:
Із присіду стрибок вгору прогнувшись.
Те саме, але із упору присівши.
Із упору лежачи упор присівши поштовхом двох ніг.
Те саме, але із положення лежачи на гімнастичній лаві.
5. Із упору стоячи вистрибування в упор присівши на купу матів оптимальної висоти.
6. Те саме, але з невеликого розбігу.
7. Те саме, але збільшуючи висоту.
8. 3 невеликого розбігу вистрибування упор присівши на козла оптимальної висоти та зіскок прогнувшись.
9. Те саме, але збільшуючи висоту козла до необхідної.
Помилки: відсутній прогин при зістрибуванні, зігнуті або розведені ноги, зіскок стрибком не вгору-вперед, а тільки вперед у довжину.
Страхування та допомога: при вистрибуванні в упор присівши, стоячи збоку, допомогти вийти в упор натиском під стегно; у випадку падіння бути готовим підтримати під спину (падіння назад) або під груди (падіння вперед).
2. Стрибок ноги нарізно через козла в ширину висотою 90...100 см.
Техніка виконання: при вистрибуванні на місток гімнаст злегка нахиляється вперед так, щоб центр тяжіння тіла знаходився трохи позаду площини опори. Майже прямі і напружені ноги торкаються містка носками, руки внизу позаду тулубу. Гімнаст, різко розгинаючи ноги в кульшовому, колінному і гомілковостопний суглобах, відштовхується від містка, посилюючи поштовх енергійним змахом руками і однойменним ривком плечима вперед-угору. Поштовх виконується назустріч руху тіла. Ноги розводяться в сторони тільки на початку поштовху руками. Потім гімнаст з'єднує ноги і згинається в кульшовому суглобі так, щоб ноги злегка обігнали тулуб. Приземлення приходиться на носки, ноги злегка зігнуті. Потім гімнаст переходить в основну стійку.
Послідовність навчання:
Стрибок ноги нарізно із упору стоячи через козла оптимальної висоти.
2. Те саме, тільки із кроку вистрибування в упор стоячи біля козла, і стрибок ноги нарізно.
3. Те саме, але з 2 - З кроків розбігу.
4. Те саме, тільки з поштовхом об місток і з невеликого розбігу.
5. Те саме, але збільшуючи розбіг до початкового рівня.
Помилки: зігнуті ноги, відсутність прогину перед приземленням; ноги розводяться в момент відштовхування від містка, а не одночасно з поштовхом рук; пізній поштовх руками (під себе), плечі при цьому, як правило, "завалені" вперед.
Страхування та допомога: той, хто страхує стоїть на місці приземлення обличчям до учня. В момент поштовху руками він повинен швидко взяти учня за плечі, надавлюючи при цьому вгору, нібито знімаючи учня із снаряда, і, зробивши 1-2 кроки назад, допомогти йому приземлитися на мат. Надалі можна страхувати стоячи збоку і підтримуючи під груди у випадку падіння вперед.