- •Назви розділів
- •Орієнтовні схеми аналізу уроку
- •Методичне забезпечення уроку:
- •6. Поведінка та діяльність учнів на уроці:
- •7. Характеристика ділових якостей вчителя:
- •8.Загальні результати уроку:
- •Аналіз уроку фізичного виховання
- •Аналіз уроку фізичного виховання
- •Типи уроків
- •Типова структура уроку
- •Щільність уроку.
- •Домашні завдання
- •Фізичне навантаження на уроці
- •Визначення завдань уроку
- •Мета уроку
- •Методи навчання на уроці фізичної культури
- •Словесні методи :
- •2. Наочні методи:
- •3. Практичні методи:
- •Словесні методи
- •Наочні методи
- •Практичні методи
- •Методи ведення уроку фізкультури в школі.
- •Вимоги до уроку:
- •План-конспект уроку фізичної культури проведеного в _____ класі «___» _______ 201_ р.
- •Комплекси загально-розвиваючих вправ
- •Ігри медитації
- •Гімнастика «Гарні очі»
- •Студенти повинні знати:
- •Студенти повинні вміти:
- •Перелік сайтів для підготовки до проведення уроку
6. Поведінка та діяльність учнів на уроці:
а) порядок і дисципліна учнів, методика їх підтримання;
б) активність, самостійність, інтерес до занять учнів різного рівня підготовленості; зосередженість і стійкість уваги на різних етапах уроку;
в) діяльність учнів, їхня організованість, охайність; ставлення до невстигаючих і порушників дисципліни; характер участі в роботі на уроці окремих учнів і всього колективу;
г) ставлення учнів до вчителя і один до одного (боязкість, доброзичливість, повага, взаємодопомога, підказки і т. п.).
7. Характеристика ділових якостей вчителя:
а) рівень наукових знань учителя і його підготовленість до уроку;
б) знання вчителем теорії навчання та виховання учнів, методики предмета, психології та гігієни, його вміння застосовувати ці знання на уроці;
в) педагогічний такт, стиль у роботі, культура праці та поведінки, мова вчителя;
г) взаємостосунки вчителя з класом та окремими учнями, мова вчителя.
8.Загальні результати уроку:
а) виконання плану уроку;
б) досягнення загальноосвітньої, виховної та розвиваючої цілей уроку;
в) загальна оцінка уроку, його ефективність і якість;
г) висновки та пропозиції з подальшого вдосконалення роботи, закріплення успіхів і усунення помилок.
Аналіз уроку фізичного виховання
Підготовка вчителя до уроку
Як визначено завдання уроку?
Як складені і розподілені вправи, їх відповідність завданням уроку.
Які методи навчання та виховання учнів вибрані,їх відповідність меті та завданням уроку, підготовленість учнів до уроку.
Який зовнішній вигляд учителя?
Яке обладнання уроку?
Підготовка учнів до уроку
Наявність спортивної форми.
Своєчасний прихід на урок.
Хід уроку:
Своєчасний та організований початок уроку.
Чітке та доступне формулювання мети.
Підготовча частина:
Як вчитель пояснює і демонструє вправи?
Яке місце вчитель вибрав для пояснення та демонстрації?
Як учитель контролює дихання?
Основна частина:
Методи показу, які використовувалися під час уроку.
Якість пояснення (термінологія).
Контроль роботи груп з боку вчителя.
Відповідність навантаження завданням уроку та можливостям учнів.
Оздоровче значення уроку.
Ігри під час уроку. Зв’язок ігор із змістом уроку, їх виховне значення.
Перевірка і оцінка знань, виконання вправ та завдань.
Заключна частина:
Які вправи підбираються для заключної частини уроку?
Як учитель підвів підсумок уроку?
Як учні залишили місце занять?
Аналіз уроку фізичного виховання
Підготовка вчителя до уроку :
а) правильність визначення типу уроку;
б) підготовка інвентарю,обладнання,наочності;
в) підготовка до уроку самого вчителя.
Загальна характеристика ходу уроку
I. Оцінка учнів і обставин проведення уроку:
а) місце проведення;
б) інвентар і обладнання;
в) одяг та взуття учнів та вчителя;
г) санітарно-гігієнічний стан місця проведення уроку.
II. Оцінка плану конспекту уроку:
а) його відповідність календарно-тематичному плану;
б) чіткість поставлених завдань уроку;
в) відповідність змісту уроку його завданнями;
г) відповідність підібраного матеріалу віковим анатомо-фізіологічним та психологічним особливостям учнів;
д) правильне дозування навантаження на уроці.
III. Оцінка проведення уроку:
а) відповідність плану конспекту;
б) відповідність методів навчання завданням уроку;
в) фізичне навантаження на уроці;
г) правильність вибору методів організації на уроці;
д) дисципліна учнів на уроці;
е) використання індивідуального підходу до учнів по ходу проведення уроку;
є) оцінювання успішності учнів;
ж) домашнє завдання.
IV. Стиль роботи вчителя:
а) зовнішній вигляд вчителя/спортивна форма;
б) мова, інтонація вчителя при звернені до учнів;
в) темп проведення уроку;
г) правильність вибору місця на уроці;
д) чіткість і правильність показу вправ;
е) виправлення помилок;
є) використання ТЗН, нестандартного виконання;
ж) використання нетрадиційних форм проведення уроку;
з) використання активу класу.
V. Висновки до проведення уроку:
а) виконання завдань уроку;
б) успішність учнів;
в) набуття учнями умінь і навичок;
г) виховна робота;
д) оцінка за урок.
