Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
План уроку з хімії. Штучні та синтетичні волокн...docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
28.26 Кб
Скачать

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

Тема програми: Органічні сполуки

Тема уроку: Штучні і синтетичні волокна

Мета: - навчальна: формувати знання учнів про штучні та синтетичні волокна на прикладі природних, поліестерових і поліамідних волокон; ознайомити учнів з властивостями і застосуванням різних волокон;

  • розвиваюча: розвивати навички й уміння порівнювати різні

матеріали на прикладі штучних і синтетичних волокон;

  • виховна: виховувати інтерес до хімії, позитивне мислення.

Методична мета: застосування інтерактивних методів навчання з використанням ІКТ для досягнення продуктивності на уроці хімії.

Тип уроку: комбінований

Методи і прийоми: бесіда, розповідь, «Хімічний диктант», гра «Мозковий штурм», випереджувальне завдання-презентація, робота в парах, з підручником, роздатковим матеріалом.

Демонстрація: «Витягування ниток з смоли капрону чи лавсану», «Відношення волокон до різних видів розчинників кислот і лугів».

Лабораторний дослід: «Ознайомлення з зразками натуральних, штучних і синтетичних волокон».

Основні хімічні поняття: волокна, мідно-ацетатне і триацетатне волокна, капрон, лавсан, хлорин, нітрон, келар.

Міжпредметні зв’язки: біологія, спеціальність «Кравець».

План уроку

І. Актуалізація опорних знань

1.1 Інтерактивна вправа «Хімічний диктант»

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

2.1. Фронтальна бесіда

2.2. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

3.1. Розповідь вчителя

3.2. Презентація

3.3. Демонстрація «Витягування ниток з смоли капрону чи лавсану»

3.4. Лабораторний дослід «Ознайомлення з зразками натуральних, штучних і синтетичних волокон»

3.5. Робота в парах

IV. Узагальнення і систематизація знань

4.1. Інтерактивна вправа «Третій зайвий»

4.2. Робота в групах

V. Підбиття підсумків

5.1. Рефлексія

VI. Домашнє завдання

Розгорнутий конспект уроку

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

«Хімічний диктант» (кожна правильна відповідь 1 бал)

  1. Яким матеріалом є целулоїд?

а) штучним; б) синтетичним; в) природним; г) будівельним.

2. Природний каучук – це:

а) пластмаса; б) термопласти; в) гума; г) еластомер.

3. Укажіть матеріал, що є продуктом вулканізації природного каучуку:

а) поліхлоропреновий каучук; б) гума:

б) полібутадієнстирольний каучук; г) пластмаса.

4. Укажіть здатність полімерів і пластмас багаторазово розм’якшуватися і

тверднути внаслідок нагрівання і наступного охолодження:

а) терморегуляція; б) термопластичність;

в) термодеструкція; г) термореактивність.

5. Класифікуйте хімічну реакцію синтезу поліетилену з етену:

а) гідрування; б) поліконденсація;

в) полімеризація; дегідрування.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Фронтальна бесіда. Гра «Мозковий штурм»

1.Наведіть приклади відомих вам волокон (на дошці записуємо приклади, які пропонують учні).

2. Згадайте на які дві групи поділяються волокна за походженням?

(Пропонуємо учням розподілити записані на дошці приклади волокон по класах). (див. таблицю 1)(додаток 1)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Учитель. Отже, ми з вами згадали основні групи волокон.

Волокна – це матеріали. Що складаються з непрядених ниток або довгих тонких відрізків нитки. Це гнучкі утворення з дуже малим поперечним перерізом. З курсу хімії основної школи ви вже знаєте, яка хімічна природа бавовняних і лляних волокон, вовни і шовку.

Наше століття часто називають століттям синтетичної хімії. Дуже багато

нових речовин одержала хімія за допомогою синтезу. Навчилася вона одержувати і синтетичні волокна, тобто такі, основу яких складають не природні високомолекулярні речовини, а синтетичні полімери.

2

(Кілька учнів одержали випереджувальне завдання – створити презентацію на тему «Штучні і синтетичні волокна». Зараз ми їх заслухаємо ).

1.Презентація.

2. Демонстрація. «Витягування ниток з смоли капрону чи лавсану», «Відношення волокон до різних видів розчинників кислот і лугів».(див. таблицю 14.3 підручника)