Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
3665_1.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
17.79 Mб
Скачать

Урок №7

Тема. Батман тандю, батман жете.

Мета: формувати танцювальні знання та уміння; підвищувати культуру танцю, розкрити естетику і красу танцювальної форми; вироблення гарної ходи, вміння рівно сидіти за партою, правильно тримати корпус, руки, голову.

Обладнання: музичний центр, диски.

Тип уроку: вивчення та узагальнення знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Уклін.

Вихідне положення ІІІ позиція ніг. Руки у підготовчій позиції.

На «раз» з правої ноги невеличкий крок вправо, руки відкриваються в сторони на 300.

«Два» ліва нога присовується до правої у ІІІ позицію, «демі пліє» під час якого кисті рук згинаються, потім руки у вихідне положення.

Теж саме в іншу сторону.

Закріплення поклону.

2. Техніка безпеки під час заняття.

3. Розминка по колу.

Кожен рух виконується на 1-8 такти.

- Простий крок з носка, руки на талії;

- кроки на півпальцях;

- кроки на п’ятках;

- кроки на зовнішній та внутрішній стороні стопи;

- підскоки з високо піднятими колінами;

- захльост;

- біг з натягнутими підйомами вперед – назад – в сторони;

- галоп;

- вправи для вирівнювання дихання, вихід на робочі місця.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

Позиції ніг.

Батман тандю.

Соте у перші позиції.

Демі-пліє.

Релєве.

Вправа для постановки голови.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Батман тандю вперед з першої позиції ніг

Цей рух є основою танцю. Він сприяє виробленню рухливості голіностопного суглоба, зміцненню всієї ступні і коліна, розвиткові литкового м’яза. Правильне його виконання забезпечує культуру танцювальної ходи.

Музичний розмір 2/4. Вихідне положення: ноги в п’ятій позиції. Руки на талії. Виконується на 4 такти музики.

1 такт. На «раз», «два» - працюючу праву ногу ковзним рухом по підлозі винести всією ступнею вперед. Підйом і пальці випрямити, зберігаючи виворотність. Ліву, опорну ногу, випрямити в коліні.

2 такт. На «раз», «два» - ступнею правої ноги, не розслабляючи, відокремити від підлоги, торкаючись її лише носком.

3 такт. На «раз», «два» - працюючу праву ногу перевести з носка на всю ступню і поставити в першу позицію.

4 такт. На «раз», «два» - пауза.

Корпус прямий, напружений. Голова злегка повернута праворуч. Рух повторюється чотири рази, після цього – невеличка пауза, і знову виконується з другої ноги.

Під час показу і пояснень діти не повинні виконувати рух разом з педагогом, тобто механічно копіювати показ. Треба, щоб вони уважно стежачи за рухом, зрозуміли і осмислили його, і тільки тоді, наслідуючи педагога, виконували.

Для закріплення діти повинні повторити рух ще раз, виправляючи помилки, на які вказую учитель. Увагу дітей слід зосередити на красі руху, виховувати в них розуміння її і прагнення до цієї краси.

Батман тандю в сторону з першої позиції ніг

Музичний розмір 2/4. Вихідне положення: ноги в п’ятій позиції. Руки на талії. Виконується на 4 такти музики.

1 такт. На «раз», «два» - працюючу праву ногу ковзним рухом по підлозі винести всією ступнею в сторну. Підйом і пальці випрямити, зберігаючи виворотність, п’ятка до підлоги. Ліву, опорну ногу, випрямити в коліні.

2 такт. На «раз», «два» - ступнею правої ноги, не розслабляючи, відокремити від підлоги, торкаючись її лише носком.

3 такт. На «раз», «два» - працюючу праву ногу перевести з носка на всю ступню і поставити в першу позицію.

4 такт. На «раз», «два» - пауза.

Корпус прямий, напружений. Голова злегка повернута праворуч. Рух повторюється чотири рази, після цього – невеличка пауза, і знову виконується з другої ноги.

Для закріплення діти повинні повторити рух ще раз, виправляючи помилки, на які вказую учитель. Увагу дітей слід зосередити на красі руху, виховувати в них розуміння її і прагнення до цієї краси.

Теж саме виконуємо назад.

Батман жете:

Музичний розмір 2/4. Вихідне положення: ноги в п’ятій позиції. Руки на талії. Виконується на 4 такти музики.

1-2. . На «раз» - працюючу праву ногу ковзним рухом по підлозі винести всією ступнею вперед на 150. Підйом і пальці випрямити, зберігаючи виворотність, п’ятка до підлоги. Ліву, опорну ногу, випрямити в коліні.

На «два» - працюючу праву ногу з силою повернути у вихідне положення.

Вправа виконується на 1-8, хрестом.

ІV. Засвоєння вивченого матеріалу.

Вивчення невеличкого етюду з новими елементами.

V. Домашнє завдання. Відпрацювати: батман тандю та батман жете.

VІ. Уклін.