Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
3665_1.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
17.79 Mб
Скачать

Урок №32

Тема. Постановка польки .

Мета: формувати танцювальні знання та уміння; підвищувати культуру танцю, розкрити естетику і красу танцювальної форми; вироблення гарної ходи, вміння рівно сидіти за партою, правильно тримати корпус, руки, голову.

Обладнання: музичний центр, диски.

Тип уроку: вивчення та узагальнення знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Уклін.

2. Техніка безпеки під час заняття.

3. Розминка по колу.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

Повторення кроків польки.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Весела полька

Танець для школярів середніх класів

Танець «Весела полька» розрахований на дітей, які мають не­значну танцювальну підготовку. Отже, використані в ньому несклад­ні рухи (полька, галоп, оплески, приставний крок) і складається ком­позиція з двох фігур, кожна з яких займає 16 тактів музичного су­проводу. Музичний розмір 2/4.

На 4 такти музичного вступу хлопчики запрошують дівчаток до танцю.

Вихідне положення. Танцюючі стають у коло парами по лінії руху танцю. Руки зхрещені і трохи виведені вперед. Хлопчик правою рукою тримає праву руку дівчинки, а лівою — ліву руку. Ноги за третьою позицією (у дівчинки права нога попереду, у хлоп­чика — ліва).

Програються 2 такти музичного супроводу. Діти стоять, підго­товлені до танцю.

Опис танцю

Перша фігура (16 тактів).

1—8 такти. Діти просуваються по колу проти ходу годинни­кової стрілки, виконуючи польку. Хлопчик починає рух з лівої ноги, дівчинка — з правої.

9-й такт. Танцюючі роз'єднують руки: хлопчик обидві руки кладе на талію, дівчинка обома руками підтримує спідничку. Зали­шаючись обличчям у напрямку по лінії руху танцю, діти міняються місцями виконуючи два кроки галопу: хлопчик просуває­ться вправо з правої ноги, дівчинка — вліво з лівої. Діти дивляться одне на одного.

10-й такт. Хлопчик робить один крок з правої ноги вбік, одно­часно ліву ногу ставить на каблук. Той же рух виконує і дівчинка, але просуваючись уліво і ставлячи на каблук праву йогу.

11—12 такти. Повторюючи рухи 9—10-го тактів, діти по­вертаються кожний на своє попереднє місце. Виконуючи галоп, дів­чинка кожного разу проходить попереду хлопчика.

13—16 такти. Танцюючі з'єднують руки і повертаються об­личчям одне до одного. Виконуючи маленькі підскоки, починаючи з правої ноги, діти, дивлячись одне на одного, повертаються по ма­ленькому колу проти ходу годинникової стрілки. На кінець 16-го такту всі вишикуються парами по колу. Хлопчик кладе руки на талію, а дівчинка обома руками підтримує спідничку.

Друга фігура (16 тактів).

1—4 такти. Танцюючі, дивлячись одне на одного, просуваю­ться по лінії руху танцю, виконуючи польку, хлопчик починає з лі­вої ноги, дівчинка — з правої

5—7 такти. Діти підскоками повертаються на 360°: дівчинка через праве плече, хлопчик через ліве. На кінець 7-го такту вони стають обличчям одне до одного.

8-й такт. Усі виконують притуп, хлопчик починає з лівої ноги, дівчинка – з правої.

9-й такт. Танцюючі на «раз» плескають у долоні попереду себе, на «два» - плескають лівими руками в долоні одне одному.

10-й такт. На «раз» — плескають у долоні попереду себе, на «два» правими руками в долоні одне одному.

11-й такт. Танцюючі на «раз» плескають у долоні попереду себе, на «два» — обома долонями плескають у долоні партнера.

12-й такт. Діти на «раз-і-два» три рази плескають у долоні попереду себе, на «і» — пауза.

13—16 такти. Хлопчик і дівчинка у парах з'єднують руки І широко розкривають їх у сторони. Виконуючи польку в повороті праворуч, танцюючі просуваються по лінії руху танцю, тобто проти ходу годинникової стрілки. Хлопчики починають з лі­вої ноги, дівчатка — з правої. На кінець 16-го такту діти стають у вихідне положення, і танець починається спочатку.

ІV. Засвоєння вивченого матеріалу.

Виконувати танець кілька разів.

V. Домашнє завдання. Відпрацьовувати рухи танцю.

VІ. Уклін.