Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
3665_1.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
06.01.2020
Размер:
17.79 Mб
Скачать

Урок №29

Тема. Вальс. Постановка танцю.

Мета: формувати танцювальні знання та уміння; підвищувати культуру танцю, розкрити естетику і красу танцювальної форми; вироблення гарної ходи, вміння рівно сидіти за партою, правильно тримати корпус, руки, голову.

Обладнання: музичний центр, диски.

Тип уроку: вивчення та узагальнення знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Уклін.

2. Техніка безпеки під час заняття.

3. Розминка по колу.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

Повторення поворотів у вальсі.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Перша фігура ( 16 тактів)

1-2 такти. Танцюючі виконують вальсову доріжку. Хлопчик починає з лівої, дівчинка – з правої ноги.

3-4 такти. Усі виконують балансе. Хлопчик починає з лівої, дівчинка – з правої ноги.

5-8 такти. Повторюються рухи 1-4 тактів.

9-10 такти. Танцюючі роз’єднують руки. Хлопчик кладе руки на талію, дівчинка обома руками підтримує спідничку. Усі виконують тур вальсу, просуваючись по лінії руху танцю. Хлопчик починає з лівої, дівчинка – з правої ноги.

11-12 такти. Танцюючі дивлячись одне на одного, виконують вальсову доріжку. Хлопчик починає з лівої, дівчинка – з правої ноги.

13-14 такти. Повторюються рухи 9-10 тактів. На кінець 14 такту танцюючі повертаються обличчям одне до одного.

15-16 такти. Хлопчик виконує крок лівою ногою вліво, приставляючи до неї праву ногу в першу позицію, одночасно дівчинка виконує той же рух вправо з правої ноги і приставляє до неї ліву ногу.

Друга фігура ( 16 тактів)

17 такт. Танцюючі розходяться у різні боки, виконуючи крок правою ногою вправо, одночасно приставляючи ліву ногу до правої.

18 такт. Виконавці роблять крок правою ногою вправо, одночасно ліву ногу невисоко піднімають попереду себе над підлогою, коліно і підйом витягнуті.

19-20 такти. Повторюючи рухи 17-18 тактів, хлопчик і дівчинка повертаються на свої попередні місця, виконуючи повороти з іншої ноги.

21-24 такти. Танцюючі, виконують вальсову доріжку і починаючи її з правої ноги, міняються місцями, проходячи одне повз дру4гого правими плечима (до-за-до). На кінець 24 такту вони стають обличчям одне до одного.

25-32 такти. Повторюються рухи 17-24 тактів. На кінець 32 такту танцюючі з’єднують руки і розводять їх у сторони.

Третя фігура ( 16 тактів)

33-34 такти. Танцюючі виконують балансе. Хлопчик починає з лівої, дівчинка – з правої ноги.

35-36 такти. Виконавці роз’єднують руки і, просуваючись по лінії танцю, роблять один тур вальсу. Хлопчик починає з лівої, дівчинка – з правої ноги. У хлопчика руки на талії, дівчинка обома руками підтримує спідничку.

37-40 такти. Повторюються рухи 33-36 тактів.

41-48 такти. Партнери стають у позу вальсу: хлопчик правою рукою тримає дівчинку за талію, лівою рукою – праву руку дівчинки, яка відведена у сторону; ліву руку дівчинка кладе на праве плече хлопчика. В такому положенні танцюючі виконують чотири тури вальсу, просуваючись по лінії руху танцю. Хлопчик починає з лівої, дівчинка – з правої ноги. На кінець 48 такту танцюючі стають у вихідне положення, і танець починається з початку.

ІV. Засвоєння вивченого матеріалу.

Виконувати танець кілька разів.

V. Домашнє завдання. Відпрацьовувати рухи танцю.

VІ. Уклін.

Урок №30

Тема. Вальс. Відпрацювання танцю.

Мета: формувати танцювальні знання та уміння; підвищувати культуру танцю, розкрити естетику і красу танцювальної форми; вироблення гарної ходи, вміння рівно сидіти за партою, правильно тримати корпус, руки, голову.

Обладнання: музичний центр, диски.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизація знань.

Хід уроку

І . Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Уклін.

2. Техніка безпеки під час заняття.

3. Розминка по колу.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

Повторення танцю.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Відпрацювання танцю.

ІV. Засвоєння вивченого матеріалу.

Виконувати танець кілька разів.

V. Домашнє завдання. Відпрацьовувати рухи танцю.

VІ. Уклін.

Урок №31

Тема. Крок польки. Елементи танцю.

Мета: формувати танцювальні знання та уміння; підвищувати культуру танцю, розкрити естетику і красу танцювальної форми; вироблення гарної ходи, вміння рівно сидіти за партою, правильно тримати корпус, руки, голову.

Обладнання: музичний центр, диски.

Тип уроку: вивчення та узагальнення знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Уклін.

2. Техніка безпеки під час заняття.

3. Розминка по колу.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

Повторення вальсу.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Полька

Вихідне положення – третя позиція ніг, права нога попереду.

Музичний розмір 2/4. Виконується на один такт.

На затакт «і» - злегка підстрибнути на низьких півпальцях лівої ноги, праву ногу, витягнуту в коліні й підйомі, винести вперед, високо піднявши її над підлогою.

На «раз» - невеликий крок правою ногою вперед на низькі півпальці.

На «і» - ліву ногу поставити позаду правої за третьою позицією на низькі півпальці.

На «два» - невеликий крок правою ногою вперед на низькі півпальці.

На «і» - злегка підстрибнути на правій нозі, одночасно ліву ногу, витягнуту в коліні й підйомі, винести вперед, невисоко піднявши її накд підлгою.

Рух виконується далі з рахунку «раз», але починаючи його з лівої ноги.

ІV. Засвоєння вивченого матеріалу.

Виконувати танець кілька разів.

V. Домашнє завдання. Відпрацьовувати рухи танцю.

VІ. Уклін.