
- •Пояснювальна записка
- •Календарно-тематичне планування
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •Vі. Засвоєння вивченого матеріалу.
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •Урок №5
- •Хід уроку
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •Урок №7
- •Хід уроку
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •Урок №9
- •Хід уроку
- •Урок №10
- •Хід уроку
- •V. Домашнє завдання.
- •Урок №11
- •Хід уроку
- •Урок №12
- •Хід уроку
- •Урок №13
- •Хід уроку
- •Урок №14
- •Хід уроку
- •2. Простий танцювальний крок (для жінок і чоловіків)
- •3. Перемінний танцювальний крок
- •4. Боковий крок (для жінок і чоловіків)
- •Урок №16
- •Хід уроку
- •Урок №17
- •Хід уроку
- •Урок №18
- •Хід уроку
- •Урок №19
- •Хід уроку
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Позиції ніг в українських народних танцях.
- •Положення ніг.
- •Підскоки, перескоки й стрибки, повороти і присядки.
- •V. Підбиття підсумків уроку
- •Vі. Домашнє завдання.
- •Урок №24
- •Херсонський гопак
- •V. Домашнє завдання.
- •Урок №25
- •Перший бал Урок №26
- •Хід уроку
- •Урок №27
- •Хід уроку
- •Урок №28
- •Хід уроку
- •Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №32
- •Хід уроку
- •Весела полька
- •Опис танцю
- •Урок №33
- •Хід уроку
- •Урок №34
- •Хід уроку
- •Урок №35
- •Хід уроку
- •Відлітають лелеки в тернисті шляхи Сценарій випуску з хореографічного ансамблю
- •Використана література:
Урок №22
Тема. Дрібушки.
Мета: формувати танцювальні знання та уміння; підвищувати культуру танцю, розкрити естетику і красу танцювальної форми; вироблення гарної ходи, вміння рівно сидіти за партою, правильно тримати корпус, руки, голову.
Обладнання: музичний центр, диски.
Тип уроку: вивчення та узагальнення знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Уклін.
2. Техніка безпеки під час заняття.
3. Розминка по колу.
Кожен рух виконується на 1-8 такти.
- Простий крок з носка, руки на талії;
- кроки на півпальцях;
- кроки на п’ятках;
- кроки на зовнішній та внутрішній стороні стопи;
- підскоки з високо піднятими колінами;
- захльост;
- біг з натягнутими підйомами вперед – назад – в сторони;
- галоп;
- вправи для вирівнювання дихання, вихід на робочі місця;
- вправи на середині залу, розтяжки.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Повторення: голубець низький, голубець в повороті.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Дрібушки на місці з потрійним притупом.
Вихідне положення – шоста позиція ніг.
Музичний розмір – 2/4.
Виконується на два такти музичного супроводу.
1-й такт.
На «раз» - невеликий крок правою ногою праворуч.
На «і» - ударити об підлогу ступнею лівої ноги поряд з правою за шостою позицією.
На «два» - невеликий крок лівою ногою ліворуч.
На «і» - ударити об підлогу ступнею правої ноги поряд з лівою за шостою позицією.
2-й такт.
На «раз-і-два» - потрійний притуп.
На «і» - пауза.
Подвійна дрібушка.
Вихідне положення – шоста позиція ніг.
Музичний розмір – 2/4.
На «раз» - невеликий крок правою ногою праворуч.
На «і» - ударити об підлогу півпальцями лівої ноги біля правої ноги за шостою позицією.
На «два» - знову невеликий крок правою ногою праворуч.
На «і» - ударити об підлогу всією ступнею лівої ноги біля правої за шостою позицією.
Далі рух продовжується з лівої ноги ліворуч. Корпус прямий. Руки можуть бути в різних положеннях.
Стукалочка.
Вихідне положення – шоста позиція ніг.
Музичний розмір – 2/4.
На «раз» - правою ногою вдарити по підлозі двічі, одночасно підняти ліву ногу, трохи зігнуту в коліні.
На «і» - поставити легко ліву ногу на підлогу, а праву ногу відірвати від підлоги.
На «два-і» - повторюються рухи, що виконувалися на «раз-і».
Корпус прямий. Руки можуть бути в різних положеннях.
ІV. Засвоєння вивченого матеріалу.
Виконувати дрібушки на середині залу, вивчення невеликого етюду з використання вивчених рухів.
V. Домашнє завдання. Відпрацьовувати дрібушок.
VІ. Уклін.
Урок №23
Тема. Постановка українського народного танцю. Короткі відомості. Різновиди танців.
Мета: розширити знання учнів з теорії вивчення українського народного танцю; активізувати пізнавальну діяльність учнів, розширювати їхній кругозір, розвивати пам’ять; привернути увагу учнів до збереження та примноження традицій нашого народу.
Обладнання: музичний центр, записи народної музики, відеозаписи українських народних танців у виконання відомих танцювальних колективів.
Тип уроку: вивчення та узагальнення знань. Урок-теорія .