
- •Пояснювальна записка
- •Календарно-тематичне планування
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •Vі. Засвоєння вивченого матеріалу.
- •Урок №2
- •Хід уроку
- •Урок №3
- •Хід уроку
- •Урок №4
- •Хід уроку
- •Урок №5
- •Хід уроку
- •Урок №6
- •Хід уроку
- •Урок №7
- •Хід уроку
- •Урок №8
- •Хід уроку
- •Урок №9
- •Хід уроку
- •Урок №10
- •Хід уроку
- •V. Домашнє завдання.
- •Урок №11
- •Хід уроку
- •Урок №12
- •Хід уроку
- •Урок №13
- •Хід уроку
- •Урок №14
- •Хід уроку
- •2. Простий танцювальний крок (для жінок і чоловіків)
- •3. Перемінний танцювальний крок
- •4. Боковий крок (для жінок і чоловіків)
- •Урок №16
- •Хід уроку
- •Урок №17
- •Хід уроку
- •Урок №18
- •Хід уроку
- •Урок №19
- •Хід уроку
- •Урок №20
- •Хід уроку
- •Урок №21
- •Хід уроку
- •Урок №22
- •Хід уроку
- •Урок №23
- •Хід уроку
- •Позиції ніг в українських народних танцях.
- •Положення ніг.
- •Підскоки, перескоки й стрибки, повороти і присядки.
- •V. Підбиття підсумків уроку
- •Vі. Домашнє завдання.
- •Урок №24
- •Херсонський гопак
- •V. Домашнє завдання.
- •Урок №25
- •Перший бал Урок №26
- •Хід уроку
- •Урок №27
- •Хід уроку
- •Урок №28
- •Хід уроку
- •Урок №29
- •Хід уроку
- •Урок №32
- •Хід уроку
- •Весела полька
- •Опис танцю
- •Урок №33
- •Хід уроку
- •Урок №34
- •Хід уроку
- •Урок №35
- •Хід уроку
- •Відлітають лелеки в тернисті шляхи Сценарій випуску з хореографічного ансамблю
- •Використана література:
Урок №20
Тема. Па де баск або тинок.
Мета: формувати танцювальні знання та уміння; підвищувати культуру танцю, розкрити естетику і красу танцювальної форми; вироблення гарної ходи, вміння рівно сидіти за партою, правильно тримати корпус, руки, голову.
Обладнання: музичний центр, диски.
Тип уроку: вивчення та узагальнення знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Уклін.
2. Техніка безпеки під час заняття.
3. Розминка по колу.
Кожен рух виконується на 1-8 такти.
- Простий крок з носка, руки на талії;
- кроки на півпальцях;
- кроки на п’ятках;
- кроки на зовнішній та внутрішній стороні стопи;
- підскоки з високо піднятими колінами;
- захльост;
- біг з натягнутими підйомами вперед – назад – в сторони;
- галоп;
- вправи для вирівнювання дихання, вихід на робочі місця;
- вправи на середині залу, розтяжки.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Повторення: голубець низький, голубець в повороті.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Тинок малий ( для жінок та чоловіків).
Вихідне положення – третя позиція ніг, права нога попереду.
Музичний розмір - 2/4.
На затакт «і» - ледь присівши на лівій нозі, винести невисоко вперед праву ногу, вільну в коліні.
На «раз» - перескочити на праву ногу вперед і трохи праворуч, коліна злегка зігнути. В момент перескоку праву ногу трохи відвести праворуч, описуючи у повітрі велику дугу. Ліву ногу невисоко підняти вперед, коліно вільне, підйом витягнутий.
На «і» - поставити ліву ногу на півпальці попереду і навхрест правої ноги, перенести на неї вагу корпуса.
На «два» - поставити праву ногу позаду лівої на всю ступню за третьою позицією, ледь згинаючи ногу в коліні.
На «і» - злегка присівши на правій нозі, підняти невисоко вперед ліву ногу. Корпус прямий. Руки на талії або схрещені на грудях.
Так само рух виконується з лівої ноги.
Тинок середній (для жінок і чоловіків).
Виконується так само, як і малий (попередня вправа), але у повітрі ногою описують дугу і підскоки з ноги на ногу роблять значно ширші.
Тинок великий (чоловічий).
Виконується так само, як малий і середній , але у повітрі описують високу дугу і перескік з ноги на ногу роблять дуже широкий, ніби перестрибують тин.
ІV. Засвоєння вивченого матеріалу.
Творча імпровізація з використанням вивченого руху
V. Домашнє завдання. Відпрацьовувати тинок.
VІ. Уклін.
Урок №21
Тема. Оберти. Обертас жіночий. Тури в повітрі.
Мета: формувати танцювальні знання та уміння; підвищувати культуру танцю, розкрити естетику і красу танцювальної форми; вироблення гарної ходи, вміння рівно сидіти за партою, правильно тримати корпус, руки, голову.
Обладнання: музичний центр, диски.
Тип уроку: вивчення та узагальнення знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Уклін.
2. Техніка безпеки під час заняття.
3. Розминка по колу.
Кожен рух виконується на 1-8 такти.
- Простий крок з носка, руки на талії;
- кроки на півпальцях;
- кроки на п’ятках;
- кроки на зовнішній та внутрішній стороні стопи;
- підскоки з високо піднятими колінами;
- захльост;
- біг з натягнутими підйомами вперед – назад – в сторони;
- галоп;
- вправи для вирівнювання дихання, вихід на робочі місця;
- вправи на середині залу, розтяжки.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Повторення: голубець низький, голубець в повороті.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Обертас жіночий.
Вихідне положення – третя позиція ніг, права нога попереду.
Музичний розмір – 2/4.
На затакт «і» - легенько підскочивши на лівій нозі, одночасно праву ногу закинути назад, коліно зігнути і відвести праворуч.
На «раз» - поставити праву ногу півпальцями на підлогу в третю позицію позаду лівої і перенести на неї вагу корпусу.
На «і» - повернутися на 3600 праворуч на півпальцях правої ноги. Ліву ногу підтягти до кісточки правої ноги попереду.
На «два» - переступити на півпальці лівої ноги за третьою позицією позаду правої.
Корпус прямий. Руки розкриті за другою позицією, кінчиками пальців тримати стрічки від вінка.
Далі рух виконується з тієї ж ноги і повторюється 4-8 раз.
Тури у повітрі (чоловічий).
Вихідне положення – шоста позиція ніг.
Музичний розмір – 2/4.
На затакт «і» - легко присівши на ступні обох ніг за шостою позицією, корпус прямий, руки розвести в другу позицію.
Відштовхнувшись ступнями від підлоги, зробити повний оберт у повітрі на 3600 . Коліна та підйом під час стрибка витягнуті.
На «раз» - опуститися на ступні обох ніг за шостою позицією, згинаючи коліна.
На «і» - відштовхнувшись ступнями від підлоги, зробити повний оберт у повітрі на 3600. Коліна та підйом під час стрибка витягнуті.
На «два» - опуститися на ступні обох ніг за шостою позицією, згинаючи коліна.
Рух виконується підряд вісім-шість разів у швидкому темпі. Розучувати цей рух треба повільно, із зупинками після кожного оберта.
ІV. Засвоєння вивченого матеріалу.
Виконувати оберти на середині залу, вивчення невеликого етюду з використання вивчених рухів.
V. Домашнє завдання. Відпрацьовувати оберти.
VІ. Уклін.