- •Індивідуальна робота № 1
- •Вихідні дані для індивідуальної роботи № 2
- •Розрахунок амортизаційних відрахувань
- •Індивідуальна робота № 2 Розрахунок показників ефективності використання основних фондів
- •Вихідні дані для розрахунку індивідуальної роботи № 2
- •Індивідуальна робота № 3 Визначення фінансових результатів діяльності підприємства.
- •Розрахунок фінансових показників діяльності підприємства
- •Індивідуальна робота № 4
- •Список рекомендованої літератури
Індивідуальна робота № 3 Визначення фінансових результатів діяльності підприємства.
Завдання:
1. Розрахувати за наведеними в таблиці даними по кожному окремо взятому виробу щоквартально:
- виручку від реалізації продукції;
- собівартість реалізованої продукції;
- операційний прибуток;
- рентабельність виробу ( продукції).
2. Визначити, який обсяг продукції необхідно реалізувати в ІУ кварталі, щоб збільшити прибуток на 15% порівняно з ІІІ кварталом. Співвідношення умовно-постійних та умовно-змінних витрат становить 2:1.
Для цього необхідно визначити додатковий приріст продукції в ІУ кв. в порівнянні з ІІІ кв. за формулою:
∆Пр
∆ Qп = --------------
Ц - Взм
де ∆Пр = ПрІІІкв * (р /100) – приріст розміру прибутку у ІУ кварталі;
ПрІІІкв – операційний прибуток в ІІІ кв.
р – відсоток збільшення прибутку в ІУ кв.
Ц- ціна одиниці продукції;
Взм – умовно-змінні витрати на одиницю продукції.
∆Qп показує, скільки необхідно додатково виробити і реалізувати продукції для збільшення прибутку в ІУ кв.
3. Визначити річний показник рентабельності виробу рентабельності виробництва, якщо відомо що середньорічна вартість: основних фондів – 245 тис. грн., оборотних коштів – 50,5 тис. грн.
4. Розрахувати точку беззбитковості виробництва по кожному виробу.
Для виконання індивідуального завдання всі вихідні дані, що наведені у стовпцях обсягу продукції, необхідно помножити на спеціальний коефіцієнт, який визначається за формулою:
К = 1+0,1 N
Наприклад: номер по журналу 5, тоді:
К = 1+0,1*5=1,5
Розв’язання:
1. Визначаємо виручку від реалізації виробу А.
ВРАІкв = 0,75 * 70000/0,9 = 58333,3 грн.
ВРАІІкв = 0,75 * 62000/0,9 = 51666,7 грн.
ВРАІІІкв = 0,75 * 72000/0,9 = 60000,0 грн.
2. Розраховуємо собівартість реалізованого виробу А.
СВАІкв = 0,63 * 70000 / 0,9 = 49000 грн.
СВАІІкв = 0,63 * 62000/0,9 = 43400 грн.
СВАІІІкв = 0,63 * 72000/0,9 = 50400 грн.
3. Розраховуємо операційний прибуток від реалізації виробу А.
ПРАІкв = 58333,33 -49000,00 = 9333,3 грн.
ПРАІІкв = 51666,7 -43400,0 = 8266,7 грн.
ПРАІІІкв = 60000 -50400 = 9600 грн.
4. Визначаємо обсяг продукції для реалізації у ІУ кварталі для отримання прибутку на 15% більше ніж у ІІІ кварталі.
Для цього визначимо суму умовно-змінних витрат у ІІІ кварталі:
грн
Qп = ( 9600 * 0,15 ) / (0,75 - 0,259) = 2932,8 кг.
Тобто, необхідно додатково виробити і реалізувати продукції на 2932,8 кг більше ніж у ІІІ кварталі, а це складатиме:
72000 + 2932,8 = 74932,8 кг продукції.
5. Визначаємо виручку, собівартість і прибуток для ІУ кварталу.
ВРАІУкв = 0,75 * 74932,8 /0,9 = 62444 грн.
СВАІУкв = 0,63 * 74932,8 /0,9 = 52453,27 грн.
ПРАІУкв = 62444 – 52453,27 = 9990, 73 грн.
6. Розраховуємо рентабельність продукції А.
RАІкв = 9333,3 / 49000 * 100 = 19,0%
RАІІкв = 8266,7 / 43400 * 100 = 19,0%
RАІІІкв = 9600 / 50400 * 100 = 19,0%
RАІУкв = 9990,73 /52453,27 * 100 = 19,0%
7. Визначимо рентабельність виробництва:
8. Розрахуємо точку беззбитковості при виробництві виробів А:
Спост
Qб = --------------
Ц - Взм
Таблиця 4
