Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
цьг_T Tэ.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.96 Mб
Скачать

Розв’язання

Розрахуємо відповідні показники:

Витрати на кінцеве споживання:

Сектор „Домашні господарства” = 48444+701+9178=58323;

Національна економіка = ∑ Витрат на кінцеве споживання всіх секторів економіки („Загальне державне управління”, „Домашні господарства”, „Некомерційні організації, що обслуговують домашні господарства”) = =22120+58323+3126=83569.

Сектора „Нефінансові корпорації” та „Фінансові корпорації” не мають кінцевого споживання.

Валове заощадження = Валовий наявний доход – Витрати на кінцеве споживання:

Сектор „Загальне державне управління” = 33545-22120=11425,

Сектор „Домашні господарства” = 59638-58323=1315,

Сектор „Некомерційні організації, що обслуговують домашні господарства” = =3148-3126=22,

Сектор „Нефінансові корпорації” = Валове заощадження = Валовому наявному доходу = 4575,

Сектор „Фінансові корпорації” = Валове заощадження = Валовому наявному доходу = 2297,

Національна економіка =∑ валового заощадження всіх секторів економіки = =4575+2297+11425+1315+22=19634 або = Валовий національний наявний доход - Кінцеві споживчі витрати = 103203-83569=19634.

Чисте заощадження =Валове заощадження – Споживання основного капіталу:

Сектор „Нефінансові корпорації” = 4575-15490=-10915,

Сектор „Фінансові корпорації” = 2297-178=2119,

Сектор „Загальне державне управління” = 11425-2825= 8600,

Сектор „Домашні господарства” = 1315-279=1036,

Сектор „Некомерційні організації, що обслуговують домашні господарства=22-509 = -487,

Національна економіка = 19634-19281=353.

Рахунок використання наявного доходу для секторів та економіки в цілому наведений у табл.6.

7. За даними завдання №1, №2, №3, №4, №5 та додатковою інформацією побудувати рахунок використання скоригованого наявного доходу (млн. грн.):

  • за сектором „Загальне державне управління” витрати на фактичне кінцеве споживання: колективні – 8791, операції з військовою технікою, що перебувала у використанні – 0;

  • за сектором „Домашні господарства”: витрати на фактичне кінцеве споживання (індивідуальне) – 74778.

Визначте:

  • фактичне кінцеве споживання для секторів „Державне управління”, „Домашні господарства”, „Некомерційні організації, що обслуговують домашні господарства” та національної економіки ;

  • валове заощадження для секторів „Загальне державне управління”, „Домашні господарства” та національної економіки.

Розв’язання

Фактичне кінцеве споживання:

Сектор „Загальне державне управління” =8791,

Сектор „Домашні господарства” = 74778,

Сектор „Некомерційні організації, що обслуговують домашні господарства” =0, тому що усі витрати цих організацій умовно розглядаються як витрати на індивідуальні товари та послуги та відносяться до соціальних трансфертів у натуральній формі;

Національна економіка = 8791+74778=83569 (фактичне кінцеве споживання дорівнює витратам на кінцеве споживання).

Валове заощадження = Валовий скоригований наявний доход – Фактичне кінцеве споживання:

Сектор „Загальне державне управління” = 20216-8791=11425,

Сектор „Домашні господарства” = 76093-74778=1315,

Національна економіка = 103203-83569=19634.

Рахунок використання наявного доходу наведений у табл. 7.

Таблиця 3