Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
конспект по музыке.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
90.52 Кб
Скачать

Тема: «Музика розповідає про людину» Мета: Навчальна:

- проведення розспівування, розучування укр.нар. поспівки «Вийди,вийди сонечко»

- закріпити поняття про довгі та короткі звуки, поняття «пауза» - дати поняття, що музика розповідає про людину на прикладі прослуханого музичного-інструментального твору Роберта Шумана «Веселий селянин»

- провести вокально-хорову роботу над піснею «Про маму», муз.

сл. В. Книш - виконати пісню з музично-ритмічними рухами;

Розвиваюча: розвивати почуття ритму, вокально-хорові та творчі навички;

Виховна: виховувати любов та інтерес до музики, бажання самостійно займатися співами, формувати художній смак.

Обладнання: Програмовий пристрій «Музичне мистецтво», презентація, тема уроку, ілюстрація до пісні, ритмічні малюнки, казковий герой, медалі, ілюстрації музичних інструментів

Тип уроку: Комбінований.

Форма проведення: З елементами нестандартності.

Хід уроку

І. Організація класу

1.Музичне вітання.

- Встали діти біля парт, підрівнялись, зараз в нас урок музики, і почнемо його з музичного вітання.

- Добрий день вам діти!

- Добрий день!

2. Представлення

- Мене звати Аліна Олександрівна і сьогоднішній урок музики проведу у вас я з Павлом Олексійовичем.

3. Перевірка готовності

- Діти, приберіть усі зайві речі з парти, та налаштуйтесь на роботу.

4.Повідомлення теми і мети уроку Тема сьогоднішнього нашого уроку - «Музика розповідає про людину».

- На попередньому уроці ми з вами говорили, що музика розповідає про родину.

-А чи помічали ви, що музика може розповідати і про людину, її характер, мрії, переживання?

- А як ви думаєте, чому? (Тому, що музику створює людина).

- Скажіть мені, а як називають людину,яка створює музику?(Композитор)

- А хто у вашому житті найрідніші люди? (Мама,бабуся)

- На минулому уроці ми з вами почали вивчати пісню «Про маму» та слухали музичний твір Романа Верещагіна «Бабусина казка». Тож сьогодні на уроці, ми розучимо українську народну по співку «Вийди, вийди сонечко», закріпимо поняття про довгі та короткі звуки, про поняття «пауза», пограємо в ігри, прослухаємо інструментальний твір Роберта Шумана та будемо виконувати пісню « Про маму». Отже, почнемо урок з розспівування та підготуємо наші голосочки до співу.

II. Актуалізація опорних знань. 1.Розспівування.

- Діти, сьогодні до нас на урок завітали гості - пташки з Пташиного містечка і принесли із собою цікаві завдання, які саме, ми дізнаємося пізніше. Вони дуже люблять співати і хочуть подивитися, як це робите ви.

- Покажемо їм на що ви здатні? Вони будуть за вами спостерігати цілий урок. Не викрикуйте, а піднімайте ручку, будьте активними і співайте разом із ними.

2. Вступна бесіда до поспівки - Діти! Подивіться на малюнок, яка пора року зображена? (Весна)

- Так, діти, це весна. А чому ви так вирішили?(Тому що навесні розквітають дерева.)

- На минулій неділі було свято, яке називається Стрітення – це коли весна зустрічається з зимою і змагається. Якщо весна переможе, то зима відступить, а якщо ні, то будуть в нас ще дуже люті морози. Наші пташки дуже хочуть, щоб прийшла весна. А чи хочете ви, цього? Тож давайте розучимо з вами українську народну пісню-веснянку, яка називається «Вийди,вийди сонечко».

3. Виразне виконання поспівки вчителем

Вийди,вийди сонечко,

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвірячко,

На весняні квіточки,

На маленькі діточки,

Там вони граються,

Тебе дожидаються.

4.Словникова робота

-Діти, зверніть увагу, що зілля - лікарський напій, настояний на травах.

5. Розучування поспівки

5.1.Розучування 1-ї фрази

- Прослухайте першу фразу поспівки

Вийди,вийди сонечко,

На дідове полечко,

- А зараз всі разом проговоримо слова ритмо-складами.

- Покладіть свої лікті на парту, а долоньки поставте «дзьобиком».

- Налаштувались на нотку «ля»

- Тепер всі разом проспіваємо слова.

5.2.Розучування 2-ї фрази:

- Послухайте наступну фразу

На бабине зіллячко,

На наше подвірячко,

- Знову всі разом проговоримо слова та тихенько проплескаємо ритм.

-А тепер всі разом проспіваємо другу фразу.

5.3.Розучування 3-ї фрази

- Послухайте наступну фразу поспівки.

На весняні квіточки,

На маленькі діточки,

- Знову всі разом проговоримо слова та тихенько проплескаємо ритм.

-А тепер всі разом проспіваємо третю фразу.

5.4.Розучування 4-ї фрази

-Послухайте останню фразу поспівки.

Там вони граються,

Тебе дожидаються.

- Знову всі разом проговоримо слова та тихенько проплескаємо ритм.

- А тепер всі разом проспіваємо останню фразу.

6. Виконання поспівки - Молодці діти, звертаю вашу увагу, що після кожної фрази треба брати дихання, слова треба промовляти чітко і виразно. А тепер проспіваємо цю по співку з самого початку( прийняли співоцьку поставу, налаштувалися на нотку – ля, починаємо зі слів : Вийди,вийди сонечко.)

- Подивіться, як радіють наші пташки, вони навіть не очікували що ви вмієте так співати.