
- •Анотація
- •1. Технологічна частина
- •1.1. Рецептура та фізико-хімічні показники якості заданого асортименту.
- •1.2. Опис технологічних схем виробництва
- •1.3. Розрахунок продуктивності печей та потужності проектованої міні-пекарні
- •1.4. Розрахунок виходу готової продукції
- •1.5. Розрахунок добових витрат сировини
- •1.6. Розрахунок пофазних рецептур тіста
- •1.7. Розрахунок виробничих рецептур тіста
- •1.8. Розрахунок і вибір основного технологічного обладнання
- •1.8.1. Обладнання складу борошна та додаткової сировини
- •1.8.2. Силосно-просіювальне відділення
- •1.8.3. Обладнання тістоприготувального відділення
- •1.8.4. Обладнання тісторозробних ліній
- •1.8.5. Обладнання відділення для остигання хліба
- •2. Будівельна частина
- •2.1. Орієнтовний розрахунок і вибір площі основних і додаткових приміщень підприємства
- •2.2. Характеристика будівельних конструкцій підприємства
- •2.3. Опис компонування обладнання та розташування приміщень хлібопекарського підприємства
1.8.2. Силосно-просіювальне відділення
Перед подачею на виробництво борошно необхідно просіяти на просіювальних машинах. До складу обладнання силосно-просіювального відділення входять просіювачі з магнітною обробкою борошна, трубопроводи, перемикачі, виробничі бункери та фільтри.
Для розрахунку обладнання окремих ліній аерозольтранспорту необхідно визначити потужність просіювача:
Q=F*q
де F - просіювальна поверхня машини, м2
q - продуктивність 1м2 сита, т/год (для житнього борошна 1,5-2,0т/год, для пшеничного - 2,0-3,0т/год)
Використовуються просіювачі ПБ-1,5 та ПБ-2,85 з площею просіювання 1,5м2 і 2,85м2 відповідно.
Для житнього борошна потужність просіювача дорівнює:
Q=1,5*2=3т/год
Час роботи просіювача для пропуску годинних витрат борошна
t=60*Mгод/Q=60*356,74/3000=7,13хв
де Мгод - годинні витрати борошна окремого сорту, кг/год.
Коефіцієнт використання просіювача:
η=Мгод/Q=356,74/3000=0,12
Для пшеничного борошна потужність просіювача:
Q=1,5*2,5=4,275т/год
Час роботи просіювача для пропуску годинних витрат борошна:
t=60*Mгод/Q=60*284,41/4275=3,99хв
Коефіцієнт використання просіювача:
η=Мгод/Q=284,41/4275=0,066
Необхідна кількість просіювачів - 2
Кількість борошняних ліній для житнього борошна:
n=ΣMгод/Qгод=356,74/3000=0,12≈1шт
де Qгод - годинна потужність борошняної лінії
Кількість борошняних ліній для пшеничного борошна:
n=284,41/4275=0,066≈1шт
Загальна кількість борошняних ліній - 2шт
Кількість виробничих силосів приймають з розрахунку одночасної подачі борошна на тістоприготувальну лінію з 2 силосів.
Маса борошна в силосі ХЕ-63В-18,5:
g=V*ρ=1,85*550=1017,5кг
де V - об’єм силоса, м3;
ρ - насипна густина борошна, кг/м3.
Тривалість заповнення одного силоса борошном:
tз=60*g/Qгод
Житнім: tз =60*1017,5/3000=20,4хв
Пшеничним: tз=60*1017,5/3750=16,3хв
Лінія приготування хліба житнього з обдирного борошна.
Запас житнього борошна в силосах:
G=Мгод*T=356,74*8=2853,92кг
де Т - строк запасу борошна (Т=2-8год).
Кількість виробничих силосів:
n=G/g=2853,92/1017,5=2,8≈3шт
Лінія приготування батонів студентських.
Запас пшеничного борошна 1с в силосах:
G=Мгод*T=284,41*8=2275,28кг
Кількість виробничих силосів:
n=G/g=2275,28/1017,5=2,23≈3шт
Загальна кількість виробничих силосів - 6шт.
1.8.3. Обладнання тістоприготувального відділення
Лінія приготування хліба житнього з обдирного борошна.
Заміс тіста та закваски відбувається в тістомісильних машинах А2-ХТ-2Б з підкатними діжами Т1-ХТ-2Б об’ємом 330л. Кількість діж визначають окремо для закваски і для тіста.
Годинна потреба в діжах для тіста:
Дгод=Мгод*100/(q*Vст.)= 356,74*100/(330*39)≈2,77=3шт
де Мгод - годинні витрати борошна, кг;
q - норми завантаження борошна на 100л об’єму діжі;
Vст. - стандартний об’єм діжі, л.
Ритм використання діж:
r=60/Дгод=60/3=20хв
Кількість діж на заміс тіста:
Дт=Т/r=110/20=5,5≈6шт
Т - зайнятість діжі, хв.
Т=tзам+tбр+tпр=10+90+10=110хв
де tзам - тривалість замісу, хв;
tбр - тривалість бродіння, хв;
tпр - тривалість інших операцій, хв.
На заміс тіста відбирають 2/3 закваски, а 1/3 залишають на її поновлення, тобто з 1 діжі закваски роблять 1 діжу тіста
Годинні витрати закваски:
Gз.год=Мгод*(Gз+Gз.відн)/100
де Gз - кількість закваски на 100кг борошна, кг;
Gз.год=356,74*(51,36+17,1)/100=244,22кг/год
Gз.відн - кількість закваски на відновлення.
Годинна потреба в діжах для закваски:
Дгод=244,22*100/(330*40)=1,85≈2шт
Кількість діж, зайнятих під закваскою:
Дз=Тз/rз=260/30=8,7≈9шт
Тз=10+240+10=260хв
rз=n*r=1*30=30зв
де n - кількість частин (діж з тістом, на які витрачається 1 діжа закваски.
Час зайнятості тістомісильної машини:
tм=tз/(n-1)+tт+tпр=10/(2-1)+10+15=45хв
де tз - тривалість замісу закваски, хв;
tт - тривалість замісу тіста, хв;
tпр - час на зачищання;
n - кількість порцій, на які ділять діжу закваски.
Кількість тістомісильних машин:
N=tм/r=45/30=1,5≈2шт