- •Анотація
- •1. Технологічна частина
- •1.1. Рецептура та фізико-хімічні показники якості заданого асортименту.
- •1.2. Опис технологічних схем виробництва
- •1.3. Розрахунок продуктивності печей та потужності проектованої міні-пекарні
- •1.4. Розрахунок виходу готової продукції
- •1.5. Розрахунок добових витрат сировини
- •1.6. Розрахунок пофазних рецептур тіста
- •1.7. Розрахунок виробничих рецептур тіста
- •1.8. Розрахунок і вибір основного технологічного обладнання
- •1.8.1. Обладнання складу борошна та додаткової сировини
- •1.8.2. Силосно-просіювальне відділення
- •1.8.3. Обладнання тістоприготувального відділення
- •1.8.4. Обладнання тісторозробних ліній
- •1.8.5. Обладнання відділення для остигання хліба
- •2. Будівельна частина
- •2.1. Орієнтовний розрахунок і вибір площі основних і додаткових приміщень підприємства
- •2.2. Характеристика будівельних конструкцій підприємства
- •2.3. Опис компонування обладнання та розташування приміщень хлібопекарського підприємства
1.5. Розрахунок добових витрат сировини
Кількість борошна, яке витрачається за добу (кг) для кожного сорту виробу визначається за формулою:
Мдоб=Рдоб*100/Вхл,
де Рдоб – добове вироблення окремого сорту хліба, кг;
Вхл – розрахунковий вихід відповідного сорту хліба, %.
Необхідна кількість додаткової сировини за добу визначається з урахуванням даних рецептури за формулою:
Qi= Мдоб*Gi/100,
де Gi – витрати додаткової сировини за рецептурою, кг.
Запас борошна та додаткової сировини визначається множенням добових витрат на строк збереження сировини.
А) Хліб житній з обдирного борошна
Мдоб=12217,60*100/148,9=8205,23 кг
Qбор.ж.обдир.= 8205,23*100/100=8205,23 кг;
Qдр.= 8205,23*0,1/100=8,20 кг;
Qсіль.= 8205,23*1,5/100=123,07 кг;
Б) Батон студентський
Мдоб=5964,19*100/136,7=4362,97 кг
Qбор.пш.I гат.= 4362,97*100/100=4362,97 кг;
Qдр.= 4362,97*1,0/100=43,63 кг;
Qсіль.= 4362,97*1,5/100=65,44 кг;
Qцук=4362,97*2,0/100= 87,26 кг;
Qмарг.= 4362,97*4,5/100= 196,33 кг;
Отримані дані заносимо в таблицю 1.5
Т а б л и ц я 1.5. – Добові витрати та запас сировини.
Найменування виробів |
Добове вироблення, кг |
Вихід ,кг |
Добові витрати сировини, кг |
|||||
Борошно житнє обдирне |
Борошно пшеничне 1 гатунку |
Дріжджі хлібопекарські пресовані |
Сіль харчова |
Цукор-пісок |
Маргарин столовий |
|||
Хліб житній з обдирного борошна
|
12217,6 |
148,9 |
8205,23 |
– |
8,20 |
123,07 |
– |
– |
Батон студентський |
5964,19 |
136,7 |
– |
4362,97 |
43,63 |
65,44 |
87,26 |
96,33 |
Всього ,кг/добу |
18181,79 |
– |
8205,23 |
4362,97 |
51,83 |
188,51 |
87,26 |
196,33 |
Термін збереження, діб |
– |
– |
7 |
7 |
3 |
10 |
15 |
5 |
Запас сировини, кг |
– |
– |
57436,61 |
30540,79 |
155,49 |
1885,1 |
1308,9 |
981,65 |
1.6. Розрахунок пофазних рецептур тіста
Хліб житній з обдирного борошна виготовляють на густій заквасці з заваркою трифазним способом. Густа закваска містить 25-33% борошна і має вологість 48-50%.
Вихід тіста зі 100кг борошна та додаткової сировини:
Gт= ΣGі*(100-Wcp)/(100-Wm) Gт=101,6*(100-14,4)/(100-50)=173,94 кг
Витрати води для приготування тіста:
Gв=Gт-ΣGі=173,94-101,6=72,34кг
Витрати борошна у закваску: Gб.з.=30кг
Вологість закваски: Wз=50%
Витрати закваски на заміс тіста:
Gз=Gб.з.*(100-Wб)/(100-Wз)=30*(100-14,4)/(100-50)=51,36кг
Маса води в заквасці:
Gв.з.=Gз-Gб.з.=51,36-30=21,36кг
Витрата спілої закваски:
Gсп.з.=а*Gз/100=33,3*51,36/100=17,1кг
Для густих заквасок а=25-35%
Маса борошна в спілій заквасці:
Gб.сп.з.=Gсп.з.*(100-Wз)/(100-Wб)=17,1*(100-50)/(100-14,4)=10кг
Маса води в спілій заквасці:
Gв.сп.з.=Gсп.з-Gб.сп.з.=17,1-10=7,1кг
Маса борошна в живильній суміші:
Gб.ж.с.=Gб.з.-Gб.сп.з.=30-10=20кг
Маса води в живильній суміші:
Gв.ж.с.=Gв.з-Gв.сп.з.=21,36-7,1=14,26кг
Витрати борошна житнього для замісу тіста:
Gб.т.=Gб-(Gб.з+Gб.зав)=70-(30+10)=30кг
Витрати дріжджової суспензії для замісу тіста:
Gдр.сусп=Gдр*(1+а)=0,1*(1+3)=0,4кг
де а - витрати води в кг на 1кг пресованих дріжджів (а=2-3)
Витрати води для розведення пресованих дріжджів:
Gв.др.сусп=Gдр.сусп-Gдр=0,4-0,2=0,2кг
Витрати розчину солі для замісу тіста:
Gр.с.= Gс/0,26=1,5/0,26=5,8кг
Витрати води для приготування розчину солі:
Gв.р.с.=Gр.с.-Gс=5,8-1,5=4,3кг
Витрати води для замісу тіста:
Gв.т.=Gв-(Gв.з.+Gв.др.сусп+Gв.р.с.)
Gв.т.=72,34-(21,36+0,2+4,3)=46,48кг
Табл. 1.8 - Пофазна рецептура приготування хліба житнього з обдирного борошна на 100кг борошна
Сировина і напівфабрикати |
Виробнича закваска, кг |
Тісто, кг |
||||
Спіла закваска |
Живильна суміш |
Всього |
Всього |
Виробнича закваска |
Тісто |
|
Борошно житнє обд. |
10 |
20 |
- |
100 |
30 |
70 |
Вода |
7,1 |
14,26 |
- |
67,84 |
21,36 |
46,48 |
Спіла закваска |
- |
- |
17,1 |
- |
- |
- |
Живильна суміш |
- |
- |
34,26 |
- |
- |
- |
Виробнича закваска |
- |
- |
- |
- |
- |
51,36 |
Дріжджова суспензія |
- |
- |
- |
0,4 |
- |
0,4 |
Розчин солі |
- |
- |
- |
5,8 |
- |
5,8 |
Всього |
17,1 |
34,26 |
51,36 |
173,94 |
51,36 |
173,94 |
Батони студентські виготовляють на густій опарі. Густа опара містить 50% борошна та має вологість 45-47%.
Вихід тіста зі 100кг борошна та додаткової сировини:
Gт= ΣGі*(100-Wcp)/(100-Wm)
Gт =109,0*(100-14,7)/(100-44)=166,03кг
Витрати води для приготування тіста:
Gв=Gт-ΣGі=166,03-109,0=57,03кг
Витрати борошна в опару: Gб.о.=50кг
Вологість опари: Wо=46%
Витрати борошна на заміс тіста: Gб.т.=Gб-Gб.о=100-50=50кг
Маса опари:
Витрати дріжджової суспензії для замісу тіста:
Gдр.сусп=Gдр*(1+а)=1*(1+3)=4кг
Витрати води для розведення пресованих дріжджів:
Gв.др.сусп=Gдр.сусп-Gдр=4-1=3кг
Витрати розчину солі для замісу тіста:
Gр.с.= Gс/0,26=1,5/0,26=5,8кг
Витрати води для приготування розчину солі:
Gв.р.с.=Gр.с.-Gс=5,8-1,5=4,3кг
Витрати розчину цукру для замісу тіста:
Gр.ц.= Gц/0,5=2/0,5=4кг
Витрати води для приготування розчину цукру:
Gв.р.ц.=Gр.ц.-Gц=4-2=2кг
Витрати води в опару:
Gв.о.= Gо-(Gб.о+Gдр.сусп)=93,04-(50+4)=39,04кг
Витрати води для замісу тіста:
Gв.т.=Gв-(Gв.о.+Gв.др.сусп+Gв.р.с.+Gв.р.ц.)
Gв.т.==57,03-(39,04+3+4,3+2)=8,69кг
Табл. 1.9 - Пофазна рецептура приготування батонів студентських на 100кг борошна
Сировина і напівфабрикати |
Всього |
В опару |
В тісто |
Борошно пшеничне 1с |
100 |
50 |
50 |
Вода |
47,73 |
39,04 |
8,69 |
Дріжджова суспензія |
4 |
4 |
- |
Розчин солі |
5,8 |
- |
5,8 |
Розчин цукру |
4 |
- |
4 |
Маргарин |
4,5 |
- |
4,5 |
Опара |
- |
- |
93,04 |
Всього |
166,03 |
93,04 |
166,03 |
