Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
циклы_1_сем.doc
Скачиваний:
4
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1 Мб
Скачать
☆

Цикл 1 задач з фізики на розділ „Кінематика поступального і обертального рухів”

Задача 1.1.

Першу половину часу свого руху автомобіль рухався зі швидкістю Відповідь (В):

км/год, а другу половину часу – зі швидкістю км/год. = 60 км/год.

Яка середня швидкість руху автомобіля?

Задача 1.2.

Першу половину свого шляху автомобіль рухався зі швидкістю (В): =53,3 км/год км/год, а другу половину шляху– зі швидкістю км/год.

Яка середня швидкість руху автомобіля?

Задача 1.3.

На висоті м тіло, що вільно падає, мало швидкість (В): м/с.

м/с. Чому дорівнює швидкість тіла на висоті м?

Задача 1.4.

Вільно падаюче тіло в останню секунду руху проходить половину (В): м,

всього шляху. З якої висоти падало тіло і який час його падіння. с.

Задача 1.5.

Рух матеріальної точки описується рівнянням , де (В): 40 с; 80 м;

м/с, м/с . Визначити момент часу, в який швидкість -0,1 м/с .

точки дорівнює нулю. Знайти координату і прискорення в цей

момент.

Задача 1.6.

Залежність шляху , який пройшло тіло, від часу описується (В): с;

рівнянням , де м/с і м/с . м/с .

Через який час після початку руху тіло буде мати прискорення

м/с . Знайти середнє прискорення за цей проміжок часу.

Задача 1.7.

Тіло кинуто горизонтально зі швидкістю м/с. Знайти нормальне (В): м/с

і тангенціальне прискорення тіла через час с після початку руху. = 5,4м/с

Задача 1.8.

Тіло кинуто зі швидкістю м/с під кутом до горизонту. (В): м;

Не враховуючи опору повітря, знайти: 1) висоту підйому тіла; 2) м;

дальність польоту ; 3) час підйому і час спуску тіла. с.

Задача 1.9.

Тіло, що обертається, збільшило свою кутову швидкість з 2,0 до (В): с .

64,8 рад/с за час, протягом якого відбулося 100 повних обертів.

Знайти кутове прискорення тіла.

Задача 1.10.

Колесо радіуса м обертається так, що залежність кута повороту (В):

радіуса колеса від часу описується рівнянням , де рад/с;

рад, рад/с, рад/с . Для точок на ободі колеса знайти м/с;

через (с) після початку руху: а) кутову швидкість; б) лінійну с ;

швидкість; в) кутове прискорення; г) тангенціальне прискорення; м/с ;

д) нормальне прискорення. м/с .

Цикл 2 задач з фізики на розділ „Динаміка”

Задача 2.1.

На рівному столі лежить брусок масою =4 кг. До бруска Відповідь (В): = 1,4 м/ прив’язані два шнури, перекинуті через нерухомі блоки, що =11.2 Н, =16.8 Н

прикріплені до протилежних країв стола. До кінців шнурів

підвішені гирі, маси яких =1кг і = 2 кг. Знайти приско-

реня, з яким рухається брусок, і силу натягу кожного із

шнурів. Масою блоків і тертям знехтувати.

Задача 2.2.

Матеріальна точка масою =2 кг рухається під дією деякої (В): =-0.8 Н, =-8 Н

сили відповідно до рівняння , де =0 при = 1.67 с

=1 м/ , =-0.2 м/ . Знайти значення цієї сили в моме-

ти часу =2 с і =5 с. В який момент часу сила дорівнює

нулю.

Задача 2.3.

Тіло маси =2 кг падає вертикально з прискоренням = 5 м/ . (В) =9.6 Н.

Визначити силу опору при русі цього тіла.

Задача 2.4.

З вершини клина, довжина якого =2 м і висота =1 м, почи- (В): =3.63 м/ ,

нає сковзати невелике тіло. Коефіцієнт тертя між тілом і кли- =1.05 с,

ном =0.15. Визначити: 1) прискорення, з яким рухається =3.81 м/с

тіло; 2) час проходження тіла вздовж клина; 3) швидкість тіла

у основи клина.

Задача 2.5.

Кулька масою = 300 г ударяється об стіну і відскакує від неї. (В): Р= 3 Н*с

Визначити імпульс Р, який одерже стіна, якщо в останній мо-

мент перед ударом кулька мала швидкість =10 м/с і ця швид-

кість була направлена під кутом до поверхні стіни. Удар

вважати абсолютно пружним.

Задача 2.6.

До шнура підвішено гирю маси . Гирю відвели у бік так, що (В): 3 ;

шнур прийняв горизонтальне положення, і відпустили. Визначи-

ти силу натягу шнура в момент, коли шнур проходить положен-

ня рівноваги. Який кут з вертикальною лінією складає шнур в

момент, коли сила натягу шнура дорівнює силІ тяжіння гирі?

Задача 2.7.

Автомобіль з масою =5 т рухається зі швидкістю 10 м/с по (В): 39 кН

опуклому мосту. Визначити силу тиску автомобіля на міст у

його верхній частині, якщо радіус кривизни моста дорівнює 50 м.

Задача 2.8.

Знайти роботу піднімання вантажу по похилій площині довжи- (В): 1.35 кДж

7ри =2 м, якщо маса вантажу дорівнює 100 кг, кут нахилу

коефіцієнт тертя = 0.1 і вантаж рухається з прискоренням =1 м/ .

Задача 2.9.

Камінець рухається з найвищої точки купола, який має форму півсфери. (В): Яку дугу описує камінець перед тим, як він відірветься від поверхні купола? Тертям знехтувати.

Цикл 3 задач з фізики на розділи: „Обертальний рух. Деформація твердих тіл”

Задача 3.1.

Однорідний диск радіусом м і масою = 5 кг обертається Відповідь (В): навколо осі, яка проходить через його центр перпендикулярно до його = 4,0 Н

площини. Залежність кутової швидкості обертання диска від часу

дається рівнянням де рад/ . Визначити дотичну

силу, яка прикладена до ободу диска. Тертям знехтувати.

Задача 3.2.

Маховик, момент інерції якого 63,6 кг*м , обертається з кутовою (В): 100 Н*м

швидкістю 31,4 рад/с. Визначити момент сил гальмування , під

дією яких маховик зупиняється через час 20 с. Маховик вважати

однорідним диском.

Задача 3.3.

Дві гирі з масами 2 кг і 1 кг з’єднані ниткою, яка перекинута (В): 2,8 м/

через блок масою 1 кг. Визначити прискорення , з яким рухаються гирі 14,0 Н

і сили натягу і ниток, до яких підвішені гирі. Блок вважати однорідним 12,6 Н диском. Тертям знехтувати.

Задача 3.4.

Диск з масою 2 кг котиться без ковзання по горизонтальній площині зі (В) 24 Дж

швидкістю 4 м/с. Визначити кінетичну енергію диска.

Задача 3.5.

Куля діаметром 6 см і масою 0,25 кг котиться без ковзання по (В): 0,1 Дж

горизонтальній площині з частотою обертання 4 об/с. Визначити

кінетичну енергію кулі.

Задача 3.6.

Колесо, яке оберталось рівно сповільнено, зменшило за час 1 хв частоту (В):

обертання від 300 об/хв до 180 об/хв. Момент інерції колеса рад/с

2 кг*м . Визначити кутове прискорення колеса, момент сил Н*м

гальмування , роботу сил гальмування і число обертів , Дж

яке зробило колесо за час 1 хв. 240 об

Задача 3.7.

Махове колесо починає обертатися з кутовим прискоренням 0,5 рад/с і (В): =

через час с після початку руху набуває момент імпульсу 73,5 кг*м /с. = 490 Дж

Визначити кінетичну енергію колеса через час 20 с після початку руху.

Задача 3.8.

Горизонтальна платформа масою кг обертається навколо вертикальної (В): осі, яка проходить через центр платформи, з частотою 10 об/хв.Чоловік об/хв

масою = 60 кг стоїть при цьому на краю платформи. З якою частотою почне

обертатися платформа, якщо чоловік перейде від краю платформи до її центру?

Платформу вважати однорідним диском, а чоловіка – точковою масою.

Задача 3.9.

До вертикального дроту довжиною м і площею поперечного перерізу (В): = 208 Гпа

мм підвішений вантаж масою кг. В результаті цього довжина

дроту збільшилася на мм. Визначити модуль Юнга матеріалу дроту .