
- •Хід уроку
- •Перевірка розв’язання задачі
- •Підсумок перевірки домашнього завдання.
- •Iіі. Повідомлення теми і завдань уроку (1 хв).
- •Усні обчислення
- •Повторення одиниць виміру часу.
- •Перетворення одиниць виміру часу.
- •Розв’язування простих задач
- •За 1 год турист пройшов 4 км. За скільки хвилин він проходив 1 км?
- •Хлопчик пробіг 30 м за 6 с . Скільки метрів він пробігав за 1 с?
- •7) Розв’язування задачі на знаходження 4 пропорційного способом відношення .Завдання 295
- •VIII. Повідомлення домашнього завдання (1 хв)
Тема. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу
Мета. Систематизувати уявлення учнів про одиниці вимірювання часу;закріплювати уміння учнів перетворювати одні виміри часу в інші, вдосконалювати навички усних обчислень, розв’язуванні рівнянь, визначенні часу з годинником, розв’язувати текстові задачі.
Розвивати логічне мислення, пам'ять , увагу, кмітливість, інтерес до математики.
Виховувати дисциплінованість, колективізм, математичну культуру, любов до природи.
Обладнання: циферблат , ілюстрації .
Література: Богданович М.В. Математика: Підручник для 4 класу К.: Освіта,204 . –
Бакан Н.В., Шост Н.Б. Уроки математики . 4 клас: Посібник для вчителя. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2009. – 110 с.
Тип уроку: закріплення і систематизації знань.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку (1 хв)
- Добрий день, діти. Мене звати Вікторія Василівна . Сьогодні я проведу у вас урок математики.
ІІ. Перевірка домашнього завдання (13 хв)
Перевірка виконання завдання 288 (фронтально)
В дома ви виконала домашнє завдання . Вашим завданням було записати гривні в копійках. На дошці виконане завдання , вам потрібно знайти помилки .
3 грн. = 300 к.
25грн.=205 к.
10 грн. 5 к.=150к.
Хто бачить помилку? В якому записі? Чому?
Перевірка розв’язання задачі
На дошці ви бачите розв’язок задачі.
Задача 289
Розв’язання
1)360:4=90 ( г)
2)120:3=40(г)
3)90+40=120(г)
Чи правильно розв’язано задачу? Де помилка?
Що ми дізналися у І дії? (скільки грамів бензину витрачає автомобіль на 1км?)
Що ми дізналися у ІІ дії? (скільки грамів бензину витрачає мотоцикл на 1км?)
Що ми дізналися у ІІІ дії? (На скільки грамів бензину більше витрачає на відстань 1 км автомобіль, ніж мотоцикл?)
Яка відповідь задачі? (автомобіль витрачає на відстань 1 км 30 грамів бензину більше , ніж мотоцикл)
Підсумок перевірки домашнього завдання.
Аналізую підготовку учнів до уроку.
Iіі. Повідомлення теми і завдань уроку (1 хв).
Діти,на попередніх уроках ви вивчали одиниці вимірювання довжини,маси. А сьогодні на уроці ми з вами розглянемо одиниці вимірювання часу, перетворення одиниць вимірювання часу. Будьте уважні і активні.
ІV. Закріплення та систематизація знань учнів.
Усні обчислення
Урок ми розпочнемо з усних обчислень , на дошці записані вирази .
Прочитай перший вираз 900-350:10 . Яка відповідь? А в тебе? (865)
Прочитай другий вираз 120:3:2 . Яка відповідь? А в тебе? (20)
Прочитай третій вираз (10000-5000):100 . Яка відповідь? А в тебе? (50)
Прочитай четвертий вираз 360:6·5 . Яка відповідь? А в тебе? (300)
Прочитай п’ятий вираз 2000·3:1000 . Яка відповідь? А в тебе? (6)
Прочитай шостий вираз 730+200:10 . Яка відповідь? А в тебе? (750)
Повторення одиниць виміру часу.
Які одиниці часу ви знаєте?
Заповніть табличку:
1хв=60с
1год=60хв
1доба= 24год
1рік=12міс.
1ст.=100р.
Скільки секунд в хвилині?
Скільки хвилин в годині
Скільки годин в добі?
Скільки місяців в році?
Скільки років в столітті?
Слова година, хвилина , секунда біля чисел пишуться скорочено, без крапок (наприклад: 9 год 25 хв 30 с).
Перетворення одиниць виміру часу.
Розв’язування завдання 291
Запиши у секундах : 2хв; 3 хв 12 с;(120с,192 с)
У хвилинах : 4 год; 300 с;(240 хв, 5 хв)
У годинах : 3 доби; 180 хв.( 72 год, 3 год).
Що потрібно зробити?
Розгортаємо зошити , записуємо число, класна робота, завдання 291.
На дошці пише один учень , а всі інші в зошитах.
Запишіть хвилини в секундах.
Скільки секунд у 2 хв ? Чому?( Тому що в 1хв – 60с, 60·2=120с)
Скільки секунд у 3 хв 12 с ? Чому?( Тому що в 1хв – 60с, 60·3=180с та ще 12 с 180+12=192 с)
Запишіть у хвилинах
Скільки хвилин у 4год ? Чому?( Тому що в 1год – 60хв, 60·4=240хв)
Скільки хвилин у 300с ? Чому?( Тому що в 1хв – 60с, 300:60=5хв)
Запишіть у годинах
Скільки годин у 3 добах ? Чому?( Тому що в 1доб – 24хв, 3доби це 24·3=72год)
Скільки годин у 180 хв ? Чому?( Тому що в 1год – 60хв, 180:60=3год)
Кожен вираз записує на дошці інший учень . Пояснює своє міркування .