- •Билет 1
- •13. Експортом або імпортом капіталу є нижче приведені операції з точки зору української економіки:
- •Задача 2
- •Розв’язок:
- •Задача3
- •Билет 2
- •Задача 2
- •Розв’язок:
- •3. «Задание банка состоит в надежном обеспечении клиентов суммами, которые они внесли на свой счет, по первому требованию, поэтому банк должен держать в резерве 80 – 90% суммы депозитов».
- •Задача3
- •5Задача , графік для дураков Билет 3
- •Билет №5
- •Билет №6.
- •Билет 7
- •Билет №9
- •1. Розв’язання
- •2. Розв’язання
- •3. Розв’язання:
- •4. Розв’язання:
- •5. Розв’язання
- •Розв’язок:
- •Розв’язання
- •Билет 11.
- •Розв’язок:
- •Розв’язання
- •Розв’язання:
- •Розв’язання
- •Розв’язання:
- •Билет 12.
- •Розв’язання:
- •Розв’язання:
- •Розв’язання
- •Розв’язання:
- •Билет 13.
- •Решение
- •Розв’язання:
- •Розв’язання:
- •Розв’язання:
- •Розв’язання:
- •Міністерство освіти і науки україни харківський національний економічний університет Навчальна дисципліна: «Макроекономіка»
- •Міністерство освіти і науки україни харківський національний економічний університет Навчальна дисципліна: «Макроекономіка»
- •Міністерство освіти і науки україни харківський національний економічний університет Навчальна дисципліна: «Макроекономіка»
- •Билет 24
- •Решение
- •Билет 26
- •Билет №28
- •Розв’язок:
- •4.Розв’язання:
- •5.Розв’язання:
- •2 Задача
- •Розв’язок:
- •Розв’язок:
- •Внешнеэкономическая деятельность Задача
- •5. Задача
Задача3
Припустимо, національне виробництво включає два товари: X, У. X - споживчий товар, У - інвестиційний товар. Цього року було вироблене 200 од. товару X за ціною 2 дол. за одиницю й 10 одиниць товару У за ціною 4 діл. За од. До кінця поточного року 6 використовуваних одиниць інвестиційного товару повинні бути замінені новими.
Розрахуйте: ВВП; ЧВП; Обсяг споживання й обсяг валових інвестицій; Обсяг чистих інвестицій.
ВВП = 200x2+ 10x4 =440 долл.;
ЧВП = ВВП-аморт.=440-6*4 = 440-24 =416; С =200x2= 400 долл, І вал =10*4= 40 долл; І чист= І вал - аморт. = 40 - 24 =16 долл
ПРИМЕР
Задача
Между страной А и В совершались внешнеэкономические операции в млн.грн
Экспорт товаров из А в В 500
Денежные переводы из В в А 200
Импорт товаров в А из В 460
Покупка резедентами в страну А из В ценных бумаг 220
Продажа цен бумаг А резедентами В 140
Импорт в страну А –160
Составьте платежный баланс А
Доход = 500+200+140=840
Расход= 460+220+160=840
Задача5
У базовому році вартість споживчого кошика в Україні становила 1500грн, а в США - 355 дол. В аналізованому році темпи інфляції в Україні становили 28%, а в США-4,2 %. Визначте, чому дорівнює курс гривні в формі прямого котирування згідно з паритетом купівельної спроможності.
Розв’язок:
Вартість споживчого кошика в Україні в аналізованому році дорівнює 1500 * 1,28 = 1920 грн.
Вартість відповідного споживчого кошика в США в аналізованому році становила 355 * 1,042 = 370 дол
Валютний курс гривні в формі прямого котирування згідно з паритетом купівельної спроможності дорівнює 1920: 370 = 5,19 грн за 1дол.
Відповідь: 5,19 грн за 1 дол.
Билет 2
. Слово «автономний» можна перевести як «самостійний», «незалежний». Що означає вираження «автономні інвестиції»? Від чого незалежні такого роду інвестиції? Який вид має графік автономних інвестицій?
Автономные инвестиции – это инвестиции, которые не связаны с ростом совокупного спроса, а осуществляются предпринимателями с целью улучшить свое положение на рынке.
Кейнсианский подход: введение автономных инвестиций связывается с предельной эффективностью капитала.
Неокейнсианский подход: связывает введение автономных инвестиций с доведением объемов капитала до оптимальных размеров.
Автономные инвестиции не зависят от уровня дохода. Поэтому на графике инвестиции всегда имеют вид прямой линии, параллельной оси абсцисс.
Задача 2
За наведеними даними (млрд. євро) розрахуйте рівноважний ВВП за витратами для деякої країни у поточному році:
С = 300 + 0,7 (YT+TR);
I = 250 + 0,15Y; G=500;
Х = 150; М = 125;
Т = 270; TR= 60;
де TR- трансферти, Т- податки, Х – експорт, М- імпорт
У наступному році планується збільшити державні закупки до 700 млрдю євро, трансферти – до 75 млрд. євро, імпорт – до 175 млрд. євро.
Визначте, до яких наслідків приведуть ці заходи держави. Як зміниться величина ВВП і рівень цін в умовах пожвавлення економіки?
Розв’язок:
Обсяг ВВП за витратами визначається з основної макроек. тотожності:
ВВП= Y= C+I+G+XN
А) ВВП для поточного року:
Y= 300+0,7(Y270+60)+250+0,15Y+500+(150-125) =
300+0,7Y-189+42+250+0,15Y+500+250+15Y=300-189+42+250+500+25=928;
Y=928/0,15=6187
Б) ВВП у наступному році:
Y= 300+0,7(Y350+75)+250+0,15Y+700+(150-175) =
300+0,7Y-245+52,5+250+0,15Y+700+25.
0,15Y= 300-245+52,5+250+700-25=1032,5;
Y=1032,5/0,15=6883,3
Номінальний обсяг ВВП у наступному році збільшився на
6883,3- 6187=696,3 млрд. євро. В умовах пожвавлення ек. країни це призведе до зростання рівня цін.
Відповідь:6187 та 6883,3 млрд. євро.
Задача 3
Фірма „Лісоруб" уклала контракт з однією із фірм Німеччини на 100000євро. Курс гривні до євро - 7,4грн/євро. Якщо курс гривні знизиться до 7,6грн/дол., то що матиме фірма „Лісоруб" - валютну економію чи збиток?
Розв’язок:
За курсу 7,4 потрібно 740 000 грн (7,4 * 100 000).
За курсу 2,6 потрібно 760 000 грн (7,6 * 100 000)
Для виконання умов контракту буде потрібно додатково
260 000 - 240 000 и 20 000 грн.
Відповідь: - 20000 грн.
Задача 4
Задача
Между страной А и В совершались внешнеэкономические операции в млн.грн
Экспорт товаров из А в В 500
Денежные переводы из В в А 200
Импорт товаров в А из В 460
Покупка резедентами в страну А из В ценных бумаг 220
Продажа цен бумаг А резедентами В 140
Импорт в страну А –160
Составьте платежный баланс А
Доход = 500+200+140=840
Расход= 460+220+160=840
