Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Bilety_makro_2013.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
247.93 Кб
Скачать

5.Розв’язання:

ВВП за витратами = 30 + 7 + 15 +4 = 56 млн. Євро.Амортизаційні витрати включають при розрахунку ВВП за доходом.

2 Задача

За наведеними даними (млрд. євро) розрахуйте рівноважний ВВП за витратами для деякої країни у поточному році:

С = 300 + 0,7 (Y­T+TR);

I = 250 + 0,15Y; G=500;

Х = 150; М = 125;

Т = 270; TR= 60;

де TR- трансферти, Т- податки, Х – експорт, М- імпорт

У наступному році планується збільшити державні закупки до 700 млрдю євро, трансферти – до 75 млрд. євро, імпорт – до 175 млрд. євро.

Визначте, до яких наслідків приведуть ці заходи держави. Як зміниться величина ВВП і рівень цін в умовах пожвавлення економіки?

Розв’язок:

Обсяг ВВП за витратами визначається з основної макроек. тотожності:

ВВП= Y= C+I+G+XN

А) ВВП для поточного року:

Y= 300+0,7(Y­270+60)+250+0,15Y+500+(150-125) =

300+0,7Y-189+42+250+0,15Y+500+250+15Y=300-189+42+250+500+25=928;

Y=928/0,15=6187

Б) ВВП у наступному році:

Y= 300+0,7(Y­350+75)+250+0,15Y+700+(150-175) =

300+0,7Y-245+52,5+250+0,15Y+700+25.

0,15Y= 300-245+52,5+250+700-25=1032,5;

Y=1032,5/0,15=6883,3

Номінальний обсяг ВВП у наступному році збільшився на

6883,3- 6187=696,3 млрд. євро. В умовах пожвавлення ек. країни це призведе до зростання рівня цін.

Відповідь:6187 та 6883,3 млрд. євро.

3. Фірма „Лісоруб" уклала контракт з однією із фірм Німеччини на 100000євро. Курс гривні до євро - 7,4грн/євро. Якщо курс гривні знизиться до 7,6грн/дол., то що матиме фірма „Лісоруб" - валютну економію чи збиток?

Розв’язок:

За курсу 7,4 потрібно 740 000 грн (7,4 * 100 000).

За курсу 2,6 потрібно 760 000 грн (7,6 * 100 000)

Для виконання умов контракту буде потрібно додатково

260 000 - 240 000 и 20 000 грн.

Відповідь: - 20000 грн.

4.

Внешнеэкономическая деятельность Задача

Между страной А и В совершались внешнеэкономические операции в млн.грн

Экспорт товаров из А в В 500

Денежные переводы из В в А 200

Импорт товаров в А из В 460

Покупка резедентами в страну А из В ценных бумаг 220

Продажа цен бумаг А резедентами В 140

Импорт в страну А – 160

Составьте платежный баланс А

Доход = 500+200+220=920

Расход= 460+220+160=840

5. Задача

У базовому році вартість споживчого кошика в Україні становила 1500 грн., а в США - 355 дол. В аналізованому році темпи інфляції в Україні становили 28%, а в США - 4,2%, Визначте, чому дорівнює курс гривні в формі прямою котирування згідно з паритетом купівельної спроможності.

Рішення:

1)Вартість споживчого кошика України в аналізованому році дорівнює:

1500*1,28=1920 грн.

2) Вартість споживчого кошика США в аналізованому році:

355*1,042=370 дол.

3) Валютний курс буде дорівнювати:

(1920/370)=5,19 грн. за 1 долар

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]