Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
plany.docx
Скачиваний:
6
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
55.2 Кб
Скачать
  1. Вивчення нового матеріалу (35 хв.)

У Паскалі підпрограма є частиною основної програми, її опис дається між розділом var головної програми та її програмним блоком (першим begin).

Підпрограма — це спеціально оформлений алгоритм, який можна використовувати багато разів при розв'язуванні задач.

Головна програма складається з трьох основних частин: 1) введення даних — масиву У; 2) виклику процедури Stat з фактичними параметрами — масивом У і отримуваними результатами, які надходять відповідно до ділянок А ( середнє значення), В (найменше) і С (найбільше);

3) друкування результатів роботи програми.

  1. Підведення підсумків уроку (1 хв.)

Повідомлення домашнього завдання. Загальна подяка учням за роботу. Оголошення про закінчення уроку.

План конспект уроку на тему: Поняття моделі даних. Бази даних.

Мета уроку:

Навчальна:

  • ознайомити учнів з поняттям моделі даних, бази даних;

  • навчити створювати найпростіші бази даних;

Розвиваюча:

  • розвивати розумову активність та цілеспрямованість учнів;

  • розвивати логічне мислення, пам'ять;

Виховна:

  • виховувати самостійність учнів;

  • формувати інтерес до вивчення предмету, повагу до вчителів і друзів;

  • виховувати вміння об'єктивно оцінювати свою роботу;

Профорієнтаційна:

  • формувати інтерес до професії програміста

Обладнання: комп'ютери класу об'єднані в локальну комп'ютерну мережу мережу.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Структура уроку:

  1. Організаційна частина (2 хв.)

Привітання, підготовка класу до занять, перевірка присутніх.

  1. Актуалізація опорних знань та мотивація навчально-трудової діяльності учнів (3 хв.)

Запитання з минулої теми для актуалізації знань. (Наприклад: Для чого потрібні бази даних?)

  1. Мотивація навчальної діяльності (3 хв.)

Людина в процесі інформаційної діяльності збирає й накопичує відомості про навколишній світ. До появи обчислювальної техніки вся інформація зберігалася звичайно в письмовому або друкованому виді.

  1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку (1 хв.)

Запишіть у зошит число та тему сьогоднішнього уроку: «Поняття моделі даних. Бази даних». На уроці ми ознайомимось із призначенням бази даних та роботи з ними.

  1. Вивчення нового матеріалу (33 хв.)

Бази даних (БД) – це систематизоване сховище інформації певної предметної області.

Система управління (керування) базами даних (СУБД) – це програма, призначена для організації зберігання, обробки й пошуку інформації в БД.

В залежності від типу даних розрізняють ТРИ типи баз даних:

  1. мережні

  2. реляційні

  3. ієрархічні

Основні можливості СУБД:

  • Поповнення, розширення та відновлення БД;

  • Висока надійність зберігання інформації;

  • Засоби захисту інформації в СУБД;

  • Виведення повної й достовірної інформації на запити користувача.

  1. Підведення підсумків уроку (3 хв.)

Повідомлення домашнього завдання. Загальна подяка учням за роботу. Оголошення про закінчення уроку.

План конспект уроку на тему: Призначення форм.

Мета уроку:

Навчальна:

  • ознайомити учнів з призначенням форм у базі даних;

  • навчити створювати найпростіші об'єкти форми;

Розвиваюча:

  • розвивати розумову активність та цілеспрямованість учнів;

  • розвивати логічне мислення, пам'ять;

Виховна:

  • виховувати самостійність учнів;

  • формувати інтерес до вивчення предмету, повагу до вчителів і друзів;

  • виховувати вміння об'єктивно оцінювати свою роботу;

Профорієнтаційна:

  • формувати інтерес до професії програміста.

Обладнання: комп'ютери класу об'єднані в локальну комп'ютерну мережу мережу.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Структура уроку:

  1. Організаційна частина (2 хв.)

Привітання, підготовка класу до занять, перевірка присутніх.

  1. Актуалізація опорних знань та мотивація навчально-трудової діяльності учнів (3 хв.)

Запитання з минулої теми. (Наприклад: У чому полягає операція впорядкування даних?)

  1. Мотивація навчальної діяльності (3 хв.)

Досвід практичної діяльності дозволив людині виробити спосіб розв'язування складних математичних задач за допомогою програм. Цей спосіб полягає в тому, що складний процес розв'язування задачі поділяється на декілька етапів, кожному з яких відповідає дія, виконання якої не становить труднощів.

  1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку (1 хв.)

Запишіть у зошит число та тему сьогоднішнього уроку: «Призначення форм». На уроці ми ознайомимось із призначенням форм та їх створенням.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]