
- •Практична робота (25 хв.)
- •Підведення підсумків уроку (1 хв.)
- •План конспект уроку на тему: Базові поняття програмування.
- •Підведення підсумків уроку (1 хв.)
- •План конспект уроку на тему: Підпрограми.
- •Вивчення нового матеріалу (35 хв.)
- •Підведення підсумків уроку (1 хв.)
- •План конспект уроку на тему: Поняття моделі даних. Бази даних.
- •Вивчення нового матеріалу (33 хв.)
- •Підведення підсумків уроку (3 хв.)
- •План конспект уроку на тему: Призначення форм.
- •Вивчення нового матеріалу (33 хв.)
- •Підведення підсумків уроку (1 хв.)
- •План конспект уроку на тему: Основи створення комп'ютерних публікацій.
- •Організаційна частина (2 хв.)
- •Актуалізація опорних знань та мотивація навчально-трудової діяльності учнів (3 хв.)
- •Повідомлення теми, мети і завдань уроку (1 хв.)
- •Вивчення нового матеріалу (11 хв.)
- •Практична робота (25 хв.)
- •Підведення підсумків уроку (3 хв.)
- •План конспект уроку на тему: Опрацювання мультимедійних даних.
- •Організаційна частина (2 хв.)
- •Актуалізація опорних знань та мотивація навчально-трудової діяльності учнів (2 хв.)
- •Повідомлення теми, мети і завдань уроку (1 хв.)
- •Вивчення нового матеріалу (37 хв.)
- •Підведення підсумків уроку (3 хв.)
ПЛАНИ КОНСПЕКТИ
(11 класи, академічного рівня)
Тема уроку:
Програмні засоби навчання математики.
Мета уроку:
Навчальна:
навчити будувати графіки функцій однієї змінної;
ознайомити учнів з призначенням математичних процесорів;
Розвиваюча:
розвивати логічне мислення, пам'ять;
розвивати розумову активність та цілеспрямованість учнів;
Виховна:
виховувати самостійність учнів;
формувати інтерес до вивчення предмету, повагу до вчителів і друзів;
виховувати вміння об'єктивно оцінювати свою роботу;
Профорієнтаційна:
формувати інтерес до професії, що пов'язана з роботою математичних процесорів.
Обладнання: комп'ютери класу об'єднані в локальну комп'ютерну мережу.
Тип уроку: комбінований.
Структура уроку:
Організаційна частина (2 хв.)
Привітання, підготовка класу до занять, перевірка присутніх.
Актуалізація опорних знань та мотивація навчально-трудової діяльності учнів (3 хв.)
Запитання з минулої теми для актуалізації знань.
Мотивація навчальної діяльності (3 хв.)
Розповідь: Досвід практичної діяльності дозволив людині виробити спосіб розв'язування складних математичних задач за допомогою програм
Повідомлення теми, мети і завдань уроку (1 хв.)
Програмні засоби навчання математики» (записані на дошці). На уроці ми ознайомимось із призначенням математичних процесорів та автоматизацією математичних обчислень.
Вивчення нового матеріалу (10 хв.)
Викладення нового матеріалу по темі, демонстрація презентації, запитання для перевірки уважності учнів.
Основні можливості математичних процесорів:
Обчислення значень числових виразів
Побудова графіків функцій, заданих різними способами
Побудова таблиці значень функції на основі побудованого графіка
Знаходження координат точок перетину графіків двох функцій на заданому проміжку
Знаходження нулів та екстремумів функції на заданому проміжку
Наближене знаходження розв’язків рівнянь та їхніх систем
Графічне розв’язування нерівностей та їхніх систем
Обчислення площ та об’ємів геометричних фігур
Практична робота (25 хв.)
«Автоматизація математичних обчислень»
Побудова математичних виразів;
Розв’язування деяких математичних вправ;
Поступово, по мірі виконання, вчитель перевіряє всі роботи та оцінює їх. Коли роботу закінчили всі учні, вчитель підводить підсумки, колективно обговорює отримані результати та оголошує про закінчення практичної роботи.
Учні закінчують роботу та підносять вчителеві на перевірку.
Підведення підсумків уроку (1 хв.)
Виставлення оцінок за практичну роботу: вчитель виставляє оцінки за роботу учнів в журнал, відмічає найкращі вироби та зауважує на типових помилках.
Повідомлення домашнього завдання.
Загальна подяка учням за роботу.
Оголошення про закінчення уроку.
План конспект уроку на тему: Базові поняття програмування.
Мета уроку:
Навчальна:
навчити учнів практичних навичок створення базових структур найпростіших алгоритмів;
ознайомити учнів з поняттям алгоритму та їх властивостями;
Розвиваюча:
розвивати логічне мислення, пам'ять;
розвивати розумову активність та цілеспрямованість учнів;
Виховна:
виховувати самостійність учнів;
формувати інтерес до вивчення предмету, повагу до вчителів і друзів;
виховувати вміння об'єктивно оцінювати свою роботу;
Профорієнтаційна:
формувати інтерес до професії програміста.
Обладнання: комп'ютери класу об'єднані в локальну комп'ютерну мережу мережу.
Тип уроку: комбінований.
Структура уроку:
Організаційна частина (2 хв.)
Привітання, підготовка класу до занять, перевірка присутніх.
Актуалізація опорних знань та мотивація навчально-трудової діяльності учнів (3 хв.)
Запитання з минулої теми для актуалізації знань. (Наприклад: Чому потрібно записувати алгоритми?)
Мотивація навчальної діяльності (3 хв.)
Досвід практичної діяльності дозволив людині виробити спосіб розв'язування складних задач за допомогою алгоритмів.
Повідомлення теми, мети і завдань уроку (1 хв.)
«Базові поняття програмування» На уроці ми ознайомимось із призначенням алгоритмів. Ознайомитись з правилами описання алгоритмів. Ввести поняття команд розгалуження та повторення.
Вивчення нового матеріалу (10 хв.)
Алгоритм – це скінчена послідовність вказівок (команд), формальне виконання яких дозволяє за обмежений час отримати розв'язок задачі.
Способи опису алгоритму:
формульний
словесний
графічний
табличний
алгоритмічний
Практична робота (25 хв.)
Задача. За який час тіло, яке вільно падає без початкової швидкості , проходить п-ий сантиметр свого шляху. Для початку ми розробимо математичну модель.
Підведення підсумків уроку (1 хв.)
Виставлення оцінок за практичну роботу: вчитель виставляє оцінки за роботу учнів в журнал, відмічає найкращі вироби та зауважує на типових помилках. Повідомлення домашнього завдання. Загальна подяка учням за роботу. Оголошення про закінчення уроку.
План конспект уроку на тему: Підпрограми.
Мета уроку:
Навчальна:
ознайомити учнів з поняттям підпрограми та її аргументів;
навчити створювати підпрограми;
Розвиваюча:
розвивати розумову активність та цілеспрямованість учнів;
розвивати логічне мислення, пам'ять;
Виховна:
виховувати самостійність учнів;
формувати інтерес до вивчення предмету, повагу до вчителів і друзів;
виховувати вміння об'єктивно оцінювати свою роботу;
Профорієнтаційна:
формувати інтерес до професії програміста.
Обладнання: комп'ютери класу об'єднані в локальну комп'ютерну мережу мережу.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Структура уроку:
Організаційна частина (2 хв.)
Привітання, підготовка класу до занять, перевірка присутніх.
Актуалізація опорних знань та мотивація навчально-трудової діяльності учнів (3 хв.)
Запитання з минулої теми для актуалізації знань. (Наприклад: З чого складається програма на мові Паскаль?)
Мотивація навчальної діяльності (3 хв.)
Давайте поговоримо про проблеми, які виникають під час роботи в середовищі програмування. При розробці програми іноді з'являються повторювані групи дій або виникає необхідність поділити програму на функціональні модулі, зробити її структуру ієрархічною.
Повідомлення теми, мети і завдань уроку (1 хв.)
«Підпрограми» На уроці ми ознайомимось із особливостями створення підпрограм та роботи з ними.