
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 2
- •Недостача 2 людини Задача 3
Задача 8.
Балансова вартість виробничих основних фондів акціонерного товариства на початок розрахункового року становила 70 000 тис.грн. Протягом травня й вересня 1998 р. будуть введені в дію нові основні фонди вартістю відповідно 750 та 1650 тис.грн. Окрім того за раніше укладеною угодою із зарубіжною фірмою буде придбана у жовтні того ж самого року нова технологічна лінія вартістю 2 200 тис.дол. Витрати на її транспортування та монтаж становитимуть 10% вартості імпортної техніки. У жовтні цього самого року мають бути виведені з експлуатації через повне фізичне спрацювання основні фонди на загальну суму 2 500 тис.грн. Економічне спрацювання виробничих фондів на кінець розрахункового року становить 40%. Курс одного долару дорівнює 5,6 гривні.
Обчислити:
середньорічну вартість основних виробничих фондів підприємства у розрахунковому році;
первісну і залишкову вартість основних фондів підприємства в наступному за розрахунковим роком.
В.О.Ф.=70000тис.грн.
ОФвед=750тис.грн.
ОФивед=1650тис.грн.
ОФввед=2200тис.грн.
Витрати=10%
ОФввед=2500тис.грн.
А=40%
1$=5,6грн.
СВоф-? ПВ-? ЗВ-?
-----------------------------------------------------
СВоф=70000+7508/12+1650*4/12+2200*5,6*3/12-2500*3/12=73505тис.грн.
ПВ=70000+750+1650+2200*5,6+1232-2500=83452тис.грн.
ЗВ=83452-0,4*83452=50071тис.грн.
Задача 9.
Меблевий комбінат придбав нову технологічну лінію для виготовлення однотипних дерев”яних заготовок (деталей) вартістю 362 тис.грн. Витрати на транспортування і монтаж технологічної лінії становили 10 тис.грн. Прогнозований нормативний термін експлуатації технологічної лінії – 5 років, а ліквідаційна її вартість – 12 тис.грн.
Визначити норму амортизаційних відрахувань за умови застосування рівномірного, кумулятивного та подвійно-залишкового методу нарахування амортизації засобів праці; з”ясувати, який з названих методів амортизації економічно вигідніший для меблевого комбінату.
Р=362тис.грн.
Витрати=10тис.грн.
Ан=5років
Лв=12тис.грн.
Н ав.рівн.-?
Н ав.прим.-?
Н ав.подв.-?
-----------------------------------------------------
Нав=((372-12)/(5*372))*100=360,84тис.грн.
СумаАВбр=5*372*1,194=360,8тис.грн.
Н ‘ав=19,4*2=38,8%
АВ1р=372*0,388=144,34тис.грн.
АВ2р=(372-144,34)*0,388=88,3тис.грн.
АВ3р=(372-144,34-88,3)*0,388=54тис.грн.
АВ4р=(372-144,34-88,3-54-33,1)*0,388=33,1тис.грн.
АВ5р=(372-144,34-88,3-54-33,1)*0,388=20,3тис.грн.
Сума АВ1-5р=144,34+88,3+54+33,1+20,3=340,04тис.грн.
Н ав1-5р=15;30;20;15;10%
АВ1=372*0,15=55,8тис.грн.
АВ2=372*0,3=111тис.грн.
АВ3=372*0,2=74,4тис.грн.
АВ4=372*0,15=55,8тис.грн.
АВ5=372*0,1=37,2тис.грн.
Задача 10.
Вартість основних фондів, що належать до третьої групи і придбанні після набуття чинності відповідного законодавчого акта України, становить 6 млн.грн. Визначити щорічні суми амортизаційних відрахувань та зробити висновок щодо доцільності застосування прискореної амортизації.
В.О.Ф.=6000тис.грн.
Н ав1-7р=15;30;20;15;10;5;5%
АВ1=6000*0,15=900тис.грн.
АВ2=6000*0,3=1800тис.грн.
АВ3=6000*0,2=1200тис.грн.
АВ4=6000*0,15=900тис.грн.
АВ5=6000*0,1=600тис.грн.
АВ6=6000*0,05=300тис.грн.
АВ7=6000*0,05=300тис.грн.