
- •Задача 2 (Персонал)
- •Задача 3 (Персонал)
- •Задача 4 (Персонал)
- •Задача 5 (Персонал)
- •Задача 6 (Основ. Фонди)
- •Задача 7 (Основні Фонди)
- •Задача 8. (Основні фонди)
- •Задача 11. (Основні фонди)
- •Задача 12. (Основні фонди)
- •Задача 13. (Основні фонди)
- •Задача 14. (Нематеріальні активи)
- •Задача 15. (Нематеріальні активи)
- •Задача 16. (Виробництво, якість і конкурентоспроможність)
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •39 Визначення достатності або недостатності працівників
- •40. Визначення заробітної плати робітника
- •41. Оцінка ділових якостей.
Задача 18.
Невелика група підприємців має намір створити товариство з обмеженою відповідальністю, яке буде виробляти і реалізовувати лічильники виробничого призначення “Магрус”. Для цього потрібно знайти та орендувати придатне для виробничо-господарської діяльності приміщення; закупити офісні меблі і господарський інвентар загальною вартістю 30 тис.грн.; придбати виробниче устаткування на суму 70 тис.грн.
В розрахунку на одиницю продукції матеріальні витрати становитимуть 52 гривень, інші змінні витрати - 38 гривні, невиробничі витрати - 10 гривень . Усі витрати на виробництво здійснюються рівномірно впродовж виробничого циклу. Придбання сировини, виготовлення і реалізація виробів відбувається щоденно партіями по 20 штук. Ціна реалізації одиниці продукції -145 гривень.
Матеріальні ресурси знаходитимуться у виробничих запасах протягом 20 днів, а незавершеному виробництві -10 днів. Запас готової продукції на складі підприємства створюватиметься приблизно на 4 доби. Між відвантаженням продукції та сплатою рахунків покупцями проходить 10 днів.
Витр.матер=30тис.
Вустат.=70тис.
МВ=52грн.
Взмін=38грн.
CВпрод=52+38-10=80грн.
Осн.капіт(потр)=30+70=100тис.грн.
kн.витр=(52+0,5*38)/80=0,89
Нок вз=20*52*20=20800грн.
Нок вир.циклу=20*0,89*80*10=14240грн.
Нок гот.прод.=20*80*4=6400грн.
Дебіт.заборг.=20*145/(2*10)*360=52200тис.грн.
Оборотн.капіт=20800+14240+6400+52200=93640 тис.грн.
Задача 19.
Необхідно розрахувати загальну потребу підприємців в основному та оборотному капіталі для започаткування бізнесової діяльності. Визначити норматив оборотних коштів у виробничих запасах основних матеріалів і напівфабрикатів кількох видів, якщо відомо, що згідно з планом 4-го кварталу має бути випущено виробів Х – 200 шт., Y – 50 шт. вихідні дані для розрахунку наведені у таблиці:
Показники |
Шифр окремих видів матеріалів |
||||
А |
В |
С |
D |
||
Норма витрати На виріб Х, кг На виріб Y, кг |
100 200 |
200 150 |
10 30 |
10 50 |
|
Ціна договірна, грн./т. |
80 |
50 |
180 |
1000 |
|
Інтервал між поставками, діб |
20 |
30 |
60 |
90 |
|
Транспортний запас, діб |
5 |
- |
5 |
10 |
Виріб Х Н(А)=200/90*0,1*80*(1/2*20+5)=267грн.
Н(В)=200/90*0,2*50*(1/2*30)=333грн.
Н(С)=200/90*0,01*180*(1/2*60+5)=140грн.
Н(D)=200/90*0,01*1000*(1/2*90+10)=1222грн.
Виріб Y Н(А)=50/90*0,2*80*(1/2*20+5)=133,3грн.
Н(B)=50/90*0,15*50*(1/2*30)=62,5грн.
Н(C)=50/90*0,3*180*(1/2*60+5)=105грн.
Н(D)=50/90*0,05*1000*(1/2*90+10)=1528грн.
Потр.в об.кап.=267+333+140+1222+133,3+62,5+105+1528=3790,8грн.
Задача 20.
Протягом звітного року акціонерне товариство “КІП” виготовило і реалізувало товарної продукції на суму 5000 тис.грн., середньорічний залишок обігових коштів склав 500тис.грн.. У наступному розрахунковому році обсяг реалізованої продукції має бути збільшений на 10 %. Крім того, розроблені організаційно-економічні заходи щодо підвищення ефективності виробництва, які дозволять скоротити оборотність оборотних коштів приблизно на 10днів.
На основі наведених даних розрахувати:
показники оборотності оборотних коштів АТ “КІП” у звітному та розрахунковому році;
необхідний обсяг оборотних коштів у розрахунковому році;
можливий обсяг вивільнення оборотних коштів внаслідок здійснення організаційно-економічних заходів.
Vзвітн.р.прод.=5000тис.
Залиш.звітн.р.о.к.=500тис.
▲Vрозр.р.прод=+10%
▲T0 розр.р.=10дн
Показн.обор.у звітн.р. та розр.р.-?
Можл.обсяг вивільн. о.к.-?
Необх. обсяг о.к. в розр.р. -?
Кобор.звітн.р.о.к.=5000/500=10обор.
Кзвітн.р.=1/10=0,01
T0звітн.р.=360/10=36дн.
T0розр.р.=36-10=26дн.
Кобор.розр.р.о.к.=360/ T0розр.р.=360/26=13,8об.
Залиш.звітн.р.о.к.= Vрозр.р.прод/Кобор.розр.р.о.к.=5000*1,1/13,8=399тис.
Вивільн.=500-399=101тис.
Крозр.р.=1/13,8=0,07