
- •Задача 2 (Персонал)
- •Задача 3 (Персонал)
- •Задача 4 (Персонал)
- •Задача 5 (Персонал)
- •Задача 6 (Основ. Фонди)
- •Задача 7 (Основні Фонди)
- •Задача 8. (Основні фонди)
- •Задача 11. (Основні фонди)
- •Задача 12. (Основні фонди)
- •Задача 13. (Основні фонди)
- •Задача 14. (Нематеріальні активи)
- •Задача 15. (Нематеріальні активи)
- •Задача 16. (Виробництво, якість і конкурентоспроможність)
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •39 Визначення достатності або недостатності працівників
- •40. Визначення заробітної плати робітника
- •41. Оцінка ділових якостей.
Задача 36.
Виробниче підприємство досягнуло наступних показників своєї господарської діяльності:
Обсяг реалізованої продукції - 250 тонн.
Продажна ціна однієї тони - 1 800 грн.
Рівень рентабельності продукції - 25%
Рентабельність основного капіталу - 30%
Рентабельність оборотного капіталу - 15%
У розрахунковому році передбачається:
Збільшити обсяг реалізованої продукції і середньорічну вартість основних фондів відповідно на 12% та 5%
Зменшити валові витрати на виготовлення і реалізацію 1 т. продукції та оборотні кошти відповідно на 10% та 3%
Треба визначити рівень рентабельності продукції та виробництва у розрахунковому році і їх зміну у порівнянні зі звітним роком.
Об. реал.прод р.р=250*1,12=280т
Вир зв.р=Об.реал.пр.*Ц=250*1800=450тис
Вир р.р= 280*1800=504тис
Пр зв.р=Об.реал.прод. зв.р*Рен.прод./(1+ Рен.прод) =450*0,25/1,25=90тис
Соб зв.р= Вир зв.р - Пр зв.р= 450-90=360тис
Соб р.р= Соб зв.р*0,9=360*0,9=324тис
Пр р.р= Вир р.р- Соб р.р= 504-324=180тис
Рен прод. р.р= Пр р.р/ Соб р.р*100%= 180/324*100%=55,6%
Осн.к зв.р= Пр зв.р/Рен. Осн. к зв.р= 90/0,3=300тис
Осн.к. р.р= Осн.к зв.р*1,05=300*1,05=315тис
Рен.осн.к. р.р= Пр р.р/Осн.к. р.р*100%= 180/315*100%=57,14%
Обор.к. зв.р= Пр зв.р/Рен обор.к.=90/0,15=600тис
Обор.к. р.р= Обор.к. зв.р*0,97=582тис
Рен обор.к.= Пр р.р/ Обор.к. р.р*100%=180/582*100%=30,9%
Рен в-ва=Пр/(Осн.к+Обор.к)
Рен в-ва зв.р=90/(300+600)=0,1 або 10%
Рен в-ва р.р=180/(315+582)=0,2 або 20%
Задача 37.
Трикотажна фабрика має наступні дані щорічного балансу компанії:
основні засоби та інші позаоборотні активи - 6000 тис. грн.;
запаси і затрати - 2000 тис. грн.;
грошові кошти, розрахунки та інші активи -1000 тис. грн..
Обсяг реалізованої продукції - 13050 тис. грн., рентабельність продукції-16%. Визначити рентабельність капіталу трикотажної фабрики, коефіцієнт оборотності оборотних коштів та тривалість одного обороту.
ОФ=600тис.
ОК=2000+1000=3000тис.
TR=13050тис.
R=16%
Rкап, КОок, ТОок -?
Пр=TR*Rпрод/(100+Rпрод)=13050*16/116=1800тис.
Rкап=Пр/(ОФ+ОК)=1800/9000=0,2 або 20%
КОок=TR/ОК=13050/3000=4,35
ТОок=Рік/4,35=83дні
Кзав.=1/ КОок=1/4,35=0,233
Задача 38.
За звітний період фірма “Олеся-Інфобізнес” досягла наступних фінансово-економічних показників своєї діяльності, тисяч гривень: прямі матеріальні витрати - 12400; інші матеріальні витрати - 2200; витрати на оплату праці - 2800; амортизація основного капіталу - 800; витрати на виплату відсотків - 600; виручка від реалізації продукції-20000; вартість устаткування - 1700; середньорічні товарні запаси - 4000; дебіторська заборгованість - 3900; грошові кошти - 300; власний капітал - 3400; кредиторська заборгованість - 1700; податок на додану вартість - 600; податок на прибуток - 540. На основі наведених вихідних показників потрібно скласти річний звіт про прибуток підприємства та обчислити такі показники, як рентабельність власного капіталу і виробництва та показники оборотності обігових коштів.
С/в=12400+2200+2800+800=18200тис.
Вал.Приб=Виручка-с/в =20000-18200=1800тис
Чпр.= Вал.Приб-ПДВ- Под.на приб.=1800-600-540=660тис
Rвир-ва=Вал.Приб / (1700+4000-3900 +1700+300+3400) =0,25
Rвк.кап.=ЧПриб/Вк.кап.=660/3400=0,19
ОК=4000-3900+1700+300=2100тис.
КОок=TR/OK=20000/2100=9,5
Тоок=Рік/КОок=360/9,5=38днів