Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ІНДЗ ІНФОРМАТИКА.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
855.43 Кб
Скачать

Зміст

Зміст 1

Мета 3

Актуальність теми 4

Організація та проведення дослідження 4

Основна частина 5

Розділ 1 5

Розділ 2 6

Розділ 3 7

Розділ 4 Практична частина 8

Тема: Тепло татусевих долонь 8

Мета:Прищеплюватилюбов і повагудо батька. Формуватичуйність, доброту, милосердя.вчитидітейповажатижиттєвийдосвід старших членівродини, прислухатися до їхніхпорад, допомагатиїм. Відроджуватизвичаї і обряди нашого народу, примножуватийоготрадиції. 8

Обладнання:дидактичнийматеріал для визначення теми(гра «Морськийбій») та інші , прислів’я та приказки про батьків. 8

Вид заняття: виховний захід 8

Хідзаняття: 8

Вступначастина:Сьогоднінезвичайний день. Ми зібралися на родиннийзахід, якийприсвячуємо дорогим людям — нашим татусям. Як і без мами, без тата не можез’явитись у світілюдина, без тата дужеважко, без тата не може бути повноцінноїсім’ї, а дітибудутьобділенілюбов’ю і ласкою. 8

Організаційний момент:Отож, починаємо наше заняття. 8

Мотивація :Свято мами є, а от свята тата ще не ввели у наш святковийкалендар. Але діти так люблятьсвоїхтатусів, що дужехочутьвисловити палку і щирулюбов дорогим людям, бознають, що тато всім’ї - головний, вінзабезпечуєїїматеріально, створює той моральнийкліматдоброти і сердечності, дисципліни і вимогливості, працьовитості, миру та злагоди. Отож, починаємо свято. 8

Повідомлення теми, мети. 8

Я пропоную розгадати назву нашого заннятя за грою, яка називається – «Морський бій». «Тепло татусевихдолонь». 8

1 учень. Я з’явився на світізлюбові та мрії. Ізщасливихтатусевих й маминихснів. Щебули в тата й мамивисокінадії. Як же мама зраділа! Як татозрадів! 9

2 учень. Народилось дитятко, маленька кровинка, Що від тата і мамижиттяповеде. Щебезпомічна, крихітнаїхнядитинка, Але виросте скоро, час швидкоіде. 3 учень. От ми вже й підросли. Ходим в школу щоднини. Любим дуже книжки, ігрирізні, свята. Але дужеважливоще те для дитини, Коли тато є й мама, родина свята. 4 учениця. Тоді легко і просто, завжди є порада, Є підтримка і ласка, любов, доброта. Пригорнутись до тата і мами я рада, І тодінайскладніша проблема — проста! 9

Сприйняття 9

Чомутатусь? Звідкіля це слово? 9

Легенда розповідає так: “давно колись до молодоїматерінавідуваласьлісовацарівна Леля, бополюбивсяїйсиночок на ім‘яТато. Гарненький хлопчик привітнопосміхався до лісовоїкрасуні, і та подарувалайомупісеньку “Татонько, татонько”. Вирісхлопчина у статного парубка. З‘явилися у ньогосвоїдіти, їх Леля навчилакликатисвого батька: “тато, татусь, таточко”. Чисправдібуло так чині, але всіукраїнськідіти з давніх-давенкличуть батькататком,таточком,татусем. 9

Вчитель.Батько, тато...Суворий, вимогливий, а йоголюбов до нас, дітей, стримана і врівноважена. Недармакажуть, що дитину треба любити так, щоб вона цього не знала. Стриманістьбатьківськоїлюбовівідбилася у прислів‘ях. - Батькова лайка – дужча за материну байку. - Батько – не мати, не поцілує і не приголубить. - З батьком суд коротенький. 9

Усвідомлення 10

Вчитель. А тепер подивіться на листочки, які я вам роздала і прочитайте віршик про тата. 10

ВІРШ ПРО ТАТА Все на світі вміє тато: І шпаківню змайструвати, Вміє довгий цвях забити, Може борщ смачний зварити, Вміє рибу він ловити, Мамі дарувати квіти, Смажить шашлики у лісі Та казки читать Марисі, Запускати в небо зміїв… Все на світітатковміє! От якби ж ще для сестрички Віннавчивсь плести косички!.. 10

Запам’ятання 10

Застосування 10

Заключначастина: 11

А на завершення пропоную вам розгадати загадку: 11

Підсумокзаняття 11

Оцінюванняроботиучнів 11

Коментар до методичних матеріалів 12

Коментар до дидактичних матеріалів 12

Використані джерела 14

Додатки 15

Методичні матеріали 15

Тема: 15

Мета 15

Обладнання 15

Вид заняття 15

Хідзаняття: 15

Вступначастина: 15

Організаційний момент 15

Мотивація 15

Повідомлення теми, мети 15

Основначастина: 15

Сприйняття 15

Усвідомлення 15

Запам’ятання 15

Застосування 15

Заключначастина: 15

Підсумокзаняття 15

Оцінюванняроботиучнів 15

Дидактичні матеріали 15

Медальки за роботу на уроці 22

Мета

Мета вивчення курсу інформатикинасампередпов'язана з необхідністюпідготовкиучнів до подальшоїпрактичноїдіяльності. Орієнтуючись на перспективу можнасформулюватидану мету більш широко — підготовкасьогоднішніхшколярів до життя в інформаційномусуспільстві. 

Головне завдання – зацікавитиучнів, датиможливістьсамостінотворити, а цеприведе до захоплення предметом, а в подальшому до глибоких і свідомихзнань.

Отож, моїм основним завданням було: створити виховне заняття на тему «Тепло татусевих долонь» в початковій школі з використанням інформаційно-комунікативних технологій в різних аспектах, використати різні стандартні та нестандартні програми комп’ютера для висвітлення даної теми. А також розробити різні дидактичні матеріали, які допомогли б мені при поясненні та обговоренні теми виховного заходу.

Актуальність теми

На сучасному етапі розвитку суспільства інформаційні технології стали невід'ємною складовою життя людини. Генеральний директор компанії «Майкрософт Україна» В.Лановенко стверджує, що «у сучасному суспільстві інформаційні технології перестали бути окремою обмеженою сферою економіки, бізнесу. Вони виступають об'єднувальною основою для побудови світового інформаційного товариства, активно впливають на визначення вектора світового прогресу».

За цих умов кардинальнихзмінвимагає і система шкільноїосвіти. Сучаснийкваліфікованийвчительмає бути всебічнорозвинутим, технічноосвіченим, культурним, вмітипрофесійнозастосовуватизасобиінформаційно-комунікативнихтехнологій (ІКТ) та Інтернету як під час підготовки до занять, так і в ходіпроведенняуроків, педагогічнихнарад, спілкування з колегами, друзямитощо.

Організація та проведення дослідження

На даному етапі розвитку суспільства технологічний прогрес вимагає від кожної людини знань з інформаційних технологій або хоча б мати уявлення про роботу з комп’ютером. Тому вивчення курсу «Інформатика» починається ще з початкової школи! Кожен теперішній вчитель має бути обізнаним в напрямку свого предмету, розумним, всебічно розвиненим, а також розумітися на побудові уроку або виховного заходу за допомогою використання інформаційно-комунікативних технологій.

Основна частина Розділ 1

Навчання за допомогоюкомп’ютерадаєбільшширшіможливостіпередачіінформації. Будь-яке навчанняпов’язаноізсприйняттям, аналізом та накопиченнямінформаціїдієефективніше. Як відомолюдинавзмозісприйматизвукову і чуттєвуінформацію. Кожналюдинанадаєперевагу одному з видівсприйняття і за цієюознакоювідносяться психологами до аудіалів, візуалівабокінестетиків. Наочність, можливістьпобачитивідіграєвелику роль у зацікавленості й розумінніматеріалу. Тому традиційніплакати, стенди, роздатковікарткиможуть бути заміненіяскравоюкомп’ютерноюграфікою і навітьрухомимидинамічними моделями процесів, що розглядаються. Якщоученьпрацює з програмоюіндивідуально, що підкреслюєтьсяще й чуттєвий аспектотриманняінформації,важливийдлякінестетиків.         

Зацікавленість і доступність подачі матеріалу значно підвищують можливість учня у вивченні інформатики. Щоб зрозуміти "як це зроблено”, він готовий опрацювати не тільки ігровий матеріал, але й значно складніші та серйозніші розділи теорії. Цікаво, що на підвищенийінтересдітей до комп’ютерамаєвплив і проблема "батьків та дітей”. Оскількипевначастинабатьків не володіютькомп’ютерноюграмотністю і відносяться до комп’ютерів з зацікавленоюобмеженістю, то діти через обізнаність у комп’ютернійтехніціотримуютьможливість довести свою "дорослість”. Одночасноінтерес і зацікавленнякомп’ютерами, як правило, заохочується і самими батьками.

Розділ 2

До навчальних досягнень учнів з інформатики, які підлягають оцінюванню, належить:  уявлення про інформацію, її властивості, інформаційні процеси та інформаційні системи, загальні принципи розв'язування задач за допомогою комп'ютера з використанням програмного забезпечення загального та конкретно-предметного призначення, формулювання проблем і постановку задач, побудову відповідних інформаційних моделей, основи алгоритмізації і програмування, принципи будови та дії комп'ютера, уявлення про можливості використання глобальної мережі Інтернет, пошук потрібних відомостей. Всі ці знання допоможуть учням в майбутній професії, адже та основа, що закладається в школі є своєрідним фундаментом для формування професійних навичок суспільства.

Метою курсу «Інформатика» є формування в учнів теоретичної бази знань з основ інформатики, умінь і навичок ефективного використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у своїй діяльності, що має забезпечити формування у випускників школи основ інформаційної культури та інформатичнихкомпетентностей.