Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Підприємницька діяльність Комаренко19.12.12.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
64.24 Кб
Скачать

Бізнес-план

  1. Аналіз економічного стану організації

Таблиця 1

Економічні показники діяльності організації

№ п/п

Показник

Варіант 3

Роки

Попередній

Звітний

1

Кількість побудованих та зданих об’єктів

47

49

2

Договірна ціна без ПДВ, тис. грн.

310

320

3

Змінні витрати, тис. грн. за об’єкт

250

220

4

Постійні витрати будівельної організації, тис. грн.

1730

1750

5

Фонд оплати праці, тис. грн.

2580

2670

6

Середньорічна вартість основних виробничих фондів, тис. грн.

5810

5850

7

Середньорічна вартість оборотних фондів, тис. грн.

4010

3970

8

Середньорічна чисельність робітників, чол.

560

550

Завдання А:

  1. Критичний обсяг робіт.

  • За попередній рік 1730/(310-250)=28,83

  • За звітний рік: 1730/(320-220)=17,3

  1. Виручка від реалізації будівельної продукції.

  • За попередній рік: 310*47=14570

  • За звітний рік: 320*49=15680

  1. Показники використання основних виробничих фондів.

а) Фондовіддача.

  • За попередній рік: 14750/5810=2.51

  • За звітний рік: 15680/5850=2.68

б) Фондомісткість.

  • За попередній рік: 5810/14570=0.399

  • За звітний рік: 5850/15680=0.37

  1. Показники використання оборотних фондів.

а) Оборотність оборотних фондів.

  • За попередній рік: 14570/4010=3.63

  • За звітний рік: 15680/3970=3.95

б) Тривалість одного обороту.

  • За попередній рік: 360/3.63=99

  • За звітний рік: 360/3.95=91

  1. Показник ресурсовіддачі (коефіцієнт трансформації).

  • За попередній рік: 14570/(5810+4010)=1.48

  • За звітний рік: 15680/(5850+3970)=1.6

  1. Продуктивність праці.

  • За попередній рік: 14570/560=26.02

  • За звітний рік: 15680/550=28.51

Продуктивність праці зросла на 2.49 тис. грн., або на 9.57%.

  1. Середньорічна заробітна плата.

  • За попередній рік: 2580/560=4.61

  • За звітний рік: 2670/550=4.85

Середньорічна заробітна плата зросла на 240 грн, середньомісячна на 20 грн., або на 5.21%.

  1. Показник собівартості.

а) Собівартість реалізованої продукції.

  • За попередній рік: 250*47+1730=13480

  • За звітний рік: 220*49+1750=12530

б) Витрати на 1 грн. реалізованої продукції.

  • За попередній рік: 13480/14570=0,9252=92,52

  • За звітний рік: 12530/15680=0,7991=79,91

в) Собівартість будівництва одного об’єкта.

  • За попередній рік: 250+1730/47=286,81

  • За звітний рік: 220+1750/49=255,71

  1. Прибуток від реалізації продукції.

  • За попередній рік: 14570-13480=1090

  • За звітний рік: 15680-12530=3150

  1. Рентабельність реалізованої продукції.

  • За попередній рік: 1090/14570=0,08

  • За звітний рік: 3150/15680=0.2

  1. Рентабельність виробничих фондів або капіталу.

  • За попередній рік: 1090/(5810+4010)=0.11

  • За звітний рік: 3150/(5850+3970)=0.32

Завдання Б:

  1. Визначаю, яка частка додаткової виручки від реалізації продукції була отримана за рахунок зростання продуктивності праці (інтенсивний фактор), і яка за рахунок збільшення кількості працюючих (екстенсивний фактор).

  • Внаслідок інтенсивного фактору: 550/(28.51-26.02)=220.88 тис. грн.

  • Внаслідок екстенсивного фактору: (560-550)*26.02=260.2 тис. грн.

  1. Визначаю, як вплинуло співвідношення темпів зростання продуктивності праці і середньорічної заробітної плати на собівартість робіт. Це призвело до збільшення собівартості робіт в такому розмірі: ((1-(100+5.21/(100+9.57))*2670/12530)*100=0.85%.

  2. Визначаю, скільки має вивільнитись оборотних коштів завдяки їх оборотності. 15680/3.63=4319.56 тис. грн.

  3. Визначаю, яка частка додаткової виручки від реалізації робіт була спричинена збільшенням обсягів робіт, а яка – зростанням цін.

  • Внесок цінового чинника: (320-310)*49=490 тис. грн.

  • Внесок чинника змін обсягу реалізації: (49-47)*310=620 тис. грн.

  1. Факторний аналіз збільшення прибутку від реалізації. а) Загальне збільшення прибутку від реалізації. 3150-1090=2060 тис. грн. б) Збільшення прибутку завдяки зростанню обсягів робіт. Припускається, що пропорційно до зміни обсягів виробництва змінюється і прибуток. (49*286.81/13480-1)*1090=858.1 тис. грн. в) Збільшення прибутку завдяки зростанню цін реалізації. (320-310)*49=490 тис. грн. г) Збільшення прибутку завдяки зменшенню собівартості будівництва одного об’єкта. (268.81-255.71)*49=641.9 тис. грн.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]