
10Повні витрати на одиницю продукції
Для визначення ціни на продукт необхідно розрахувати повні витрати, тобто до виробничої собівартості додати адміністративні витрати, витрати по збуту на одиницю продукції.
Визначаємо повні витрати у формі калькуляції:
Повні витрати відповідно розрахунку на 1тонну складають – 5080,79грн
Для встановленя ціни до повних витрат слід додати прибуток на одну тону продукції, який визначається як добуток повних витрат і рівня рентабельності.
Визначаємо прибуток на 1т.батона,якщо рівень рентабельності-13,2%
Прибуток = Повні витрати · Рентабельність / 100
Прибуток = 5080,79·13,2 /100 = 670,66грн
Оптова ціна підприємства 1т. батону Столовий = Повні витрати +
+ Прибуток = 5080,79 +670,66=5751,45грн
Ціна на 1кг= 5751,43/1000=5,75 грн
Оптова ціна 1-го виробу становить 5,75грн,а 300г=1,73грн
Оформлення калькуляції
Калькуляція 1 тонни виробу
№п/п |
Статті калькуляції |
Витрати на 1-цю продукції(грн) |
1 |
Сировина і основні матеріали |
|
1.1 |
Сировина-борошно |
1679,21 |
1.2 |
Транспортно-заготівельні витрати на основну продукцію |
7,8 |
1.3 |
Основні матеріали |
528,16 |
1.4 |
Транспортно-заготівельні витрати на основні матеріали |
47,32 |
|
Всього витрат по статті 1 |
2262,49 |
2 |
Реалізуємі відходи (від’ємна) |
-0,45 |
3 |
Паливо на технологічні цілі |
45,93 |
4 |
Електроенергія на технологічні цілі |
28,5 |
5 |
Основна з/п виробничих робітників |
200,65 |
6 |
Додаткова з/п виробничих робітників |
202,86 |
7 |
Відрахування на соціальні заходи |
150,34 |
8 |
Витрати по утриманню та експлуатації обладнання(ВУЕО) |
255,51 |
9 |
Загально-виробничі витрати (ЗВВ) |
935,13 |
10 |
Виробнича собівартість |
4080,96 |
11 |
Адміністративні витрати (від виробничої с/в) |
257,10 |
12 |
Витрати по збуту (від виробничої с/в) |
742,73 |
13 |
Повні витрати на одиницю продукції |
5080,79 |