Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Завдання ТЕА.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
45.5 Кб
Скачать

Завдання 4.

Виходячи з наведених даних, за допомогою методу різниць проаналізувати вплив зміни середньорічної вартості основних виробничих засобів та фондовіддачі на зміну обсягу продукції. Зробити висновки за результатами аналізу (інформацію наведено в дод. 4).

Показники

План (П)

Факт (Ф)

Абсолютне відхилення

Відносне відхилення

Обсяг продукції (у)

19500

21100

21100-19500 = +1600

(1600/19500)* 100% = 8,20%

Середньорічна вартість осн.засобів (а)

3100

2900

2900-3100 = -200

(200/3100)*100% =

-6,45%

Фондовіддача (в)

19500/ 3100 = 6,29

21100/ 2900 = 7,27

7,27-6,29 = +0,98

(0,98/6,29)*100% = 15,58

Розв’язок:

1.Метод різниці відносних величин

Δуа = = (19500*(-6,45%))/100% = -1257,75

Δув =

Перевірка методу: 2842,14-1257,75=1584

2.Метод різниці абсолютних величин

Δуа = Δа*в0 = -200*6,29 = -1258

Δув = Δв*а1 = 0,98*2900 = 2842

Перевірка методу: 2842-1258=1584

Висновок:

Завдання 5.

Методами простого додавання, нерозкладеного залишку та інтегральним визначити ступінь впливу зміни відпрацьованого часу та випуску продукції за одну верстато-годину на обсяг валової продукції. Виходячи з наведених даних зробити висновки (інформацію наведено в дод. 5).

Показники

План (П)

Факт (Ф)

відхилення

х

z

Кількість відпрацьованого часу, тис.верстато-годин х

600

583

583-600=

-17

768,95

-827,05

Випуск продукції за 1 верстато-годину z

48

49,3

49,3-48 =

+1,3

Обсяг реалізованої продукції у

600*48= 28800

583*49,3 = 28741,9

28741,9-28800 =

-58,1

Розв’язок:

1.Метод простого додавання нерозкладеного залишку

Δух = -17*48+((-17*1,3)/2)=-827,05

Δуz = 1,3*600+((-17*1,3)/2=768,95

Перевірка: 768,95-827,05=-58,1

2.Інтегральний метод

Δух = -827,05

Δуz = 768,95

Перевірка: 768,95-827,05=-58,1

Висновок:

Завдання 8.

Використовуючи методи простого додавання нерозкладеного залишку та зважених кінцевих різниць проаналізувати вплив зміни чисельності працівників та продуктивності їх праці на обсяг виробництва продукції. Виходячи з наведених даних зробити висновки (інформацію наведено в дод. 8).

Показники

План (П)

Факт (Ф)

відхилення

Обсяг виробництва продукції, тис.грн (у)

7500

10500

10500-7500 = +3000

Середньооблікова чисельність працівників, осіб (х)

130

125

125-130 =

-5

Продуктивність праці 1 працівника (z)

7500/130 = 57,69

10500/125 = 84

84-57,69 = +26,31

Розв’язок:

1.Метод простого додавання нерозкладеного залишку

Δух = -5*57,69+((-5*26,31)/2)=-354,225

Δуz = 26,31*130+((-5*26,31)/2=3354,525

Перевірка: 3354,525-354,225 = 3000,3

2.Метод зважених кінцевих різниць

Δух = -5*(57,69+84)/2)=-354,225

Δуz =26,31*(130+125)/2)=3354,525

Перевірка: 3354,525-354,225 = 3000,3

Висновок