Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ЗРАЗКИ НЕТРАД..doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
176.13 Кб
Скачать

Зразок плану-конспекту уроку з теми «Маркетинг в підприємницькій діяльності» з використанням мозкової атаки

Освітня мета: закріпити знання про маркетингову діяльність як одну із основних ланок підприємницької діяльності та, зокрема, про комунікаційну політику; навчити учнів застосовувати сформовані вміння і навички для вирішення питань стосовно маркетингової діяльності.

Виховна мета: виховати інтерес в учнів до процесів, що відбуваються в маркетинговому середовищі та в економіці в цілому, а також виховати тактовність, толерантність по відношенню до інших та сумлінне ставлення до навчання .

Розвиваюча мета: розвинути в учнів асоціативне, образне мислення загалом та стосовно маркетингових понять; розвинути пам’ять, увагу, вміння аналізувати матеріал, що дасть можливість в майбутньому використати це для здійснення ефективної підприємницької діяльності; а також розвинути ініціативний та творчий підхід до процесу навчання, оригінальність мислення.

Форма заняття: урок.

Тип уроку: нетрадиційний урок (урок із застосуванням методу «мозкової атаки»)

Методи навчання: словесні (бесіда); наочні (демонстрації, ілюстрації); індуктивні, дедуктивні; проблемний метод, метод «мозкової атаки»

Дидактичне забезпечення:

- Балабанова Л. В. Маркетинг / Балабанова Л. В. - К.: Знання-Прес, 2004.

- Гаркавенко С. С. Маркетинг / Гаркавенко С. С. - К.: Лібра, 2002.

- Радіонова І.Ф. Основи економіки: Проб.підр. для 10-11 кл. загальноосв.шк. - К.:Зодіак-ЕКО, 1995.

Структура уроку

1. Організаційний момент.

2. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку, мотивація учнів

3. Підготовчий етап проведення методу «мозкового штурму»

4. Етап генерування ідей (фаза «мрійника»)

5. Етап оцінки ідей (фаза «реаліста»)

6. Підсумки уроку

Хід уроку

І. Організаційний момент (привітання, перевірка присутніх, налаштування учнів на роботу) (3 хв.).

ІІ. Повідомлення теми, цілей і завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів (4 хв.).

Мотивація навчальної діяльності учнів: вчитель показує учням певний товар (в даному випадку мобільний телефон) і пропонує їм дати відповіді на питання про те: на що вони перш за все звернуть увагу як споживачі, прийшовши купувати даний товар; що потрібно щоб зацікавити їх здійснити покупку. Після дискусії вчитель підводить підсумок і говорить про те, що всі ці питання вирішує фірма, що реалізує даний продукт, за допомогою комплексу маркетингу, і що об’єктом даного уроку є один із елементів комунікаційної політики – реклама.

Завдання:

1. Повторити і закріпити матеріал з теми: «Маркетинг в підприємницькій діяльності».

2. Застосувати вже набуті знання на практиці.

3. Проявити нестандартний, творчий підхід до вирішення поставлених завдань.

ІІІ. Підготовчий етап проведення методу «мозкового штурму» (5 хв.).

1. Вчитель формує групу з 10-12, які будуть виконувати роль, як генераторів ідей, так і експертів з їх оцінки. Готується все саме необхідне для запису ідей і демонстрації списку: дошка та крейда, аркуші паперу на планшетах та фломастери тощо. На дошці зазначається завдання: сформулювати зміст реклами для товару однієї з відомих фірм - мобільного телефону Samsung. Вчитель, який є ведучим переконується, що всі учасники правильно зрозуміли зміст завдання і згодні з його представленою формою.

2. Вибираються два учні, які виконують функцію секретарів, і які будуть фіксувати всі ідеї.

3. Визначається тривалість першого етапу (15-20 хвилин).

ІV. Етап генерування ідей (фаза «мрійника») (20 хв.).

1. Фаза включення - вчитель проводить розігрів шляхом демонстрування відеоролику реклами мобільного телефону Nokia - товару одного із найголовніших конкурентів. Після цього учні обговорюють відеоролик та визначають в яких напрямках їм найкраще працювати.

2. Фаза наповнення - починається етап генерування ідей. Вчитель уважно слідкує за його ходом та у разі необхідності стимулює учнів на створення нестандартних ідей. Підтримує найбільш неординарні ідеї. В цей час секретарі записують всі пропозиції на дошці.

3. Прорив - колективними зусиллями учні приходять до зовсім нових цікавих ідей.

4. Індукція – учні продивляються раніше запропоновані ідей, модифікують їх, доопрацьовують і удосконалюють. На цьому етап генерування ідей завершується. Учням дається 10 хвилин відійти від стану творчого пошуку та трохи відпочити. Таким чином вчитель дає змогу учням переключитися з процесу генерації до процесу аналізу.