Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Задач на іспит.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
353.79 Кб
Скачать

Задача 7

Визначити фондовіддачу та показники руху основних засобів. Зробити висновки. Дані для розрахунку наведені в таблиці.

Минулий рік, тис. грн

Звітний рік, тис. грн

ОФ на початок

350

ОФ на початок

?

(350+60-40

=370)

Надійшло ОФ на 1.03

60

Надійшло ОФ на 1.03

20

Вибуло ОФ на 1.07

40

Надійшло ОФ на 1.10

30

Обсяг виробництва

2100

Обсяг виробництва

2300

Розв’язок

  1. Знаходимо середню вартість основних засобів оф

ОФ = ОФп. + Σ(ОФн*М1/12) – Σ(ОФв*М2/12), де

ОФп. – Основні фонди на початок;

ОФн, ОФв – надходження та вибуття основних засобів .

М1,М2 – кількість місяців до кінця року з моменту надходження та вибуття основних засобів відповідно.

Факт

ОФс = 350+60*10/12-40*6/12 = 380 тис. грн.

План

ОФс = 370+20*10/12+30*3/12 = 394,2 тис. грн

2)Знаходимо фондовіддачу (фв) для кожного року окремо:

ФВ = ОВ / ОФ

Факт

ФВ = 2100 / 380 = 5,53 грн.

План

ФВ = 2300 / 394,2 = 5,83 грн.

3) Знаходимо показники руху основних засобів

Коефіцієнт введення (КВВ) = Введено ОФ / ОФ на кінець року

Коефіцієнт вибуття (Квиб) = Вибуло ОФ / ОФ на початок року

Факт

ОФ на кінець року = 350 + 60-40 = 370

КВВ = 60 / 370 = 0,16

КВиб = 40 / 350 = 0,11

План

ОФ на кінець року = 370 + 20+30 = 420

КВВ = (20+30) / 420 = 0,12

КВиб = 0 / 370 = 0

Висновки: за показником фондовіддачі ефективність управління основними фондами покращилась (бо цей показник збільшився на 0,3 грн.); при цьому на підприємстві відбувається оновлення основних засобів, про що свідчить перевищення коефіцієнтів їх введення над коефіцієнтами вибуття.

Задача 8

Визначити інтегральний показник ефективності використання основних засобів підприємства. Зробити висновки.

Показники

Звітний рік

Плановий рік

Вартість основних засобів

на початок року

7 50

?

950

на кінець року

950

1000

Обсяг виробництва

3200

4200

Чистий прибуток

30,0

42,0

Розв’язок:

  1. Знаходимо середню вартість основних засобів (ОФ) за кожен квартал окремо

ОФ = (ОФп+ОФк) / 2

Звітний рік

ОФ = (750+950)/2 = 850 тис. грн.

Плановий рік

ОФ = (950+1000) / 2 = 975 тис. грн

2)Знаходимо фондовіддачу (ФВ) для кожного року окремо:

ФВ = ОВ / ОФ

Звітний рік

ФВ = 3200 / 850 = 3,76 грн.

Плановий рік

ФВ = 4200 / 975 = 4,31 грн.

3) Знаходимо рентабельність основних засобів (Роф)

Роф = ЧП*100 / ОФ

Звітний рік

Роф = 30*100 / 850 = 3,53%

Плановий рік

Роф = 42*100/975 = 4,31%

3) Знаходимо інтегральний показник ефективності (ІЕ)

ІЕ = , де Іфв – Індекс росту фондовіддачі; Ір – індекс росту рентабельності

Іфв = 4,31/3,76 = 1,46

Ір = 4,31/3,76 = 1,15

ІЕ = =1,3

Висновок: ефективність управління основними фондами покращилася, оскільки ....

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]