- •Бесіда «Лісові пожежі»
- •Положення про проведення конкурсу на кращий твір, казку, оповідання, історію, вірш на протипожежну тематику
- •Виховна година «Обережно вогонь!»
- •Хід заходу
- •Побігли геть хлоп'ята, Лиш замелькали п'яти!
- •III. Скласти прислів’я
- •IV. Робота із загадками
- •VI. Змагання «Вправні пожежні»
- •План евакуації гуртківців у разі виникнення пожежі
- •Положення про проведення конкурсу на кращу аплікацію на протипожежну тематику
- •Екскурсія в протипожежну частину селища
- •Захід «Пожар – коварный злобный враг»
- •Ход мероприятия
- •Змагання «Рятівник»
- •Хід заходу
Змагання «Рятівник»
Мета: ознайомити учнів із поняттям «рятівник», основними алгоритмами дій під час надзвичайних ситуацій; розвивати вміння і навички поведінки під час надзвичайних ситуацій; відпрацьовувати алгоритм евакуації в разі їх виникнення; виховувати дбайливе ставлення до себе і свого здоров'я.
Обладнання і матеріали: комплекти карток зі словом «Рятівник» (червоні, жовті, зелені) та карток для гри «Перевір свої знання»; мішечки з піском, шматочки червоної тканини, кросворди, загадки, запитання для вікторини.
Хід заходу
Ведучий. Добрий день, шановні друзі! Ми розпочинаємо наші змагання, у яких ви проявите швидкість, спритність, кмітливість та інтелект. Рятівник — професія відповідальна. Рятівники — мужні, безстрашні, сильні, спритні бійці, і водночас — звичайні й прості люди. Кожного дня вони готуються до героїчного вчинку, адже щоразу їм загрожує смертельна небезпека.
Якби я був рятівником,
То всім би допоміг.
І злу пожежу, і вогонь
Я не пустив би на поріг.
Вогню боятися не треба,
Якщо порядок в домі в тебе.
Якщо в сім'ї маленькі діти,
І вміють сірники палити,
То пустощі з вогнем завжди
Призвести можуть до біди.
Дітей самих не залишайте,
І сірники від них ховайте.
Естафета «Гасимо пожежу»
Ведучий знайомить учасників і вболівальників із пам'яткою про правила поведінки під час пожежі:
Коли палає вогонь, треба швидко вибігати на вулицю через двері чи вікно, розбивши його.
Коли загорівся одяг, треба впасти на підлогу й качатися, щоб загасити полум'я.
Рятувати малюків, узявши їх на руки.
Якщо пожежа невелика, загасити її піском або грубою тканиною, накинувши її зверху (ватна ковдра, шуба, тощо).
У разі опіків викликати по телефону швидку допомогу за номером 103.
В
едучий.
А зараз ми з'ясуємо, як ви вмієте гасити
пожежу.
Команди шикуються за стартовою лінією, відстань між командами на старті — 3 метри. На відстані 2 метрів від стартової лінії лежать мішечки з піском по 5 штук для кожної команди. Через 5 метрів позначено місце пожежі обручами, у яких лежать шматочки червоної тканини. У капітана команди в руках відерце. За сигналом ведучого перші учасники кожної команди біжать до мішечків із піском, кладуть один у відерце й продовжують бігти до «місця пожежі». Учень має обов'язково вивернути мішечок на шматочок червоної тканини. Потім він повертається до своєї команди й передає відерце наступному учаснику, а сам стає в кінець колони. Наступний учасник продовжує естафету.
Перемагає команда, яка найшвидше закінчить естафету й отримає менше штрафних балів (штрафний бал надають, якщо мішечок не лежить на червоній тканині).
Розв’язування кросворду. Відгадування загадок
|
|
|
|
|
6 |
|
3 |
|
|
||
|
|
||||
|
|
||||
|
2 |
|
4 |
5 |
|
1 П |
О
|
Ж |
Е |
Ж |
А |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Надзвичайні ситуації:
Із вогнем (пожежа).
Із водою (повінь).
Із отруйними речовинами (зараження).
Із коливаннями земної кори (землетрус).
Із морозом (ожеледь).
Зі спекотною та сухою погодою (посуха).
Перемагає команда, яка швидше вписала й дала більше правильних відповідей.
Поки учасники розв'язують кросворд, уболівальники відгадують загадки.
Без крил, без рук, без ніг,
А вгору піднімається. (Дим)
Б
ажаний
гість
Замість цукерок дрова їсть.
(Вогонь)
Шкварчить і злиться,
Води боїться.
З язиком, а не волає,
Без зубів, а кусає.
(Вогонь)
Звір рудий в печі сидить,
Звір рудий на всіх мигтить.
Та рукою не чіпай —
Він небезпечний, пам'ятай!
(Вогонь)
Жили братик і сестриця.
Люди бачили дівицю,
А про брата тільки чули.
Хто ж ці незнайомці були?
(Грім і блискавка)
Трох-торох, трох-торох,
З неба сипеться горох:
Не солодкий та смачний,
А холодний, льодяний.
(Град)
Біла тітка мандрувала,
Воду під кожух сховала,
За сосну перечепилась
І дощем на ліс пролилась.
(Хмара)
Усе ламаю, все зриваю,
Нічому пощади немає.
(Вихор)
Старий біля воріт
Тепло затягнув.
Сам не біжить
І стояти не велить.
(Мороз)
У маленькій коморі
Л
ежить
сто пожеж.
(Сірники)
Гуляє в полі,
Так не кінь,
Літає на волі,
Так не птах.
(Хуртовина)
Гра «перевір свої знання»
Ведучий. Мета гри: визначити, чи знають її учасники, які матеріали і речовини горять, а які з них слабкогорючі або негорючі.
У грі беруть участь 3 команди по 10 чоловік. У кожної команди по 10 карток із назвами матеріалів або речовин і 10 карток з позначеною дією на них вогню.
Ведучий зачитує, які пари слів мають бути на табличках. Потім за сигналом ведучого учасники за 5 хвилин складають попарно картки на стартовій лінії.
Бензин — спалахує;
ганчір'я — жевріє;
мармур — жовтіє;
пісок — гасить вогонь;
парафін — плавиться;
дерево — горить;
порох — вибухає;
сніг — тане;
вугілля — коптить;
10.кисень — сприяє горінню.
Перемагає та команда, яка швидше впоралася із завданням і зробила менше помилок.
Поки учасники перевіряють знання, уболівальники відгадують загадки, промовляючи останні слова.
Ж
ар
з-під заслінки упав,
В хаті вогонь запалав.
Не дивись, не чекай,
А водою... заливай.
Як побачиш — малюки
Узялись за сірники.
Як ти маєш їх спиняти?
Сірники у них ... забрати!
Розігрілась праска дуже,
Що робити будеш, друже?
За гаряче не хапай,
Із розетки... вимикай/
Як побачиш — десь горить,
Мусиш ти в ту саму мить
До пожежних подзвонити,
Про пожежу... сповістити.
Вивчіть правила пожежні,
Будьте завжди обережні.
Знає хай дитина кожна:
Жартувать з вогнем... не можна!
Ведучий. Наші змагання закінчилися, судді підбивають підсумки та нагороджують переможців, учасників змагання.
В и к о р и с т а н і д ж е р е л а
Науково-методичний журнал «Основи здоров’я», №4 квітень 2012р.
Науково-методичний журнал «Основи здоров’я», №9 вересень 2012р.
Науково-методичний журнал «Основи здоров’я», №7 липень 2012р.
Власюк М. Причини виникнення пожеж // Початкова освіта. – 2007. - № 41. – С. 1-3.
Слюніна В.О. Бесіди з безпеки життєдіяльності в школі. 1 – 4 класи. – Х.: Вид. група «Основа», 2012. – 448 с.
Журнал «Розкажіть онуку», №9, 2004.
